Şimdi Ara

İLK YERLİ ANTİVİRÜS CHOMAR (ÇOMAR) I TEST (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
9.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

explorer.exe yi virus goren tek program oldu kendisi false mu yoksa gercekten injected exe mi bilmiyorum

Konuyu geliştiricilerle paylaştım. Takip ediyorlar mı bilmiyorum ama tekrar iletirim. Onlar da bi göz atsın bakalım? Ayrıca siz de test edip ekran görüntüsü şeklinde burada paylaşırsanız, ürünün geliştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu, onları tetikler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Dosyayı VirusTotal'de taratma imkanınız varsa taratın:https://www.virustotal.com/

Yanlış alarm olabilir. Taradıktan sonra linkini paylaşın.

https://www.virustotal.com/tr/file/11d69fb388ff59e5ba6ca217ca04ecde6a38fa8fb306aa5f1b72e22bb7c3a25a/analysis/1493588912/

temiz görünüyor ilginç

• Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    Yazılım yeni olduğu için böyle hatalar yapabilir. O yüzden biraz dikkatli olmanı öneririm:https://www.chip.com.tr/forum/explorer-exe_t29452.html

• quote:

Geliyoo diye yerli arama motoru vardı galiba.

Böyle haberler bazen çıkıyor. Ama işte devamı gelmiyor. Beni en çok üzen de bu.

İşte ben de tam bu noktada, yerli ürünleri kullanıp yayalım ki adamlar da ; millet kullanıyor ve kalite bekliyor " deyip geliştirsinler. Belki de piyasada duyurusu yapılıp öylece kalan ürünleri, kimse kullanmadığı, ve kullananların da geri dönüş yapmadığı için geliştiricileri de üzerinde durmayıp bir müddet sonra vazgeçtiler..?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Valla hocam programın adı aşırı ofsayt. %100 yerli ama adı CHOMAR.

Daha baştan kaybediyoruz. Çomar koy, ç harfi sıkıntı ise ingilizce çakışmayan bir isim bul.

İsmi zaten bilerek öyle koymuşlar hiçte ofsayt değil bence bayağı manidar ama anlayana...

• quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Valla hocam programın adı aşırı ofsayt. %100 yerli ama adı CHOMAR.

Daha baştan kaybediyoruz. Çomar koy, ç harfi sıkıntı ise ingilizce çakışmayan bir isim bul.

İsmi zaten bilerek öyle koymuşlar hiçte ofsayt değil bence bayağı manidar ama anlayana...

Nerdeeee

• çomar ( chomar ) dalga geçilmesini garantilemek için mi seçilmiş? neden düzgün kaliteli marka yapmaya çalışmıyorlar? kendisini koruyacağıda şüpheli...
  • Türkiye'nin ilk yerli antivirüsü değil biraz araştırın.
  • Aynen. Bir aralar Türk Antivirüs vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 1 Mayıs 2017; 17:48:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaN.

Türkiye'nin ilk yerli antivirüsü değil biraz araştırın.

Motoru dahil %100 yerli olan ilk antivirüs. Diğerleri kendi motorlarını kullanmıyor diye biliyorum.

• Zemana zaten anti-malware grubuna giriyor. Onu antivirüsten saymaya gerek yok bence.

Comodo'da Amerikalı her ne kadar sahibi Türk olsa da.

Türk Antivirüs belki FakeAV grubuna girebilir.

Türk Antivirüs piyasaya çıkarken:http://m.ensonhaber.com/turkiyenin-ilk-yerli-antivirus-programi-2012-04-30.html

Beş yıl sonra CHOMAR çıktıktan sonra akla gelen Türk Antivirüs faciası:https://www.technopat.net/sosyal/konu/chomar-antivirues-ve-internet-security-nasil.417581/

İnsanlara güvenilirlik sunmuyor tam olarak Comodo ve Zemana gibi. İdareten kullanılabilir tabii ki. Biraz daha yaygınlaşması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

Motoru dahil %100 yerli olan ilk antivirüs. Diğerleri kendi motorlarını kullanmıyor diye biliyorum.

Geçtiğimiz 2016 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde 2'ci yerli antivirüs programı geliştirildi ismi lester idi Eset'in ilgisini çekti ve projeyi tamamıyla satın alıp kendi bünyesine dahil etti.

Bunun gibi geliştirilen antivirüs programları var ancak bu ilk değil dostum.
  • Yazdıkların doğru. Zemana hitman in motorunu kullanıyor zannedersem. Bu tabloya göre chomar çok üstün bir başarı. Bu bir ilk. Ancak senin de benim de ve hatta diğerlerinin de endişe ettiği, acaba gelişir mi yoksa bu da fiyasko mu? İnşaAllah inandığım gibi büyür büyür daha da büyür, ve adı bilmem nerelerde anılır

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

Geçtiğimiz 2016 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde 2'ci yerli antivirüs programı geliştirildi ismi lester idi Eset'in ilgisini çekti ve projeyi tamamıyla satın alıp kendi bünyesine dahil etti.

Bunun gibi geliştirilen antivirüs programları var ancak bu ilk değil dostum.

Doğrudur ondan haberim yok. Ama keşke satmayıp kendileri geliştirselermiş..

• ESET'in daha kendine hayrı yok.

Geçen gün Zemana'nın kurulmasını engellemiş. Olduğu gibi de malwareyi bilgisayara katmış.

Gitti güzelim proje.

• Bunun üstüne ben de ESET kurdum.
    İLK YERLİ ANTİVİRÜS CHOMAR (ÇOMAR) I TEST

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 1 Mayıs 2017; 18:29:56 >
  • quote:

ESET'in daha kendine hayrı yok.

Geçen gün Zemana'nın kurulmasını engellemiş. Olduğu gibi de malwareyi bilgisayara katmış.

Gitti güzelim proje.

Ya diyorum ya kendi setup ını karantinaya alan antiden ne beklenir

• quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

Bunun üstüne ben de ESET kurdum.
    İLK YERLİ ANTİVİRÜS CHOMAR (ÇOMAR) I TEST

Hayırlı olsun hocam güle güle kullan

• Ejihov E kullanıcısına yanıt
    Programın içinde sekmeler var galiba.

• Ben ekledim sekmeleri. Ama yine de Emsisoft Emergency Kit 60 virüsün 58'ini silerken ESET 54'ünü sildi.https://forum.bitdefender.com/index.php?/topic/36249-malware-pack-60-items/
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.