Şimdi Ara

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
3
Favori
7.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EknCn

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

280 km menzil ile nereyi vuruyoruz ?

Herifler uzaya gönderiyor biz daha 300 km bulamıyoruz.

keske su haberi koymasaydilar iyice moraller bozuldu dalga gecer gibi kesin o fuzeyi de ordan burdan aldiklarini montaj yaparak yapmislardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata1606 -- 8 Haziran 2012; 15:20:36 >
  • Bakın burada bir yanlış anlaşılma var ben körü körüne iddalarda bulunmuyorum şu anki teknolojik duruma bakarak en az 1.000 Km başlanması gerektiğine inanıyorum. Şöyle misal vereyim. TÜBİTAK dese ki "Tamamen yerli bir işlemci yaptık 150 KHz hızında çalışıyor ama kademeli olarak artıracaz bunu" dese size de komik gelmez mi ? Yoksa dediğim gibi asla Türk milletini ve mühendislerini aşşağılar mahiyette bir söz ve/veya imada bulunmadım.

NOT: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moz@ -- 8 Haziran 2012; 15:28:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moz@

Bakın burada bir yanlış anlaşılma var ben körü körüne iddalarda bulunmuyorum şu anki teknolojik duruma bakarak en az 1.000 Km başlanması gerektiğine inanıyorum. Şöyle misal vereyim. TÜBİTAK dese ki "Tamamen yerli biz işlemci yaptık 150KHz hızında çalışıyor ama kademeli olarak artıracaz bunu" dese size de komik gelmez mi ? Yoksa dediğim gibi asla Türk milletini ve mühendislerini aşşağılar mahiyette bir söz ve/veya imada bulunmadım.

Yazdıklarına imzamı atarım.
    Demedideme

Biraz bu işlerle uğraşan birileri varsa ne demek isteğimizi anlar.İmkan verilmesi durumda bunun gibi roket,füze yapmak mümkün.İnternet derya-ı deniz ne ararsan var.Bunları çok büyük aşama diye koymaları bana saçma geliyor.Bu füze mesala altın kaplamadan yapılmış bir uçağı vurabilir'mi hayalet uçağını.Yada manyetik enerji yöntemiyle yolundan saptırma ve yönlendirme yapılması engellenebiliyormu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemediDeme -- 8 Haziran 2012; 15:34:24 >

• Menzil sizi aldatmamalı. pkk ile savaşırken 1000kmlik füzeler mi gönderecek uçaklarımız helikopterlerimiz
    UMTAS,KMTAS, Cirit füzelerimize de bakın. Özellikle cirit füzesi sınıfında dünyanın en iyisi şuan.
    Yaptığımız t129 atak helisine takılcak bunlar.
  • millet bu teknolojiyi terk edeli 65 yıl oluyor biz hala nerdeyiz yani yuh walla iranda eski sscb füzelerini kesip bibirine ekleyip el hasan el hüseyin felan iism yazıyor füzelerde hata payı 5 bin km civarı israile atsalar yanlışlıkl istanbula düşebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dying Fetus

Menzil sizi aldatmamalı. pkk ile savaşırken 1000kmlik füzeler mi gönderecek uçaklarımız helikopterlerimiz
    UMTAS,KMTAS, Cirit füzelerimize de bakın. Özellikle cirit füzesi sınıfında dünyanın en iyisi şuan.
    Yaptığımız t129 atak helisine takılcak bunlar.

O konu çok faklı tabiki PKK ile mücadelede uzun menzil bir şey kullanılmaz. Strateji tamamen faklı. Ben size bakın ne kullanılacağını göstereyim. 20 Adet AC 130 namı değer CASA alırsınız gece görüş sistemi + gunship (Türkçe karşılğı nedir bilmiyorum ) saniyede yüzlerce mermi yağdıran bir düzenek 7/24 10 Adeti havada devriye şeklinde olacak 10 tanesi de yerde Acil durumlar için ve değişim için. Eğer PKK 1 veya 1.5 senede bitmez ise ben bileğimi keserim.

http://www.youtube.com/watch?v=o3xZV5q44d4&feature=related

Buyrun sisteme bir bakın gariban Afganlıları bu sistemle darma duman ettiler.
    Şu da var bu daha anlaşılır Hercules Gunship geçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=qIFWYkXYViU

NOT: İmla - Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moz@ -- 8 Haziran 2012; 16:05:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 10dans10ra11

iman gücüyle 250 km savaş sırasında 25 000 km kadar cıkabilir bknz seyit onbaşı

18 yaş altı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: i7extreme

millet bu teknolojiyi terk edeli 65 yıl oluyor biz hala nerdeyiz yani yuh walla iranda eski sscb füzelerini kesip bibirine ekleyip el hasan el hüseyin felan iism yazıyor füzelerde hata payı 5 bin km civarı israile atsalar yanlışlıkl istanbula düşebilir.

üstad vallahi öldürdün beni yemin ediyorumm hiçbir yoruma bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum ALLAH seni ne etmesin emi.

• 10 tanesini uc uca ekleyince 2800 km oluyordur belki!
    İhtiyaç kadar ekleyip menzili arttırılabilen bir teknoloji olabilir.
  • füzeye yakıt olarak kuru fasülye koymalarını söylesek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

10 tanesini uc uca ekleyince 2800 km oluyordur belki!

O teknolojiyi de sen yaparsın artık büyüyünce
  • Hay allahım yorumlara bak
  • İstanbuldan atsan ankarayı vuramazsın..:D:D Bide füze yaptık diye övünürlerD
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

10 tanesini uc uca ekleyince 2800 km oluyordur belki!

O teknolojiyi de sen yaparsın artık büyüyünce

Sen iste
  • quote:

Orijinalden alıntı: feaser

İstanbuldan atsan ankarayı vuramazsın..:D:D Bide füze yaptık diye övünürlerD

savaşa kaynak gitmesini istemem ama hiç yapmamalarından iyidir.bir militarist gibi bakarsan doğru olan yorum budur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çılgıncocuq

quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

Nicke bak "çılgıcocuq" Facebook terk.

8yaşındayim

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı21

quote:

savaşa kaynak gitmesini istemem ama hiç yapmamalarından iyidir.bir militarist gibi bakarsan doğru olan yorum budur bence.

Buna yatırılan paraya harcamıom zaten bin bir türlü çıkıyor o para.Vakat bununla övünmek biraz gülünç.Sessiz yapcaksın daha iyisini yapacaksın..:D:D Haberleri açsan yeni gemi yaptık,yeni tank yaptık.Ama nasıl?bütün mallar yurt dısından geliyor burada birleştiriliyor.Sorsan %100 Türk malı derler:)))
  • quote:

quote:

quote:

Buna yatırılan paraya harcamıom zaten bin bir türlü çıkıyor o para.Vakat bununla övünmek biraz gülünç.Sessiz yapcaksın daha iyisini yapacaksın..:D:D Haberleri açsan yeni gemi yaptık,yeni tank yaptık.Ama nasıl?bütün mallar yurt dısından geliyor burada birleştiriliyor.Sorsan %100 Türk malı derler:)))

en azından yapılmış birşey var eleştireceğinize daha iyisini yapmaya çalışabilirsiniz.ama bu füze 280te kalır ve bu yüzden 1 canlının zarar görme ihtimalinin azalmasını ister miyim isterim ben sadece bakış açınızın yanlış olduğunu düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Hiç yapmamaktan iyidir. Savaş anında benim gemimi kullanamazsın diyebilir. Ama benim motorumu, gps alıcımı kullanamazsın diyemez. Yazılım ve tasarım Türk olduktan sonra parçalar da zamanla yerli firmaların desteklenmesiyle üretilebilir.

• Daha iyisini yapmaları için vergi veriyorum.Yoksa kendi devletimi kurardım? :)
    Her eleştirilen konu hakkında daha ilerletici bişeyler yapılmasımı gerek sizce? Bugün %50 ye varan vergiler veriyoruz.Dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.Nedeni sizce nedir bunun?

quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

quote:

quote:

quote:

Hiç yapmamaktan iyidir. Savaş anında benim gemimi kullanamazsın diyebilir. Ama benim motorumu, gps alıcımı kullanamazsın diyemez. Yazılım ve tasarım Türk olduktan sonra parçalar da zamanla yerli firmaların desteklenmesiyle üretilebilir.

En son aselsandaki olayları az çok tvden takip etmişsinizdir.Yazılımı yapanlar ölü bulundu.Sizce göz önünde bunlar olurken arka tarafta izinmi vermişlerdir.Yazılımı istediğiniz gibi yapın diye.Daha 2 gün önce insansız uçakları yapan adamın oğlu öldürüldü.Hala o bile açıklanmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feaser -- 8 Haziran 2012; 18:20:15 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.