Şimdi Ara

inançsızlık diye bir şey yoktur (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
2.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • senin derdin uyutmuyor ne yaparsın kardeşşş
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Fakat Allah, birilerinin derdi sizi gerdiğinde uyanık kalmaya izinlisiniz dememiş ki. Her daim geceleri istirahat edin demiş.
  • Hayatim boyunca bir kere bile parayi dusunmedim. Sen ve senin gibiler bu tarz seylerden baska bir sey bilmediginiz icin gercek maneviyati insanligi anliyamiyorusunuz. Anliyamadiginiz icin camur atiyosunuz. Sizin dusuncelerinizde kirlilik ve tuhaflık. Sadece mutlu olucakmiyim sevdiklerim mutlu olucak mi bunu gercekten istiyor muyum bir sey yaparken uzulucekmi karsimda ki bunlari dusunuyorum. Sizin gibi kotuluktrn ceza alirim obur tarafta diyr degil istemedigim icin bulasmiyoru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küçücük bir dunyaniz var. Sizin dunyaniz sokaginiz ve derdiniz kadar. Bir gözlerini açıp gerçek dunyaya baksan. Binlerce din oldugunu bazilarinin senin inandigindan dinden daha cok takipcisi oldugunu dininin icinde basli basina din olmus bir suru mezhep olduğunu gör. O insanlarin yaptiklarini kabul etmek zorunda degilsin fakat varliklarini kabul etmek zorundasın. Biz seni umursamiyoruz tanimiyoruz dunya senin etrafinda dönmüyor bosver bizi yada baskalarini kendi hayatini yasa. Kendine de bize de bu kötülüğü yapma. Nefreti boşver hayati yasa.

• quote:

Orijinalden alıntı: vuhuuu

Hayatim boyunca bir kere bile parayi dusunmedim. Sen ve senin gibiler bu tarz seylerden baska bir sey bilmediginiz icin gercek maneviyati insanligi anliyamiyorusunuz. Anliyamadiginiz icin camur atiyosunuz. Sizin dusuncelerinizde kirlilik ve tuhaflık. Sadece mutlu olucakmiyim sevdiklerim mutlu olucak mi bunu gercekten istiyor muyum bir sey yaparken uzulucekmi karsimda ki bunlari dusunuyorum. Sizin gibi kotuluktrn ceza alirim obur tarafta diyr degil istemedigim icin bulasmiyoru

Senin tuzun kuru galiba.
    Baba parası ile okurken geleceği aydınlık vatandaşım.

Benim emekli abimin, Asgari ücretli kardeşimin,
    1600 lira açlık sınırında para düşünmeden tek saniyesi geçmez.

Düşünmüyorsa ergenlik çağına gelene kadar ebebeynleri beynini sağlam yıkamıştır.

• Kardeşim babam zengin degil bende uniyi calisarak okuyorum sirf bu yuzden okulum uzadi parayi dusunerek bu zamana kadar ne boyun egdim nede is yaptim ve mutlumuyum mutluyim 3 kurus icin kendimi satmadim mutluyum

• Yasin daha genç ileride anliycaksin bi seylerin farkini para denen seyin endisesini cekmek yerine ilk once hayatinda kendini gerceklestirmen gerektiğini oara endisesiyle yasadikca basarili olamiycagini. hayat pagali mi evet ben bundan sikayetcimiyim evet ama parayi düşünüp is yapmam sen ilerde hayata atilinca anliycaksin

• vuhuuu V kullanıcısına yanıt
    Son cümlenden alıntı yapayım sana yeter.

quote:

Düşünmüyorsan ergenlik çağına gelene kadar ebebeynleri beynini sağlam yıkamıştır.

Sen yinede 1600 TL açlık sınırındaki insanları düşün.
    Düşünmüyorsan zaten bu toplumun bireyi değisindir.

Bencil ve kendinden başkasını düşünmeyen züppe gençler benzer kafa yapısında.
  • Bak ergen kardesim konuyu yanlis anliyorsun. Paraya tapmak ayri sey toplumun sosyo eknomim buhranlarina elestri getirmek ayri sey. Ben kendi yazdigim yorumda musluman olmadigim halde konuda bahsedildigi gibi paraya tapan bir insan olmadigimi vicdanin insanligin muslumanlikla alakali olmadigini anlattim. Sense kalkmis bana bu ulkede askeri ucret 1600 lira diyorsun. Konuy

• Konuyla ne lakasi var be kardesim. Baska yerde beraberce soyleyim bunu haksiz degilsin

• quote:

Orijinalden alıntı: vuhuuu

Bak ergen kardesim konuyu yanlis anliyorsun. Paraya tapmak ayri sey toplumun sosyo eknomim buhranlarina elestri getirmek ayri sey. Ben kendi yazdigim yorumda musluman olmadigim halde konuda bahsedildigi gibi paraya tapan bir insan olmadigimi vicdanin insanligin muslumanlikla alakali olmadigini anlattim. Sense kalkmis bana bu ulkede askeri ucret 1600 lira diyorsun. Konuy

İnsanlar sinirlenince yaş baş karıştırmaya başlar. Sakin sakin tarışıyoruz şunun şurasında :
    Hangi dinden olursan ol. Aynı söylemim geçerli tüm toplumlar için.

"Sen yinede 1600 TL açlık sınırındaki insanları düşün." Bu dünya hepimizin.

Kurtarırsak birlikte kurtaracağız.

• Ergen olduğunu soylemem buyuk bir insan gibi ahkam kesmeye hayatta gercketen yuva gecindirmis bir insan gibi konusuyo olmana ithafendi. Ki yasin küçük bundan yuzde yuz eminim. Senin soyledigin seylerin konuyla uzaktan yakindan ilgisi alakasi yok biz neyi tartışıyoruz sen neyi tartisiyosun 😁 bide tum dinler icin gecerlidir diyosun ya soylediklerimin insan guluyor sadece 😁

Ergenlik ot bok siz ne biçim gençliksiniz.

Ben konuya bakmam. senin tutarsız yazılarına bakarım.
    Ona görede cevap verdim.

Benden üç yaş beş yaş hatta 50 yaş büyük olsan ne yazar.
    Seni ailen boş bir insan olarak yetiştirmiş.
    Senin ne topluma nede çoluğuna çocuğuna kendine faydan dokunur.
  • Niye kızdın niye boyle bir sey yazdin 😁 yazilarimda tutarsiz degil sadece sen yanlis anlamissin konuyu o yuzden yanlis dusunmussun yazdiklarim hakkinda😁 sadece bu. Yoksa ben sana katiliyorum hayat şartları cok zor ülkede. Lakin biz bunu konusmuyoruz. Burda sadece dinsiz insan paraya tapar dediler bende hayir taomaz dedim. Sen su anda onlara destek cikiyorsun farkinda degilsin. Ve asil bos olan sensin malesef kardeşim. Konuyu okumadan anlamadan bir seylere yourum yapicak kadar ezbere konusucak kadar hatalarini gormeyecek kadar bossun. Ve bir hoşsun kardeşim. Sen boyle cocuk yetistirirsen bos bile olmaz cocuklarin.larin

Kelimesi kelimesine anladım yazdıklarını.

Sen parasız mutlu olabiliyorsan. Senin bileceğin iş. Haaa biz yeri geldimi Horonda teperiz. Köçekte oynarız. Gelirimiz hiç olmayabilir. Aylık 15.000 Tl. veya Evimiz olmaz sokakta yatarız. 3 katlı villamızda olabilir.
    Ama aklımızdan asgari ücretin 1600 TL olduğu hiç çıkmaz.
    Mutluluğumuz buruktur. Afrikadaki kardeşim sıtmadan ölürken.
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Ateist değilim fakat açtığın konuya bir tarafımla güldüm.

Kendi kafanda inandığın bir konuyu kanun yapmışsın ve Allah'ın yerleştirdiğini söylemişsin. Kanıt alabilir miyiz buna?

İnanmıyorum diyen zaten defalarca düşünüp inanmıyor. İnsanlar hayatlarına yön veren kararları kendi imkan ve çıkarları doğrultusunda alıyorlar.

Günümüzde ?an, şöhret, makam ve para gözetilerek karar verildiğini söylemişsin. Bu kısmen doğru, çünkü bunları da daha genel olması için çıkar kavramı altında toplayabiliriz. Seçimlerin çıkarlar gözetilerek yapılması senin inançsızlık diye bir şey olmaması safsatanı nasıl destekliyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 😁😁😁😁😁 iyi tamam fakat neden bunlari burda soyluyorsun 😁 banane bizene😁 ne guzel seyler yapıyorsun 😁 ki benim az parayla mutlu olmam acliktan sitmadan olenler icin mucadele etmedigim yada uzulmedigim anlamina mi geliyor😁 kac gece acliktan uyuyamadigin olduğu kardesim senin o anlamaya calistigin acilari ben yaşadım. Soyledillerinin dogru olmasi konuyla alakali oldugu anlamina gelmiyor. Ezbere konusuyorsun iste ve üzücü bu durum. Sosyalist edasiyla lutfen konusma. Biz cok aci çektik senin gibi arkadaslar gelip buralarda baska yerlerde ezbere konusup sosyalistleri kötü konumda gosterip yaptiklarimizi bosa cikartsin diye degil

• Hayatta trilyonlarin olmadan mutlu olabilirsin guzel seyler yapabilir yaratici olabilirsin. Ruhunu kapitalist carklardan cikarticak yuregin aklin olsun yeterki. Askeri ucret degil binaltiyuz ucbin olsa yine dort kişilik bir aile icin yeterli olmiycaktir. Ulke sartlari kötü baska durumlari tartisabiliriz. Ama ilk yorumda bana baba parasiyla rahat okuyan ergen diyip kendini cok yasli hayati bilir gibi gostermeye calisan sen ne konuştuğumuzu anlamadan yorum yaptın ve şimdi ya kusura bakma diyip hatayi kabul etmek yerine ezbere halen askeri ucret binaltiyuz tl diyorsun. Ee yani. Yahu adamlar dinsizler paraya tapar diye konus acmis guzel kardesim. İste bu adamlar askeri ucreti binaltiyuz tl yapti. Bunlar yuzunden ulke bu halde sen bile bunlar yuzunden boylesin. Bu konuda bir yorumun varsa soylr. Yoksa neyu soyliyceksin.

• sen inanç deyince direk tanrıya bağlamışsın gelen mesajları okursan zaten sorduğunu cevapladım
  • teheccüd nedir bilirsin ben kılamıyorum da tamamen dinlenin demiş olsaydı böyle bir şey olmazdı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.