Şimdi Ara

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
7.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Operational
    range Yıldırım I: 150 km
    Yıldırım II: 300 km
    Yıldırım III: 900 km
  • ilk olduğu için pek yüklenmemek lazım hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mogolo

sinoptan rusyanın bir kaç evini vurabiliyoruz

İlk yerli füze Sinop'tan gönderildi / Hayırlı uğurlu olsun

900 km menzilli füzelerimiz de var diyorlar halen dalga peşindesin. Zaten Rusya da değil orası. Ukrayna. Bu füzelerin teknolojileri ve amaçları farklı.

Zaten her zaman böyle sesler duyulacaktır. Sinop Eğitimsen de bu istasyonun kurulmasına karşı çıkmıştı zaten. Örneğine bakın;

Oysa ABD’nin bu tür denemelerini yaptığı MONTANA eyaletindeki BANNACK Kasabası devlet tarafından korunan hayalet bir kasaba şeklindedir. Ve bu bölgelere giriş kanunlar çerçevesinde yasaklanmıştır.

Yine Rusya’da Astrahan bölgesinde ve Kazakistan’da Sarı Sagan bölgesinde yapılan denemeler yerleşim birimlerinden yüzlerce km uzaklıkta insansızlaştırılmış alanlarda yapılmaktadır. Dünyadaki diğer ülkelerdeki deneme alanları da bu şekildedir. Dünya haritasına bir göz atarsanız bunları görebileceksiniz.

Buradan çıkartılabilecek sonuç; Sinop İli de hayalet şehir olmaya aday İl konumuna getirilmektedir. Biz Sinop’ta yaşayan halk olarak bu durumu hak etmiyoruz, kabulde etmeyeceğiz.

ABD ve Kazakistan'ın çölleri, Rusya'nın buzulları bizde yok. Bizim ülkemizin yüzölçümü onlar kadar büyük de değil. Sonra İsrail, İstanbul kadar bile olmayan yüzölçümüyle teknolojisini üretince ağlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: BLuRuSh

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Bırakın şu saçma sapan balistik füze muhabbetini iran,pakistan,kore bile yapıyor. Uzun menzil için 50 yıllık teknoloji yeter. Önemli olan radar güdümlü,laser-infrared güdümlü roketler üretebilmektir. Hadi bakalım iran anti tank,air to air füzelerini Rusya'dan alana kadar kendin yap bakalım ?

Roketsan Cirit (laser guided 2.75" multiple)

Roketsan Umtas (anti-tank)

İran'ın füze yaptığına inanan var'mı ?
    Bu sistemler roketten daha önemli zaten güdüm sistemleri ve en büyük bomba ısıl pil GPS için alternatif olarak Çin'de var tabi Amerika kadar başarılımı bilemeyeceğim.

yeteri kadar koyun olursa iran amerikadan daha fazla gelecek vaat eden bir ülkedir.evrim teorisi islam ve şiddet derken battı iran.

mesela iran ordusu:

• Mesajları Okudum ve topluca cevap vereyim istedim,

Görüyorum ki Roketsan'da çalışa mühendislerde hata ordu mensuplarından konuyla ilgili arkadaşlar dahil olmuş çokta güzel olmuş onların vağıstası ile bilmediğimiz konuları da öğrenmiş olduk. Konunun en başına dönersek. 280 Km.bir roketin %100 Türk yapımı dahi olsa bulunduğumuz şartlar altında neden başarı olmadığını bir örnek olarak açıkladım. Şimdi arkadaşlar "Tersine mühendislik" diye bir kavram var mühendis arkadaşlar çok daha iyi bilirler. Tabanınız en az 1.000 Km olsun diyorum amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok. Tersine mühendislikten bir örnek vereyim 70-80 yılları arasında soğuk savaşın tavan yaptığı yıllarda. Tarihini tam hatırlamıyorum, amerikalılar nasıl olduysa bir adat MIG-21 ele geçirdiler. Son vidasına kadar söküp inceledikten sonra tekrar monte edip uçurmayı başardılar ve bu çalışmadan çok şey öğrendiler veya fikir geliştirdiler. Ben amarrikan yanlısı değilim ama ben bu çalışmaya şapka çıkartırım. Buna benzer bir çalışma çok hızlı mesafe katetmemizi sağlayabilir düşüncesindeyim.

• ya kardeşim bu ne muhalefet ! israil gazeteleri bile bizim füze çalışmalrını konuşmaya başlamışsa önemli bir çalışmdır bir şeyimizi de hep beraber kutlayalım bu yaptığımız bize tarihi bir gerçeği tekrar hatırlatıyor ..... türkün en büyük düşmanı yine bir türktür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-800 -- 20 Haziran 2012; 3:09:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhisarlee

İlk yerli füzemiz o değil ki
    Operational

kardeşim sen de çaktırmadan MU reklamı yapıyon ... mu kıtası mason masallarından başka bir şey değldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: moz@

Mesajları Okudum ve topluca cevap vereyim istedim,

Görüyorum ki Roketsan'da çalışa mühendislerde hata ordu mensuplarından konuyla ilgili arkadaşlar dahil olmuş çokta güzel olmuş onların vağıstası ile bilmediğimiz konuları da öğrenmiş olduk. Konunun en başına dönersek. 280 Km.bir roketin %100 Türk yapımı dahi olsa bulunduğumuz şartlar altında neden başarı olmadığını bir örnek olarak açıkladım. Şimdi arkadaşlar "Tersine mühendislik" diye bir kavram var mühendis arkadaşlar çok daha iyi bilirler. Tabanınız en az 1.000 Km olsun diyorum amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok. Tersine mühendislikten bir örnek vereyim 70-80 yılları arasında soğuk savaşın tavan yaptığı yıllarda. Tarihini tam hatırlamıyorum, amerikalılar nasıl olduysa bir adat MIG-21 ele geçirdiler. Son vidasına kadar söküp inceledikten sonra tekrar monte edip uçurmayı başardılar ve bu çalışmadan çok şey öğrendiler veya fikir geliştirdiler. Ben amarrikan yanlısı değilim ama ben bu çalışmaya şapka çıkartırım. Buna benzer bir çalışma çok hızlı mesafe katetmemizi sağlayabilir düşüncesindeyim.

Bu o zaman için başarılıdır. Ama şuan Tusaş birçok ülkenin uçaklarını modernize etti. Bizim bir de jet uçağı projemiz var. Hiç üretmeden 4,5 5. Gen uçak üreteceğiz. 10yılda çok büyük atılım yaptık. Çünkü geçmişten ders aldık. (tomtaş uçak fabrikamız) muhalefet olmayalım. Çünkü kaç ülke füze üretiyor onu düşünelim. Destek vererek daha iyisini yaptıralım. Yıldırım3 füzelerimiz 900km menzillidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: T-800

quote:

Orijinalden alıntı: Akhisarlee

İlk yerli füzemiz o değil ki
    Operational

kardeşim sen de çaktırmadan MU reklamı yapıyon ... mu kıtası mason masallarından başka bir şey değldir

gel panpa aydinlatiyim seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.