Şimdi Ara

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
7.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

burdan firlatsam asagiki mahalleyi zor vururuz dikey dusus yapar la bu

Çok komiksin. Bir ara yine hatırlat.
  • quote:

bunlar füze yaptık diye övünüyolar bunla kendinizi vurursunuz ancak vs. vs.

diyip aşşağolıyorsunuz da siz kimsiniz asıl ben soruyorum size...
    füzeyi yapan türk silahlı kuvvetleri türk sanayicileri türk mühendisleri türk halkı ve onların asil çocukları da asıl siz kimsiniz merak ettim ???
    sizli bizli konuştuğumuza göre sizler bizler farklıyız anlaşılan ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

Dügünlerde atmalik iyi olmus

Geldi bir liseli daha. Ha sizin okullar tatil olmuştu dimi bugün.
  • Daha yeni yeni kendi teknolojilerimizi yapmaya başlıyoruz. Bazıları direk 5000 kmlik menzile ulaşacağımızı mı sanıyor anlamıyorum ki. O teknolojiyi ABDden falan almak yerine %100 yerli malı olarak yapsınlar işte. Şimdi 280 sonra 500 sonra 1000 km olur. Kafanızı yormayın o kadar sayın gereksiz mesaj atan üye arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

quote:

He la he

• quote:

Orijinalden alıntı: t.t

quote:

bunlar füze yaptık diye övünüyolar bunla kendinizi vurursunuz ancak vs. vs.

diyip aşşağolıyorsunuz da siz kimsiniz asıl ben soruyorum size...
    füzeyi yapan türk silahlı kuvvetleri türk sanayicileri türk mühendisleri türk halkı ve onların asil çocukları da asıl siz kimsiniz merak ettim ???
    sizli bizli konuştuğumuza göre sizler bizler farklıyız anlaşılan ???

Çok güzel söyledin hocam. Güzel tespit
  • Allah Allah 40 yıldır Sinoptayım hiç haberim olmadı bundan:)

• quote:

quote:

quote:

He la he

Sen oyununu oyna, boşver bu işleri.
  • quote:

nedemek arkadaşım bu örgüttenmisin

• quote:

quote:

quote:

quote:

He la he

Sen oyununu oyna, boşver bu işleri.

Ok abisi

• quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Bırakın şu saçma sapan balistik füze muhabbetini iran,pakistan,kore bile yapıyor. Uzun menzil için 50 yıllık teknoloji yeter. Önemli olan radar güdümlü,laser-infrared güdümlü roketler üretebilmektir. Hadi bakalım iran anti tank,air to air füzelerini Rusya'dan alana kadar kendin yap bakalım ?

Roketsan Cirit (laser guided 2.75" multiple)

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun

Roketsan Umtas (anti-tank)

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun

İran'ın füze yaptığına inanan var'mı ?
    Bu sistemler roketten daha önemli zaten güdüm sistemleri ve en büyük bomba ısıl pil GPS için alternatif olarak Çin'de var tabi Amerika kadar başarılımı bilemeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: moz@

quote:

Orijinalden alıntı: Dying Fetus

Menzil sizi aldatmamalı. pkk ile savaşırken 1000kmlik füzeler mi gönderecek uçaklarımız helikopterlerimiz
    UMTAS,KMTAS, Cirit füzelerimize de bakın. Özellikle cirit füzesi sınıfında dünyanın en iyisi şuan.
    Yaptığımız t129 atak helisine takılcak bunlar.

O konu çok faklı tabiki PKK ile mücadelede uzun menzil bir şey kullanılmaz. Strateji tamamen faklı. Ben size bakın ne kullanılacağını göstereyim. 20 Adet AC 130 namı değer CASA alırsınız gece görüş sistemi + gunship (Türkçe karşılğı nedir bilmiyorum ) saniyede yüzlerce mermi yağdıran bir düzenek 7/24 10 Adeti havada devriye şeklinde olacak 10 tanesi de yerde Acil durumlar için ve değişim için. Eğer PKK 1 veya 1.5 senede bitmez ise ben bileğimi keserim.

http://www.youtube.com/watch?v=o3xZV5q44d4&feature=related

Buyrun sisteme bir bakın gariban Afganlıları bu sistemle darma duman ettiler.
    Şu da var bu daha anlaşılır Hercules Gunship geçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=qIFWYkXYViU

NOT: İmla - Ekleme

20 adet AC 130 alsak demek lan valla yorumlara bak

• quote:

Orijinalden alıntı: moz@

quote:

Orijinalden alıntı: Dying Fetus

Menzil sizi aldatmamalı. pkk ile savaşırken 1000kmlik füzeler mi gönderecek uçaklarımız helikopterlerimiz
    UMTAS,KMTAS, Cirit füzelerimize de bakın. Özellikle cirit füzesi sınıfında dünyanın en iyisi şuan.
    Yaptığımız t129 atak helisine takılcak bunlar.

O konu çok faklı tabiki PKK ile mücadelede uzun menzil bir şey kullanılmaz. Strateji tamamen faklı. Ben size bakın ne kullanılacağını göstereyim. 20 Adet AC 130 namı değer CASA alırsınız gece görüş sistemi + gunship (Türkçe karşılğı nedir bilmiyorum ) saniyede yüzlerce mermi yağdıran bir düzenek 7/24 10 Adeti havada devriye şeklinde olacak 10 tanesi de yerde Acil durumlar için ve değişim için. Eğer PKK 1 veya 1.5 senede bitmez ise ben bileğimi keserim.

http://www.youtube.com/watch?v=o3xZV5q44d4&feature=related

Buyrun sisteme bir bakın gariban Afganlıları bu sistemle darma duman ettiler.
    Şu da var bu daha anlaşılır Hercules Gunship geçiyor.

http://www.youtube.com/watch?v=qIFWYkXYViU

NOT: İmla - Ekleme

AC-130, C-130 Hercules nakliye uçaklarında yapılan bir dizi modifikasyonlar sonucunda ortaya çıkan bir hava aracıdır. Ve sadece silah sistemlerinden ibaret bir uçak değildir. Asıl önemli özellikleri AC-130'un içindeki aviyonikleri,radarı,uydu iletişim araçları vb. unsurlardır. Ayrıca AC-130 erken uyarı (ELINT/SIGN) görevi de yapabilir. Bu yüzden geçmişte ABD senatosu bu uçağın yabancı ülkelere (İngiltere'ye bile) satışına sıcak bakmamıştır. Günümüzde ABD Hava Kuvvetleri bünyesinde 47 adet AC-130 görev yapmaktadır. Bugün 1 adet AC-130 modifikasyonunun bedeli C-130J Super Hercules uçağı ile birlikte 300 milyon $'ı bulmaktadır. Yani ABD satsa bile biz babayı alırız.

Uçağın varyasyonları;

AC-130A "Project Gunship (Pave Pronto)"
    AC-130E "Pave Spectre"
    AC-130H "Spectre"
    AC-130U "Spooky"
    AC-130J "Next Generation Gunship"

AC-130'un lakabı CASA falan da değildir. Bu nereden çıktı bilmiyorum kavram kargaşası heralde. Senin CASA diye bildiğin şey İspanyol uçak üreticisi.

• güzel, Allah 3000km likleride gösteriri inşallah.Muavenetin acısını alsak abd lerin ırak üssünü vurup pardon deriz inşalllaaaah
    editkm hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HÜSAMCIK -- 8 Haziran 2012; 21:43:36 >
  • Bakın beyler tamam gerçekten çok kapsamlı ve iyi bir füze olmasada sonuçta %100 Türk Malı olması çok gurur verici.Sonuçta ben gidip 5000 km menzilli füzeleri ABD'Den alıcağımıza 200 km ile başlmayı tercih ederim.İnşallah daha iyilerinide üreticeğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalfvari

Bakın beyler tamam gerçekten çok kapsamlı ve iyi bir füze olmasada sonuçta %100 Türk Malı olması çok gurur verici.Sonuçta ben gidip 5000 km menzilli füzeleri ABD'Den alıcağımıza 200 km ile başlmayı tercih ederim.İnşallah daha iyilerinide üreticeğiz.

aynen hocam. biz birşey üretecegimizde yabancı firmalar bak sen bunu 10liraya üretecen ben sana bunu 7liraya satıyım demiş. böyle böyle nerdeyse hiçbirşey üretemez olmuşuz. Ama inş. artık bu algı değişecek artık herşeyimizi kendimiz üretecez. pcmizi tvmizi beyaz eşyamızı askeri tesisatımızı hepsi %100 Türk malı olacak

• 280 km nedir yav.

• Evet bunu geliştiricek olan sizlersiniz
    pardon yanlış gelmişim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.