Şimdi Ara

İmamoğlu yine mantıklı cevaplarla trolleri afallattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
6.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haber kaynağı:https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/imamoglundan-genc-esnafa-iftira-atip-gunah-isliyorsun-su-anda-4960336/

Muhabir: PKK’nın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

İmamoğlu: Bana ne. Senin için bir kıymeti var mı? Benim için yok. Var mı senin için kıymeti?

Muhabir: Yok.

İmamoğlu: Benim için de yok.

------------------------

İmamoğlu’ndan genç esnafa: İftira atıp, günah işliyorsun şu anda!

İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy'de gerçekleştirdiği seçim turunda halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bir esnaf, İmamoğlu'na, dün akşamki Habertürk canlı yayınında sorulan bir soru üzerine, sosyal medyaya düşen ''kumpas videosu''nu sordu. İmamoğlu, videonun tamamını izletmek istese de esnaftan olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine İmamoğlu, ''Bilgin olmadan hiç kimseyi suçlama. Günah işliyorsun şu anda. Zavallı medya bile tamamını yayınlamaktan çekiniyor. Genç bir insan olarak sana söylüyorum. Çoluğuna, çocuğuna, sana kim iftira atabilir'' dedi. Esnaftan, ''Kimse atamaz'' yanıtını alan İmamoğlu, ''Bana da atamaz'' diyerek karşılık verdi.

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim çalışmalarına Arnavutköy Ömerli Mahallesi’nde devam etti. İmamoğlu’nun seçim aracını gören vatandaşlar, otobüsten inen seçilmiş İBB Başkanı’na sevgi gösterilerinde bulundu. Vatandaşlar, İmamoğlu ile ”selfie” yapabilmek için birbirleriyle yarıştı. Bir vatandaşın, ”17 senedir bu anı bekliyordum. Başkanım öpeceğim, öpeceğim” demesi gülüşmelere neden oldu. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi altında, zorlukla da olsa esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi. İmamoğlu’na, KİPTAŞ AVM içinde pizzacılık yapan bir esnaf, dünkü Habertürk canlı yayınında sorulan bir soru üzerine, sosyal medyaya düşen ”kumpas videosu”nu sordu. İmamoğlu, esnaf ve bir TV muhabiri arasında konuyla ilgili şu diyaloglar geçti:

İmamoğlu yine mantıklı cevaplarla trolleri afallattı

Esnaf: Bu ülkeyi başkalarıyla birlikte yöneteceğiz dediniz.

İmamoğlu: Anlamadım ne dediğini.

Esnaf: Geçen gün gazetecilerin sorduğu soruya, ”Biz onlarla beraber yönetiriz, neden olmasın” dediniz.

İmamoğlu: Kim ne demiş mesela? Ne demişim?

Muhabir: PKK; HDP ve dış ülkelere bir mesajınız var mı diye soruldu.

İmamoğlu: Tamamını okudun mu, dinledin mi sen?

Esnaf: İzlediğimi söyledim.

İmamoğlu: Tamamını dinledin mi sen?

Esnaf: Tamamını dinlemedim.

İmamoğlu: Dinle o zaman.

Esnaf: Başkanım çocuklar çıkacak.

İmamoğlu: Delikanlı öyle iftira atıp… Bak, dinle.

Esnaf: Biz biliyoruz, biz biliyoruz.

İmamoğlu: Bak, bak dinle.

Esnaf: Tutalım herkes dinlesin.

İmamoğlu: Bir dinle sen.

Esnaf: Herkes dinlesin. Beraber dinleyelim.

İmamoğlu: Hayatım sen dinle.

Esnaf: Doğru ya, kimse dinlemesin, ben dinleyeyim.

İmamoğlu: Altında yazı var, oku bak.

Esnaf: Sonuna kadar izledim. Babamdan da izledim, dedemden de izledim. Sizin zihniyetinizi de biliyorum. Hepinizi biliyorum.

İmamoğlu: Dinlemiyorsun bak.

Esnaf: Dinlemek istemiyorum.

İmamoğlu: Tamam delikanlı. Hayırlı işler. Ama bak dinlemeden bilgi sahibi olamazsın.

Esnaf: Ben dedemden biliyorum.

İmamoğlu: Sen genç bir adamsın, üzülüyorum. Sana tamamını dinletiyorum.

Esnaf: Gencim ama sizin gibi insanların sayesinde beynimiz 50-60’ı geçti.

İmamoğlu: Yazık sana.

Esnaf: Sizi korumaya gelen polis arkadaşlarımız var orada. Şehit cenazesine gidemeyen insanlarsınız siz.

İmamoğlu: Yazık sana. Çok yazık ediyorsun kendine. Dinlemiyorsun bile. Sen hangi okulu okudun?

Esnaf: Ben mi? Okul okumadım.

İmamoğlu: Bilgin olmadan hiç kimseyi suçlama. Günah işliyorsun şu anda. Zavallı medya bile tamamını yayınlamaktan çekiniyor. Genç bir insan olarak sana söylüyorum.

Esnaf: Başkansın ya, benim sıkıntım var, sen beni dinleyeceksin.

İmamoğlu: Ben seni dinlerim. İftira atıyorsun, sen beni dinleyeceksin. Konuyu dinlemiyorsun bile. Sen evli misin kardeşim?

Esnaf: Evliyim.

İmamoğlu: Çoluğuna, çocuğuna, sana kim iftira atabilir?

Esnaf: Kimse atamaz.

İmamoğlu: Bana da atamazsın.

Esnaf: Ben sana atmadım.

İmamoğlu: Nasıl atmadın? Bak dinlemiyorsun. Senin beynin uyuşmuş.

Muhabir: İnternet sitelerindeki görüntüler montaj mı?

İmamoğlu: Montaj değil ama tamamını yayınla. PKK terör örgütü, FETÖ terör örgütü. Seni FETÖ’cülükle biri suçluyorsa, o FETÖ’cüdür. Seni PKK’lı diye biri suçluyorsa, anla ki o PKK’lıdır.

Muhabir: PKK’nın son açıklamasına ne diyeceksiniz?

İmamoğlu: Bana ne. Bana ne. Terör örgütünü çok mu dinledin sen bugüne kadar? Yanlı yayın yaparak, yarısını keserek… Sen gazeteci olacaksın belki ileride. Tamamını yayınla, belki gazeteci olursun.

Muhabir: Gördüğümü söylüyorum.

İmamoğlu: Gördüğün değil, yorum yapıyorsun. Bu ülkede FETÖ terör örgütüne dün yalakalık yapanlar, bugün karşısında olup seni, beni FETÖ’cü diye itham ediyor ya, onlara dikkat et kardeşim.

Muhabir: PKK’nın açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

İmamoğlu: Bana ne. Senin için bir kıymeti var mı? Benim için yok. Var mı senin için kıymeti?

Muhabir: Yok.

İmamoğlu: Benim için de yok.

YOL BOYU SEVGİ GÖSTERİLERİ

İmamoğlu, yaşadığı bu diyalogların ardından esnaf ziyaretlerine devam etti. İmamoğlu’na alkışlarla destek veren vatandaşlar, ”Halkın umudu İmamoğlu”, ”Hak, hukuk, adalet” ve ”Her şey çok güzel olacak” sloganlarını attı. İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinin ardından Arnavutköy mahallelerinde seçim otobüsü ile dolaşarak halkı selamladı. Bu sırada otobüsün önünde ağlayarak koşan bir genç kadını gören İmamoğlu, aracı durdurdu. Otobüsten İmamoğlu, Cemre Akkuş adaındaki genç kadını, sarılarak teskin etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 28 Mayıs 2019; 15:26:47 >

• Sayın Imamoğlu'nun ders verme tekniği Türkiye'de eğitim fakültelerinde bir cahil'e, bir bilgisiz'e nasıl ders verilir başlığı altında okutulmalıdır. Bir eğitimci kendisini Imamoğlu kadar sabırlı ve arzulu birey haline getirir ise bizim eğitim sistemimiz çağ atlar yemin ediyorum.

Bir insan bilgisiz'e bu kadar mı güzel ders verir?
    Kesin bunlarin icinde bizim forumdaki trollerden biri vardir. Nezaman adama cevap yazsam, karsisinda cevap yazmadam geciyor, ne zaman soru sorsam yasalaga yatiyor yada konuyu saptiriyor, şıkıştıgı yerdede cevap bile yazmiyor. Bunlarin zihniyeti boyle. Bunlaru egitmek, dogru yolu gostermek zor. Saltanat ve halifelik kaldirildigindan beridir atalarinin icindeki o uhde, o yangin, o eziklik nesilden nesile cocuklarina aktariliyor. Genlerine islemis artik.
  • Peygamber sabrı var bu adamda.
  • Belliki troller paralarını alamayınca yeterli miktarda trolleyemiyorlar
  • Aynı soruyu kendi partisine sorsun sorabiliyormu işte bunlar bu kadar
  • Koskoca adam dedemden duydum diyor. İzle programı kendin karar ver. Yaşlı deden genc olan senden iyi mi bilecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e adam okul okumadım diyor. dedesi ve babası git şunu vur dese. hiç düşünmeden gidip vuracak tipler bunlar. bazıları diyor insan okul okumasa bile kendini geliştirir diye! hayır bu çok çok çok nadir olan bir durum! temel eğitimi almayan insanlar kendini geliştiremez. temel eğitim olmadıgı için düşünce kapasiteleri sınırlıdır! dolayısı ile kendini eğitebilecek eğilimleri göremezsiniz. yani okumadım diyor adam işte . ilk okula bile gitmemiş! bu adamdan AKP li olmak . ölümüne uzun adamı savunmak dışında pek başka bir şey bekleyemezsiniz.

Bugün bu ülkede bazı işlerde yer alabilmeniz için en az Lise mezunu olmanız gerekiyor! aynı şekilde oy kullanabilmek için en az lise mezunu olma şartı getirilmeli. belki ilk okul mezunu da etkili olur. çünkü bu adam gibi dışarıda milyonlar var.
  • Sayın Imamoğlu'nun ders verme tekniği Türkiye'de eğitim fakültelerinde bir cahil'e, bir bilgisiz'e nasıl ders verilir başlığı altında okutulmalıdır. Bir eğitimci kendisini Imamoğlu kadar sabırlı ve arzulu birey haline getirir ise bizim eğitim sistemimiz çağ atlar yemin ediyorum.

Bir insan bilgisiz'e bu kadar mı güzel ders verir?

• O esnaf hükümete söyleyemediğini İmamoğlu'na söylüyor, akp'nin mahalle başkanına bile laf etmeye korkar, yemez. Alçaklıktan başka bir şey değil şu yaptığı

• Kesin bunlarin icinde bizim forumdaki trollerden biri vardir. Nezaman adama cevap yazsam, karsisinda cevap yazmadam geciyor, ne zaman soru sorsam yasalaga yatiyor yada konuyu saptiriyor, şıkıştıgı yerdede cevap bile yazmiyor. Bunlarin zihniyeti boyle. Bunlaru egitmek, dogru yolu gostermek zor. Saltanat ve halifelik kaldirildigindan beridir atalarinin icindeki o uhde, o yangin, o eziklik nesilden nesile cocuklarina aktariliyor. Genlerine islemis artik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esnaf ak partideymiş bu arada %100 doğru bilgi.

Bu kadar korumasının sebebi kameralar önünde bağlılığını kanıtlama isteği. Yoksa oda farkında devamında birşey çıkmadığını, imamoğlunun bir gaf yapmadığının onlarda farkında..

Ama maksatları insanlara "bak imamoğlu ne demiş bak bak, verme oy moy bu adama" demek. Bu arkadaşta ak parti teşkilatının içinden olduğu için o kesilen video onun işine geliyor kısaca.
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Yanlışın var; 'troller' herkesi, her ortamda troller.
    Onlarsa aktroll, işlerini maddiyat karşılığı yapıyorlar. Onlar için trollemek vazifeden sayılmıyor, çıkarını temin etmek iş takipçiliği meslek kolundalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

e adam okul okumadım diyor. dedesi ve babası git şunu vur dese. hiç düşünmeden gidip vuracak tipler bunlar. bazıları diyor insan okul okumasa bile kendini geliştirir diye! hayır bu çok çok çok nadir olan bir durum! temel eğitimi almayan insanlar kendini geliştiremez. temel eğitim olmadıgı için düşünce kapasiteleri sınırlıdır! dolayısı ile kendini eğitebilecek eğilimleri göremezsiniz. yani okumadım diyor adam işte . ilk okula bile gitmemiş! bu adamdan AKP li olmak . ölümüne uzun adamı savunmak dışında pek başka bir şey bekleyemezsiniz.

Bugün bu ülkede bazı işlerde yer alabilmeniz için en az Lise mezunu olmanız gerekiyor! aynı şekilde oy kullanabilmek için en az lise mezunu olma şartı getirilmeli. belki ilk okul mezunu da etkili olur. çünkü bu adam gibi dışarıda milyonlar var.
    Okulla alakası yok bunun okul okuyup içi bom boş olan bir ton elaman geziyor ortalıkta.

• Troller İmamoğlunun işine gelmeyen bir şey duyduğu anda uğraşmayıp oradan akpliler gibi uzayıp kaçacak diye önüne atlıyorlar. İmamoğlu bunlara mantıklı soru soruyor kilitlenip kalıyorlar misal soruyor tamamını izledin mi? telefonu çıkarıyor videoyu açıyor al izle diyor, eleman ben dedemden biliyorum diye saçmalıyor. Muhabir pkk şöyle demiş ne diyorsunuz diyor İmamoğlu banane ne dediğinden pkknın ne dediği seni ilgilendiriyor mu? anlık düşünme (evet dese kendi bok yoluna gidecek) yok ilgilendirmiyor cevabı, beni de ilgilendirmiyor karşılığı geliyor.

Tollerin beklentisi bu;

• Valla muhalefet artık işin savunma kısmından çıkmalı.Bugün bunu derler,yarın başka bir şey bulunur,değilim diye yırtınmanın manası yok.En iyi savunma saldırıdır.Beni böyle bir şeyle itham etmeye çalıştıklarında,ki günlük hayatta oluyor genelde,küfür eşliğinde fb gönderileri kıvamında habur,oslo,megri megri diyorum,yetiyor zaten,onlar uğraşıyor:)Aklanması gerekende ben değilim zaten,niye yorayım kendimi bana ne:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Okulla alakası yok bunun okul okuyup içi bom boş olan bir ton elaman geziyor ortalıkta.

Alıntıları Göster
    Okul okumaktan kastım üniversite bitirmek falan değil. okulda sana temel eğitimi verirler hatta bu ana sınıfın da başlar. iyi yada kötü temel eğitimi alırsın . ondan sonra kişinin gelişimi kendisini ilgilendirir. sonra aile ve arkadaş gibi etkenler gelir. bunu da alıntıladıgınız yazımda belirttim. yoksa elbetteki okul okuyupta içi boş bir dünya dam dolu ortalık.

zaten bu tez de çürümüş durumda çünkü adam ibb çalışanı çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: KARAKAY

Valla muhalefet artık işin savunma kısmından çıkmalı.Bugün bunu derler,yarın başka bir şey bulunur,değilim diye yırtınmanın manası yok.En iyi savunma saldırıdır.Beni böyle bir şeyle itham etmeye çalıştıklarında,ki günlük hayatta oluyor genelde,küfür eşliğinde fb gönderileri kıvamında habur,oslo,megri megri diyorum,yetiyor zaten,onlar uğraşıyor:)Aklanması gerekende ben değilim zaten,niye yorayım kendimi bana ne:)
    hayır savunma kısmından çıkmamalı. en ufak bir olayda magduru oynayan akp . eger saldırıya geçersen AKP magdurum da magdurum diye başlayacaktır.
  • KARAKAY kullanıcısına yanıt
    su siralar magduru oynamak iyidir. kendi silahlariyla kendilerini vuruyorlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.