Şimdi Ara

İMDAT!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şuana kadar girilmiş tüm bilgileri okudum.ancak sonuç alamadım. Cinnet geçirme noktasındayım yardımlarınıza ihtiyacım var...

Şimdi oncelikle sorunum şu:

Ağ baglantım kurulmuyor...baglantı yok yada sınırlı uyarısı verıyor

ancak,4 pcden 3 u birbirini goruyor ve nete baglanıyorken neden benimki ???kader ağları örmüş olsa gerek...

Ethernet kartı driverını onlarca kez kaldırıp yukledım, onlarca kez yerel ag kurdum "workgrup-evağı" hepsını denedım.uzun uzun arastırdım ama sonuc yok ...

işletim sistemim: xp

ethernet kartım:onboard, via rihino fast adapter

sorun işletim sistemini değistirdikten sonra basladı.windows2000 yuklu ıken herhangıbı bır sorunum yoktu.

acıklama için bilgi eksıklıgı varsa sorun...teşekkurler...

• butun makinalara elle ip adresi vermeyi dene. soyledigin hata ip cakismasi oldugunda gosteriyor kendiin
  • baglantıyı taktıgında yeşil ışıkları yanıyormu eternet kartında ve hup da??
  • quote:

Orjinalden alıntı: serji

butun makinalara elle ip adresi vermeyi dene. soyledigin hata ip cakismasi oldugunda gosteriyor kendiin

denedim sonuc alamadım... baska cozum yolu???
  • quote:

Orjinalden alıntı: hardman

baglantıyı taktıgında yeşil ışıkları yanıyormu eternet kartında ve hup da??

ethernet kartındada huptada ısık gozukuyor...
  • o zaman serji arkadaşın dediği gibi ip sorununuz var....

ag üzerinde dns görevini görebilecek bir cihaz varmı? mesela adsl modem gibi... veya server pc
  • bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere git, aygıt yöneticisinden söz konusu "via rihino fast adapter" özelliklerini aç, oraya paket büyüklüğü kısımında 10mbs 100mbs gibi ayarlar var, 10 mbs yap çalışırsa eğer kendine en kısa zamanda yeni ethernet kartı al, bende aynısından onboard var ve anlattığın hatalardan dolayı başka bir eth.. kart taktım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: denoo

bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere git, aygıt yöneticisinden söz konusu "via rihino fast adapter" özelliklerini aç, oraya paket büyüklüğü kısımında 10mbs 100mbs gibi ayarlar var, 10 mbs yap çalışırsa eğer kendine en kısa zamanda yeni ethernet kartı al, bende aynısından onboard var ve anlattığın hatalardan dolayı başka bir eth.. kart taktım.

kardeş dune kadar calısıyodu xp yukledım tekrar calıstıramıyorum..sence o boyuttamıdır problem?
  • quote:

Orjinalden alıntı: denoo

bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere git, aygıt yöneticisinden söz konusu "via rihino fast adapter" özelliklerini aç, oraya paket büyüklüğü kısımında 10mbs 100mbs gibi ayarlar var, 10 mbs yap çalışırsa eğer kendine en kısa zamanda yeni ethernet kartı al, bende aynısından onboard var ve anlattığın hatalardan dolayı başka bir eth.. kart taktım.

denoo uzat elini opucem...sen bir dahisin...artık benımde bır netım var...:D
  • Valla benimkide sağlamdı iyi geçiniyorduk taki yıldırımlı bir yağmur yağana kadar tam emin olmasamda ethernet bozuldu diyebilirim. ve el öpmeye gerek yok rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.