Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
4.316
Cevap
189
Favori
1.751.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ne biçim bir konudur böyle ! insanları saf yerine koymayın asgari ücret 800 lira oloan ülkede 1000$ bahsetmek küfür etmek gibidir.. Ayrıca bu konuda doktorum diye geçinenlere kulak vermeyin :)

her neyse gelelim konuya benim üst öndişler yaşa bağlı olarak (35) zamanla yıprandı tabii diş eti çekilmeleri başladı gittim diş hekimine özele ! bakın ÖZEL diyorum .. röntgenlerde ön üst dişlerin 6 tanesinin kökleri sağlam çıktı kaplama önerildi metal destekli tabii kabul etmedim zirkonyum istediğimi belirttim dişler oyuldu kesildi biçildi 1 hafta sonra kaplamalar takıldı harika da oldu
    ve üst çenede sağda arkaya doğru 2 diş eksiğim vardı 2 imlantta oraya yapıldı ... şunu da özellikle belirtiyim her şeye şüpheyle bakan her ayrıntısını sorgulayan biriyimdir
    6 zirkonyum kaplama + diş taşı temizliği + diş eti tedavisi + 2 implant yine onlarda zirkonyum dan fiyatı söyleyim size Ankara'da yaptırdım normalde bu konuda çakma doktor geçinen yada implant satan biri olsa 3-4 bin liradan ağzını açardı :)
    Ben 6 zirkonyum kaplamaya 1000 tl 2 implanta da vida + diş hepsi dahil 1000 tl verdim yanii implatın tanesi 500 liradan toplamda 2 bine harika ve sapasağlam dişlerim oldu titanyum vidalarda İsrail yapımını tercih ettim yerli malı yapımlardan uzak durun ne kadar sağlam çene kemiğiniz olsada en iyi çene cerrahıda taksada o yerli malı vidalar en fazla 2 sene sonra kendini bırakır :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 26 Ocak 2013; 3:35:57 >

• Sayın Normandia çok uygun fiyatlara yaptırmışsınız.İstanbul'da tanıdığınız yer varmı acaba.Olması gereken fiyatlar bunlar değilmidir.açıkcası implant yaptırmak zorunda olan hastaların sömürüldüğü inancındayım.oysa ki çok daha makul maliyetlere yapılabileceğine dair örnekleri burada görüyoruz.
  • Arkadaslar SGK implant tedavisini karsiliyormu istanbul anadolu yakasinda tavsiye edeceginiz yer varmi?
  • Anadolu yakasında içerenköyde diş hekimine gittik .Pm ile sorabilirsiniz.. Benim bildiğim SGK Implant yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekliyim -- 27 Ocak 2013; 0:28:01 >
  • Normandia, ucuza yaptırdım yize yamışsınız. Aslında 2 gun once Kanal-D de, istanbul dişçilik fakültesinden Prof Bülent Katip vardı. yerli implant yapmış , yerli implant üretmiş. Maliyeti 320 TL dedi. Zaten devlet fakültesi oldugu için fark vermenede gerek yok, 320 TL ye mis gibi implant. İhtiyacı olanlar İstanbul Dişçilik Fakültesinde Prof Bülent Katip hocayı bulup, 320 TL ye implant yaptırabilir.
    Hatta Bülent hoca kendi ürettiğine göre implantları, bakarsınız biraz indirim yapar, pazarlıkla işi 150-200 TL ye bile bağlamak mümkün olur. Boşuna sağda solda klinik aramayın, en doğru adres İstanbul Dişçilik Fakültesinde Prof Bülent Katip hoca.
  • 600-800 TL den aşağıya üniversite hastanesinde implant yapılmıyor Serkan bey.. Tanıdık hocalarınız yada firma temsilcileriniz var ise belki 320 TL den implant yapılabilir.. Çünkü diğer implant markalarıyla Bülent hocanın implantı arasında çok cüzi rakam farklılıkları var.. Ayrıca profösör doktorlar her zaman devlet hastahanesi olsa bile fark alır.. Başka bir marka tercih edin bakalım 320 değilde 380 tl ye yapılacak mı? Mühim olan implantı tanıtmak vatandaşa ucuz implant yapmak değil.. Yerli bir implant fakat yeterince ucuz değil.. Yinede kullanılmasını ve sektörde büyümesini gönülden destekliyorum.. Tİcari olarak ülkemiz kazanmış olur..
  • Sayın Aslanturki, verdiğiniz bilgiler için teşekkur ederim. Ben hala anlayamadım. Kendim Kanal-D haberde Prof Bülent KAtip hocayı dinledim.;

1) Implant maliyeti yerli 320 TL, yabancı 320 avro diye yazdı. YANLIŞMI?

2) İstanbul Dişçilik Fakültesinde hocalar devlet ten maaş alarak çalışıyormu? YANLIŞMI?

3) Maliyeti 320 TL olan yerli implanta (zaten hoca kendi üretmiş, maliyeti en fazla yarısı desek 150-160 TL) , neden 800 TL verilecek? aradaki farkı hani şu meşhur BICAK PARASI mı? Yanlışmı anladım?? kimseyi töhmet altında bırakmamak lazım..

Bence artık hiçbir devlet hastanesinde bıçak parası kalmadı. Eger hala varsa zaten sağlık bakanlığı hemen ceza keser. Benim KANAL-D haberden anladığım, yerli implantın maliyeti 320 TL, eger İstanbul Dişçilik Fakülteside devlet hastanesiyse, NE DİYE BENDEN FAZLA PARA İSTEYECEKLER?? 321 TL bile vermemek lazım... Zaten ülkemizin saygın hocalarıda böylebir şeye tenezzül etmez. İhtiyacı olanlara 320 TL'den Prof Bülent Katip hoca implant yapar diye düşünüyorum.

Şimdi gidip bunları söylesek, döner bize yapmıyoruz senin implantını mı derler, eee devletten zaten maaş alan hocaya gidip birde Bıçak Parası versek bu da ayıp olmaz mı?

Nasıl o zaman maliyeti 320 TL olan implanta devlet üniversitesinde 800 TL dediniz yani Sayın AslanTurki, benim TV'deki haberden anladığımla, sizin burda yazdığınız birbirini doğrulamıyor...

• .....birkaç soruyu cevaplamak ve yanlış bilgiyi düzeltmek istiyorum

vucuda sonuçta bir yabancı cisim giriyor ve orada sürekli kalıyor.immun sistemın buna yanıtı nasıldır,çok ileriki yıllarda vucuda -/+ etkileri hala kesinleşmemiş implantın.

ben kişisel olarak implant yapmayı düşünenlere tavsiyem şudur..implant yerine hareketli protez, köprü v.s. yaptırın..daha sağlıklı..

....implantın hareketli protez yada köprüye göre daha sağlıklı olduğu konusunda sana 10larca sebep söyleyebilirm.böyle bir bilgiyi neye dayanarak verdiğinizi anlamış değilim.

en az 3-4 ay kalmalı.

çene kemiği ile kaynamalı.

.... implantın bekleme süresi kullanılan implantın yapısına ve kemikle uyum süresine göre yani kısacası implantın markasına göre değişmektedir.ayrıca uygulanan vakanın durumuna görede değişmektedir.

bu implant işinde sağlam para var herhalde
    foruma mesaj atan 4 kişiden biri hasta ama diğer ikisi ya satıcı ya tüccar, belki biri de doktor..
    reklamınız bol olsun diyelim bari

.....bence burda firmacı yada diş hekimlerinin olması hastaların daha sağlıklı bir şekilde aydınlatılabilmesi için implant araştırması yapan hastaların lehinedir.

Kalite olarak en iyi implantların AVRUPA ve ABD menşeili oldugunu duyuyoruz,

İsrail, Çin ve Kore malı fason üretilen kopyacı implant markalarının bavullara doldurulup, kaçak yollardan getirildiği ve bu yüzden çok ucuza satıldığı doğrumu??

.....söylediğin bilgilerin hiçbirisi doğruyu yansıtmamaktadır.

.....implant kalitesi üretildiği ülkeye göre değil implantın yapısına göre değişebilmektedir.yani aynı ülke içinde farklı kalitelerde implantlar üretilmektedir.onun için implant yaptırmak isteyen arkadaşların ülke kısmına çok takılmamasını tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkuacarr -- 29 Ocak 2013; 22:08:57 >

• Kardeşim yarın Ankara ünv. de yaptıracak arkadaşlar.
    Yalnız implant direct diye bir marka varmıdır? Amerikan malı denmiş. Daha evvel duydunuzmu ? Bilgi verebilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 29 Ocak 2013; 22:05:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Bu ne biçim bir konudur böyle ! insanları saf yerine koymayın asgari ücret 800 lira oloan ülkede 1000$ bahsetmek küfür etmek gibidir.. Ayrıca bu konuda doktorum diye geçinenlere kulak vermeyin :)

her neyse gelelim konuya benim üst öndişler yaşa bağlı olarak (35) zamanla yıprandı tabii diş eti çekilmeleri başladı gittim diş hekimine özele ! bakın ÖZEL diyorum .. röntgenlerde ön üst dişlerin 6 tanesinin kökleri sağlam çıktı kaplama önerildi metal destekli tabii kabul etmedim zirkonyum istediğimi belirttim dişler oyuldu kesildi biçildi 1 hafta sonra kaplamalar takıldı harika da oldu
    ve üst çenede sağda arkaya doğru 2 diş eksiğim vardı 2 imlantta oraya yapıldı ... şunu da özellikle belirtiyim her şeye şüpheyle bakan her ayrıntısını sorgulayan biriyimdir
    6 zirkonyum kaplama + diş taşı temizliği + diş eti tedavisi + 2 implant yine onlarda zirkonyum dan fiyatı söyleyim size Ankara'da yaptırdım normalde bu konuda çakma doktor geçinen yada implant satan biri olsa 3-4 bin liradan ağzını açardı :)
    Ben 6 zirkonyum kaplamaya 1000 tl 2 implanta da vida + diş hepsi dahil 1000 tl verdim yanii implatın tanesi 500 liradan toplamda 2 bine harika ve sapasağlam dişlerim oldu titanyum vidalarda İsrail yapımını tercih ettim yerli malı yapımlardan uzak durun ne kadar sağlam çene kemiğiniz olsada en iyi çene cerrahıda taksada o yerli malı vidalar en fazla 2 sene sonra kendini bırakır :))

Burdan ya da pm. den hekim ismini vermeniz mümkün mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Kardeşim yarın Ankara ünv. de yaptıracak arkadaşlar.
    Yalnız implant direct diye bir marka varmıdır? Amerikan malı denmiş. Daha evvel duydunuzmu ? Bilgi verebilecek arkadaş varsa çok sevinirim. Saygılar...

gecmis olsun marka hakkında bilgim yok ama ne kadara yaptırıyorsunuz ?

@Normandia_06 sizede gecmiş olsun siz nerede yaptırdınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 29 Ocak 2013; 22:15:45 >
  • implant direct uzun zamandır türkiye ve dünya piyasasında vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkuacarr -- 29 Ocak 2013; 22:19:36 >
  • arkadaşlar benim de dişlerim problemli. Yıllardır çürüdükçe dolgu yapıldı. Neredeyse yarısı dolgulu. 2-3 gündür alt sol ve alt sğ azılarda dayanılmaz ağrılar var. Aynayla baktığımda dolguların kenarlarında kırılmalar var. Sanırım artık dolgu kurtarmayacak. Tek yol implant gibi görünüyor.
    Sormak istediğim ise manisada gidebileceğim, önerebileceğiniz bir yer var mı???
  • bugün devlet hastanesinde 2tane implant yaptırdım. ağrım sızım yok çok şükür.. Gözümde büyüttüğüm gibi bişey değilmiş diş çekiminden daha kolaymış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esra.19 -- 2 Şubat 2013; 12:17:37 >
  • geçmiş olsun.biraz bilgi verirmisiniz?devlat hastanelerinde izlenecek yol nedir? fiyat vs.
  • randevu aldım gittim bir hafta sonrada ameliyat oooldum arkadaşlar fiyat 750 tl idi
  • Merhaba, ödediğiniz 750 TL için size herhangi bir makbuz verildimi? Çünki devlet hastanelerinde tedavinin ücretsiz olması lazım. Hastanede size implantı yapan dişhekimi devletten ne için maaş alıyor. Ama malzeme parası adı altında fazla para alıyorlar hastalardan. Oysaki yerli üretilen bir implant (320 TL) sonuçta vida parçası 320 Tl bile çok fazla. Maliyeti olsa olsa en fazla 30-40 TL dir. Siz 750 TL çok para vermişssiniz. Mesela İstanbul Üniversitesi Çapa dişçilikte Prof Bülent Katip hoca 320 TL den yaptığını söylemişti televizyonda (KANAL-D Haber).
  • evet verildi. doğrudur pek takip etmiyorum
  • Merhabalar.
    Arkadaslar aranizda SINUS LIFT yaptiran varmi?? Varsa nerde ve hangi sartlarda yaptirdigi hakkinda bilgi verebilirse cok iyi olur.Benim sag ve sol üst ceneye yaptirmam gerekiyor.
    Herkese gecmis olsun .
  • Arkadaşlar Devletteki hocalar maaş alıyor diye hiçbirşeye ücret ödemeden yapılacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.. Çünkü öğretim üyesinin ve fakültelerin amacı öncelikli olarak öğrenci yetiştirmek ve ileri tıbbi uzmanlık gerektiren vakaların tedavisini gerçekleştirmektir.. Fakültede çok fazla sayıda hiç hasta bakmayan sadece öğrenci yetiştiren ders veren hocalarımız var.. Söylediklerim yanlış anlaşılmasın ama Öğretim üyesine standart tedavileri yaptırmak sgk ya başvuran hastalar için bir lükstür.. Çok az sayıdaki bu öğretim üyeleri büyük zamanını bu tarz tedavilere harcayamazlar.. Çünkü Hocaların misyonu tecrübesi bilgisi ve eğitiminden dolayı ileri tıbbi yetkinlik gerektiren durumlarda hastaya yardımcı olmaktır.. Devlet maaş veriyor diye standart tedavi gerektiren hastalara bakma zorunluluğuda yoktur.. Öğretim üyesi 320 TL ye devamlı olarak implant yapsa o ünivde eğitime bile zaman kalmaz 6-7 yıl sonrasına gün verilip tedaviler aksatılır.. Ben çapa mezunu bir diş hekimiyim kendi mezun olduğum fakültede implantların aşağı yukarı hangi fiyatlara yapıldığını olayın nasıl işlediğini Bilmemem mümkün mü? 320 TL ye implantın yapıldığını hiç duymadım yapılsa bile bu uygulamanın süreklilik arz edebilmesi mümkün değil.. Belki bir kaç tanıdığa yapılan özel bir indirim olabilir..

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.