Şimdi Ara

İnce memed üzerine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Serinin ikinci kitabını okuyorum çok sıktı Birinci kitabı da çok beğenmedim açıkcası çok büyük bir hevesle heyecanla okumaya başladım ama beklentimin çok altında bir kitap çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben gayet beğendim. Çukurova'yı, insanları, konuşma dillerini, dönemin siyasi olaylarını, eşkiyalığı ve ağalık rejimini çok güzel tasvirlemiş. Oldukça da akıcı bir kitap ve olay örgüsü kuvvetli. Neden beğenmediniz anlamadım

• Rosarian kullanıcısına yanıt
    Aslında çok sevdiğim konular beklentim çok yukarılardaydı ama okurken sıkıldım 1. Kitap hariç

• ince memed kitabında en sevdiğim şey (ki daha sonra yaşar kemal kitaplarında da rastladığım olay) yaşar kemalin inanılmaz tasvirleriydi. bölümlerin başında özellikle çukurovayı öyle bir analtırdı ki kendimi oradaymışım gibi hissederdim. sadece tasvirlere bile kalsa okunulması gereken bir yazardır yaşar kemal
  • quote:

Orijinalden alıntı: erc44

ince memed kitabında en sevdiğim şey (ki daha sonra yaşar kemal kitaplarında da rastladığım olay) yaşar kemalin inanılmaz tasvirleriydi. bölümlerin başında özellikle çukurovayı öyle bir analtırdı ki kendimi oradaymışım gibi hissederdim. sadece tasvirlere bile kalsa okunulması gereken bir yazardır yaşar kemal

Ben Adana'da yaşıyorum.Memleketim de Osmaniye/Kadirli. Adam hep bildiğim yerleri anlatmış, hayal de edemiyorum.
  • o zaman sıkıntı büyük
  • bence,
    1. kitaptan sonra mutlaka ara verin farklı bir kitap okuyun daha sonra 2 ye başladığınız zaman farklı bir tat alacaksınız...
  • ilk kitabı çok sevmiştim ama 2.kitapta ben de sıkıldım biraz.
  • ince memed gerçekten çok güzel bir seri ama 3. kitaba kadar okursanız yeterlidir
  • 3.Kitabı bitirmek üzereyim. 3.kitap 1.ve 2. gibi heyecanlı değil.
  • :D :D :D: D
  • Arkadaşlar İnce Memed'in sadece 1.kitabını okusak geri kalanını okumasak çok bir şey kaybeder miyiz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.