Şimdi Ara

İlk para kazanma deneyiminiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkesin çocukluk yıllarında anne baba dede gibi aile büyüklerinden aldığı harçlıkların dışında, ilk para kazanma deneyimleri muhakkak vardır. Ve bunlar yıllar geçsede unutulmayacak önemli olaylardır. Bu anılarımızı burada paylaşabiliriz.
    Benim unutamadıklarım:
    Çocukluğumuzda yaz tatillerinde Yoncalı kaplıcalarında çadır kamplarında kalırdık. Dübecikler havuzunda yanımızda getirdiğimiz taksi iç lastiklerini (şamrelleri) şişirip yüzmeye uğraşırdık. Eskiden çin malı rengarenk yüzme simitleri olmadığı için şamrel lastiğiyle yüzebilenler çok şanslıydı. Bize bakan yüzemeyen ve özenen çocuklar para versek kiralarmısınız diye zorlayınca napalım verelim bari dedik. Yeğenlerimizle beraber oradaki bütün masraflarımızı çıkardığımız gibi bol bol gazoz içtiğimizi hiç unutamam :)

• Yangın Var filminde figüranlık yaparak 2 günde 50 TL kazandım.
  • İlk okul 3. sınıfa gidiyordum. Babam kasetlerle uğraşıyordu arada sırada. O kaset kutularının içinden bol miktarda gri yapışkan kağıtlar çıkıyordu. Bir de bunların parlak altın sarısı olanları vardı. Ben de bunları gizli gizli evden alıp okulda satıyordum. Baya da iyiydi satışlar Yeni hatırladım bak şimdi. Bir tane de velet vardı alt sınıfta. Annem de aynı okul da çalışıyordu. Bana etiketlerden bedava vermezsen seni annene şikayet ederim diyip bedavaya götürüyordu malı. Haram zıkkım olsun

Daha sonra 5. sınıfa geçtim, o zamanlar oyunlar bu kadar bol değil cdler her yerde bulunmuyor ve çok pahalı. O zaman oynayıp bitirdiğim oyunları başkalarına satıyordum o da baya iyi işliyordu, özellikle cd kalabalığından hoşlanmayan babam çok memnundu bu durumdan. Daha sonraları herkes rahatça cd alabilir duruma geldiğinde oğlum götürüp satsana şu cdleri ne bekletiyorsun evde vs. gibilerinden yakınıyordu, güzel günlerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüçükPrens -- 22 Aralık 2011; 13:35:23 >

• 99 ya da 2000 yılında saati 50'den gitar dersi veriyordum
  • Tam yok yazicaktim ,ki aklima geldi, 2 arkadas sokakta oyuncaklarimizi satmistik, iyi aklima getirdin dostum vallahi unutmstum ,ama 1-2 tanesini felan satmistik galiba ,çocukluk işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Constantius -- 22 Aralık 2011; 13:41:10 >
  • 1. sınıfta 5000 e aldığım bilyeleri 25000e satardım. 30-40 milyon kadar kazanmıştım hoca yakalayıp kızana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susanoo -- 22 Aralık 2011; 13:41:04 >
  • 1. sınıfta kooperatifte çalışan nöbetçi abilerin yanında takılırdım, ordan en azından aburcubur 25 krş falan kazanırdım :D
    2. sınıfta pazarda su satmaya başladık arkadaşlarla.
    3. sınıf simit satmaya başladık.
  • 10 yaşlarındayken falan, eski oyuncaklarımı sokağa çıkarıp, kağıtlara isimlerini yazıp, çekiliş yapıyordum.BOŞ YOK
  • 11 yaşımda falan bakkalda çalışmıştım bahşişe çalışıyodum hem işi öğreneyim diye ama iyi para kazanmıştım.
  • İlk okulda korsan film cd leri satıyordum baya da kazanıyordum söylemesi ayıp
    not:ondan önce misket taso yugi-oh kartları filan satardım yaşıtlara .d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haklısın toprAAm -- 22 Aralık 2011; 13:53:10 >
  • loc kerzdan 700-800 TL
    TF2de item satarak 1200-1300 arasi TL
    ikinci elde 200-300 TL

yaş 16

çoğu şeyimi kendim aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqwwwq -- 22 Aralık 2011; 13:53:12 >
  • Bi cetvelim vardı böyle yuvarlak halkalar vardı küçükten büyüğe doğru sıra sıra onunla sarı not kağıdına değişik şekiller çizer sınıftakilere satardım(ilkokul 3 veya 4).Bide A4 kağıdı+ makas+ zımba ile küçük boş kitapçıklar yapar satardım toplam 10-15 lira kazanmışımdır belki ama zevkli oluyodu yine.
  • ilkokulda bir arkadaşın pc si vardı o müzik cd si ypardı bende okulda komisyonla satardım :D
    mahallede küçük oyuncakları kutuya koyup yukardaki arkadaşta yazmış aynen onun gibi çekiliş yaptırırdık
    Demir toplar satardık :D
    Birde 2 haftalık kaynakcıda çalışma hikayem var haftalık 30 tl idi
    şimdi lise 4 üm sigara satıyorum arada :D
  • 6-7 yaşlarında kuzenlerimle beraber oyuncaklarımızı satardık seyyar bi tezgah kurup kadının biri almıştı bizden bi oyuncak acıdımı artık naptıysa bayada para vermişti hiç unutmam 90 lı yıllardı tabi o zaman hey gidi hey
  • fabrikada üretilen çikolatalardan babamdan kutu olarak satın alırdım (bedava vermezdi ticareti öğreneyim diye) bizde arkadaşlarla okulda satardık.. taaki müdürün bizi yakalamasına dek..
  • Knight karakterimi satmıştım. 2005 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.
  • Kız isteme merasiminde eniştemin ayakkabılarını sakladım 100 tl cebe.
  • bu maymuncuk denilen suyun içine koyunca şişen ve sonrada parçalanan zamazingolardan aldıydım. artık arkadaşlara nasıl tanıştırdıysam bunları nerden bulduğumu sorunca söylemedim. sonra satsana bana diye başladı mevzu. 1 liraya sattım 5 tanesini ( doğuruyor diye bi yalan söylediydim ) küçük paketler 500bin e alıyodum. bir paketten %1000 karım oluyordu. neyse zaman geçti bu arkadaş diğerlerine göstere göstere herkes a one ya birazda bana versene diye diye işi büyüttük. buzdolabı poşetlerinin içine 5-10 tane atıyo bağlıyodum. neyse sanırım 35 paket almıştım. 10 gün içinde falan 30 paket bitti. en sonunda müdür gelip şu suyun içinde büyüyen balonları satan çıksın ortaya deyince o gün bütün malları verdim hocaya. o gün bitti satış. 15 gün sonrada bazı arkadaşlar getirip sordu bunlar doğurdu (patladı) neden yine şişmiyorlar diye. cevap veremeyince bi güzel dövdüler. ordan biriktirdiğim parayla ilk telefonumu aldım. dayak yediğime de değdi diyebilirim ( 6. sınıf falandı heralde)
    edit: fotoğrafını buldum
     İlk para kazanma deneyiminiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MasterTrain -- 22 Aralık 2011; 18:06:22 >

• 11 yaşındayken pazardaki amcalara erikli su diye çeşme suyu satmıştık arkadaşlarla. Yine o yıllarda Ramazan ayında teneke çaldım köyde. baya da iyi para kaldırmıştım.
  • Ortaokul zamanında knight online delisiydim, sağlam fiyata karakterimi satmıştım. O zamanlar küçük olduğumdan dolayı satacağım kişinin yaşı 28'di bende elimden çalarlar diye korkumdan dayımla gidip paramı almıştım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.