Şimdi Ara

İmar Barışı Yardımlaşma 2018 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.538
Cevap
38
Favori
177.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serial206

Zor birşey yok.yalnız tapu ve bina durumunu net belirtirsen iyi olur.ayrı binalar komple iskansızmı? Durumu nedir?

Alıntıları Göster
    Tapu var , bina 94 yılında yapıldı konut durumunda 3.sınıf . Diğer binalar benim değil arsanın üzerinde başkalarına ait tapuları var. Ben sadece kendi binamı halletmek istiyorum.
  • quote:

Zor birşey yok.yalnız tapu ve bina durumunu net belirtirsen iyi olur.ayrı binalar komple iskansızmı? Durumu nedir?

Alıntıları Göster
    Tapu var , bina 94 yılında yapıldı konut durumunda 3.sınıf . Diğer binalar benim değil arsanın üzerinde başkalarına ait tapuları var. Ben sadece kendi binamı halletmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_tozi

Merhaba , siz imar masasından başvurusu yaptığınız için bir kaç bilginiz vardır. Yanlış işlem yapmak istemiyorum yukarıda da sordum size de sormak istiyorum.

Bağımsız Bölüm Numarası
    Bağımsız Bölüm Alanı (metrekare)
    Toplam Yapı Alanı (metrekare)
    Arsa Birim Değeri (TL / metrekare)
    Yapının Bulunduğu Arsanın Yüzölçümü (metrekare)

Bunları nasıl dolduracağım ?

Arsa 950 m2 , ayrı ayrı binalar ve tapular var ( 3 kişinin ) Benim konut, binanın dıştan dışa yüzölçümü 99 m2 olarak görünüyor.

Şimdi ben bu formu nasıl doldurayım ? Yanlış yapıp param içeride kalmasını istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Bende bağımsız bölüm metrekaresi seçeneği yoktu.binanın tamamı için başvurduğumdan, bağımsız bölüm adetini belorttim sadece.

Katlar tek daireyse kullanılan (kamet edilen)kat sayısı bağımsız bölüm sayısıdır.katlarda ayrı daireler varsa daire sayısı kadar.

Bina alan yüzölçümü: her katın brüt m.karesini hesaplayıp topluyorsun.çatı dubleksi falan varsa ekliyosun.

Arsa m.karen var zaten.

Arsa birim değerini , bulunduğun belediyenin sitesinden öğrenebilirsin.

Paran yanma gibi bir durum sözkonusu değil.yanlış veya eksik beyanda , devlet senden önce farkını ödemeni ister.ödenmediği takdirde belgeni iptal edip para iadesi yapmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bende bağımsız bölüm metrekaresi seçeneği yoktu.binanın tamamı için başvurduğumdan, bağımsız bölüm adetini belorttim sadece.

Katlar tek daireyse kullanılan (kamet edilen)kat sayısı bağımsız bölüm sayısıdır.katlarda ayrı daireler varsa daire sayısı kadar.

Bina alan yüzölçümü: her katın brüt m.karesini hesaplayıp topluyorsun.çatı dubleksi falan varsa ekliyosun.

Arsa m.karen var zaten.

Arsa birim değerini , bulunduğun belediyenin sitesinden öğrenebilirsin.

Paran yanma gibi bir durum sözkonusu değil.yanlış veya eksik beyanda , devlet senden önce farkını ödemeni ister.ödenmediği takdirde belgeni iptal edip para iadesi yapmaz.

Alıntıları Göster
    Bu konulardan fazla anlamıyorum maalesef , ilgi alanım olmadığı için komik sorular soruyor olabilirim. Şimdi benim şu doldurduğum form doğru mudur ?
    Konut 2 katlı birde teras var. konutlar ve teras tek olarak 99m2
    toplam 99x3 = 297 m2

Bağımsız Bölüm Alanı (metrekare) burayı tam anlamadım balkonlar ve merdiven boşluğunu mu çıkaracağız ?
    Toplam Yapı Alanı (metrekare) : 297 m2
    Arsa Birim Değeri (tl / metrekare) : belediyeden aldım (2018)
    Yapının Bulunduğu Arsanın Yüzölçümü (metrekare) tapuda olan m2 yazıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_tozi -- 22 Haziran 2018; 21:25:23 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Kat mülkiyetine geçebilmek için başvuruyorsan, daha sonra çizilecek projeye uyumlu olması açısından eksiksiz beyan vermen önemli.

Benimki ruhsata uygun yapılmış yeni yapı olduğundan imara aykırık yoktu.

Senin bina eski yapı olduğundan yanlış bilgi vermek istemem.Belediyelerin imar barışı masalarına başvur derim.kendin doldurma.

Gitmeden öncede yapıya sonradan eklenen alanlar dahil(varsa tabi) tam bir metraj çıkartıp öyle git.

Binanın toplam mkaresi ve her daire ve katın brüt metrekareleri olsun elinde.varsa bodrum dahil.

• quote:

Kat mülkiyetine geçebilmek için başvuruyorsan, daha sonra çizilecek projeye uyumlu olması açısından eksiksiz beyan vermen önemli.

Benimki ruhsata uygun yapılmış yeni yapı olduğundan imara aykırık yoktu.

Senin bina eski yapı olduğundan yanlış bilgi vermek istemem.Belediyelerin imar barışı masalarına başvur derim.kendin doldurma.

Gitmeden öncede yapıya sonradan eklenen alanlar dahil(varsa tabi) tam bir metraj çıkartıp öyle git.

Binanın toplam mkaresi ve her daire ve katın brüt metrekareleri olsun elinde.varsa bodrum dahil.

Alıntıları Göster
    Bizim belediyede imar barışı masası yok maalesef araştırdım.

• quote:

Bu konulardan fazla anlamıyorum maalesef , ilgi alanım olmadığı için komik sorular soruyor olabilirim. Şimdi benim şu doldurduğum form doğru mudur ?
    Konut 2 katlı birde teras var. konutlar ve teras tek olarak 99m2
    toplam 99x3 = 297 m2

Bağımsız Bölüm Alanı (metrekare) burayı tam anlamadım balkonlar ve merdiven boşluğunu mu çıkaracağız ?
    Toplam Yapı Alanı (metrekare) : 297 m2
    Arsa Birim Değeri (tl / metrekare) : belediyeden aldım (2018)
    Yapının Bulunduğu Arsanın Yüzölçümü (metrekare) tapuda olan m2 yazıcam

Alıntıları Göster
    Anladığım kadarıyla ,her katın aynı zamanda bir bağımsız bölüm.

Şimdi her katın brüt ölçümü(dış duvarlardan herşey içinde) 99 metrekare ise ,bulduğun 297 mrtrekare bina yüzölçümü doğru.

Bağımsız bölümü hesaplarkende bundan farklı olarak merdiven boşluğunu ve balkonu çıkar.hesabın doğru.

• Para yatırıldı görünen var mı. Ben sabah 9 da yatırım ama ödeme bekleniyor durumunda. Ödeme Yapıldı durumuna gelirse Yapı Kayıt Belgesi alınabilecek. Var mı ipi göğüsleyen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • blowing in the wind B kullanıcısına yanıt
    aynı durumdayız. bekliyoruz :) kara görünürse haber verin buraya da.

• quote:

Anladığım kadarıyla ,her katın aynı zamanda bir bağımsız bölüm.

Şimdi her katın brüt ölçümü(dış duvarlardan herşey içinde) 99 metrekare ise ,bulduğun 297 mrtrekare bina yüzölçümü doğru.

Bağımsız bölümü hesaplarkende bundan farklı olarak merdiven boşluğunu ve balkonu çıkar.hesabın doğru.

Alıntıları Göster
    Şöyle söyleyeyim bir tane binam var , bu buna 2 daireden oluşuyor yani iki katlı artı terası var. Bu tek binanın yani 2 daire şuan Kat mülkiyeti yok yani imara aykırı hesaplamayı böyle yaptım.

• ana konuyu açtım şuradan devam edin daha fazla verisi olan daha çok kişiye ulaşapilir

https://forum.donanimhaber.com/imar-barisi-2018-ana-konu--133489319
  • Dün gece başvurumu onayladım. Şu anda durum ödeme bekleniyor olarak gözüküyor. Pazartesi ödemeyi yapıp beklemeye geçeceğim bakalım belgemiz ne zaman oluşturulacak. Diğer başvuran arkadaşlar ne durumda acaba?
  • Arkadaşlar bir sorum olacak benim de bilgisi olan bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim.

Bizim iki katlı bir koy evimiz var. (Şuan köyden çıktı mahalle oldu resmiyette) tapuda ev gözükmüyor arazi olarak geçiyor. Şimdi ben bunu konut olarak gösterebilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    gösterebilirsin, yapı kayıt belgesi alabilirsin.

• skintas S kullanıcısına yanıt
    Bu imar affı sayesinde mı hocam? Yapacağım işlem adımlarını söyleyebilir misiniz bu konu hakkında bir bilgim yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • elmaarmutportakal kullanıcısına yanıt
    evet. edevlete girip formu doldurman lazım.

• Basvurumu yaptim. Onaylama adımını geçtim. Para hesaplandi. Ziraat bankasi internet bankaciligina giris yaptim. Mobilde cikmiyor ancak webden girince ilgili alan vergi odemelerinde gorunuyor. Referans no kismina tc kimlik no girdim. Ucret odemesi orda da gorunuyor. Suan icin sorun yok bakalim

• hasanustun H kullanıcısına yanıt
    şu an yapılan ödemeler de sistem de gözükmüyor zaten. e-devlette hala ödeme bekleniyor diyor. bazen başka kişilerin başvuruları bile gözüküyor benim hesabımda.

• Odemeyi biraz geciktireyim ben o zaman. Sistem bir otursun 👍🏼

• quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

ana konuyu açtım şuradan devam edin daha fazla verisi olan daha çok kişiye ulaşapilir

https://forum.donanimhaber.com/imar-barisi-2018-ana-konu--133489319
    Beyler araya giriyorum ama bi sorum olacak ben daha hiç işlem yapmadım
    3 daireli 1980 yapımı binamız var ilk iki katı için 1986 da imar izni af kapsamında alınmış para ödenmiş 2981 sayılı kanun diyor belge duruyor.
    son kat sonradan yapıldı kaçak hiç bir kaydı yok.

1) o belge geçerlimi sadece son daireyemi para ödeyeceğim yoksa hepsinemi
    2) bölge ticari alan oldu kayıt belgesi aldıktan sonra zeminm katı dükkana çevirebilirmiyim
    3) kentsel dönüşümle yıkıp yenisini yapmama fayda sağlarmı

saygılar sevgiler...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.