Şimdi Ara

İlk Mesaja Bakın! İBB Etkinliği Başladı - Vodafone'dan İtiraf Niteliğinde Tarifeler (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
6
Favori
99.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
632 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RoMeOkTaY

1000 mbps olan hizmeti satın almıştım.. upload ve download 1000 mbps idi... fiyatını da birim fiyat olarak düşünün.. 5 ya da 6 ile çarpmadan.. 70 TL vermişsiniz gibi sanki..

Türkiye'de bu hızları kullanamamak utanç verici.
    Ulke Amerika
    Hangi ülke hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Amerika

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkangunes04

Bilginizin olduğu konularda bizi aydınlatmanızı istiyorum:

1) 7/24 dosya indiren, sürekli 4K video izleyen Türkiye'nin yüzde kaçını oluşturuyor?
    2) 8 Mbps kotasız internetin dağıtılmaya başlandığı ilk yıl AKN neden uygulanmadı? (Uygulanmadığı halde kimse hızından şikayetçi değildi)
    3) AKN ay başında sıfırlanmasına rağmen benim indirme hızım 3 Mbps'i geçmiyordu ve ben her Türk Telekom'u aradığımda "Sistemdeki bir hatadan kaynaklanmaktaydı, düzeltildi" deniliyordu ve hızım geri 8 Mbps'e çıkıyordu. Türk Telekom AKN'ye takılan kullanıcıların hızlarını ay başı neden eski haline getirmiyordu?
    4) Alt yapı kaldırmıyor, o yüzden AKN var diyen Türk Telekom'a inat, aynı altyapıdan farklı firma olan Türk Net'ten 35 Mbps download sağlayan hızı sonuna kadar nasıl alabildim? Hayatımda ilk defa bırakın 4K videoları, 8K@60fps videoları bile kasmadan-donmadan açabilen internete nasıl kavuşabildim?

Sürekli dosya indirenler, bitcoin mining işlemi yapanlar kadar interneti zorlayamaz. Türkiye'de bu işi gizli yapan kurumsal firmalar var. Bunlar araştırılmalıdır, asıl altyapıyı haksız tüketen bunlardır.

4K video izlemek kanunsuz bir iş mi? Ben belki 8K TV almışımdır, YouTube'dan Netflix'den (netflix'de 8k video var mı bilmiyorum) 8K video izleme özgürlüğüm neden kısıtlanıyor? Üstelik altyapı bunu rahatlıkla karşılayabilecekken?

-----------------------------

Bu sorulara benim kısa ve öz cevabım: Kısa yoldan zengin olmanın yolu, "altyapınız kaldırmıyor" yalanına insanları inandırmaktan geçer :)

Alıntıları Göster
    4k, 8k oynatacak ve izleyecek donanımlara sahipsen durumun iyi demektir. Sana internet mi yok? Bastır parasını 100 mbit al.

Bu ülkeye senin gibi internete para harcayacak kişiler lazım ki yatırımlar için kaynak olsun.

Cevaplarını vereyim;

1) Yüzde 5 bile olsa çökertmek için yeterli. Ben ayda 50 gb kullanıyorsam bunlar günde 50 gb kullanıyor. 30 kişilik internet kullan, ama aynı parayı öde. Yok ya?
    2) 8'e kadar diye dağıtıldı ve çoğu kişi zaten geçmedi. Ben bile zaten akn var hız düşecek diye uzun süre geçmemiştim ona. Herkes geçip de kullansaydı akn'den sonra hız düşümünü anında yaparlardı. Uygulanmadığını sonradan anladı çoğu kişi. Zaten o durumdan sonra da otomatik hız düşümü yaptılar. Öncesinde büyük hızı otomatik düşürüp ay başında yükseltecek sistemleri de tam oturmamıştı ya da hazır değildi manuel yapıyorlardı...
    3) Sistemler oturmamıştı.
    4) Bak sen kendin söylüyorsun eğer servis sağlayıcılar için problem değilse neden herkese hızlı internet vermiyorlar da bu kadar müşteri hizmetlerine telefon geliyor küfürler ediliyor bunlarla uğraşıyorlar?

x) Altyapıyı haksız tüketenler araştırılsın, onların internet fiyatları artsın ve adil bir dağıtım olsun diyorsan sonuna kadar arkandayım.

• RoMeOkTaY kullanıcısına yanıt
  • kime sorsam nereye sorsam vodafone internet kullanılmaz diyor VODAFONE BAYİLERİ DİYOR BUNU YAHU VODAFONE BAYİLERİ adamlar bunları diyor düşünün işte...
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Statik ip ne işe yarar kısaca yazar mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Modem resetleyince ip değişmez. Cgn havuzundan çıkmış olduğunuz icin daha stabil bir bağlantı sağlanir. Ama güvenlik açısından zaaf olusturur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MUSA36 kullanıcısına yanıt
    Xdsl konusunda ben de onermiyorum ama fiberde sorun olmaz

• Vodafone fiber 50 mbit hızda interneti 50 liraya kullanıyorum . Bu fiyata başka bir sağlayıcı bu fiyata veremez

• spongebob35 kullanıcısına yanıt
    57.5 tl ye gelen kampanya vardi, ondan kullanıyorsunuz sanırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RoMeOkTaY

1000 mbps olan hizmeti satın almıştım.. upload ve download 1000 mbps idi... fiyatını da birim fiyat olarak düşünün.. 5 ya da 6 ile çarpmadan.. 70 TL vermişsiniz gibi sanki..

Türkiye'de bu hızları kullanamamak utanç verici.
    Ulke Amerika
    Benzer bir ornegi de ben vereyim.

Evde 10Gbit yani 10,000Mbit internet kullaniyorum (https://fiber.salt.ch/en). Bu hizmeti almak icin odedigim ucret ise 40CHF yani 40 birim fiyat gibi dusunebilirsiniz. Internetin yaninda televizyon kanallari ve ev telefonu da bedava. Bunun teknolojisi cok ucuza artik mumkun iken, ulkede senelerdir dusuk hiz, kota ve yuksek fiyat gibi sacma sapan uygulamalara gidilmesi gercekten utanc verici. Insanlari kalitesiz ve pahali internete senelerdir mahkum etmek icin bu ulkenin insanlarini gercekten sevmiyor olmak lazim herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkosucu

57.5 tl ye gelen kampanya vardi, ondan kullanıyorsunuz sanırım :)
    49.90 hocam faturalarim

• Biz fiberi sadece duyduk milletin upload hızı kadar indirme hızımız olmuyor
  • mrjin kullanıcısına yanıt
    Bağlantı hızının aldığınız ping değeri bir alakası yoktur. Ping değeri bulunduğun konum ile bağlandığınız serverin mesafesine göre değişkenlik gösterir.
  • Arkadaslar, Turkiye 3. dunya sinif ulkesi bile degil! 4. dunya sinif ulkesi, bilemedin 5. dunya sinif ulkesi.

Ortadogu ulkeleri icinde bile sondan 1. sirada.
    Sanirim buradaki herkes uyumaya devam ediyor.

Avrupa ulkeleri ile kiyaslamayi birakin artik!! 3. dunya sinifi ulkeleri ile kiyaslayin da durumun aslinda dusundugunuzden cok ama cok cok daha vahim oldugunu goreceksiniz.

Ben Irak'ta ve Ukrayna'da yasadim, buyrun gercek bilgileri paylasayim de Turkiye'nin 3. dunya sinifi ulkelerinin bile gerisinde oldugunu gorun :

IRAK :
    http://www.gorannet.net/detail-fiber.aspx
    100 mbps download ve upload simetrik internet paketi yaklasik $100.
    Turkiye'de bu hizmet paramiz ile bile yok!
    https://www.newroztelecom.com/Newroz-4G
    Sinirsiz mobil internet paketi ayda $20.
    Turkiyede bu hizmet paramiz ile bile yok!.
    https://www.korektel.com/en/internet/unlimited-data-bundles
    Bu firmada yaklasik $25'a ayda sinirsiz mobil internet veriyor.
    Turkiyede ise bu hizmeti paramiz ile bile alamiyoruz, cunku yok!!!
    https://www.iq.zain.com/en/unlimited-internet
    Yine Irak'ta baska bir firma, o da $25'a aylik sinirsiz mobil internet...

----

UKRAYNA :
    https://ipnet.ua/en/rates/internet
    1 Gpbs internet'in fiyati ayda sadece $4.5 !
    1000 mbps olan paketleri simetrik, 1 gbps olani denemedim.
    Turkiye'de bunu ruyanizda bile goremezsiniz!
    https://www.vodafone.ua/en/privatnim-klientam/rates/vodafone-supernet-unlim
    Sinirsiz mobil internet ayda sadece $7.5 !
    Turkiye'de ruyanizda bile goremezsiniz!

Tahammul edilir yani filan kalmadi artik bu ulkenin.
    AliExpress'ten $3'lik urun aldim, verdigim vergi tam %100 olarak $3 uzerine kondu ve toplamda $6 odedim. Bu yeni gumruk vergisi kanunu 1 haziran 2019 'da yururluge girdi.
    Sik bogazin artik illahlah dedirttigi nokta.
    Bu ulkenin duzelecegi filan yok. AKP sayesinde 20 yil geriye gitmis durumdayiz.
    Osmanli zihniyeti 1 adim ileri, 2 adim geriye…

Tum arkadaslara tavsiyem artik ananizi alip gitme vaktinin gecte olsa hala gecerliligini korudugunu hatirlatmak olacak.

Saygilar

• xzicdR X kullanıcısına yanıt
    Aynen aynen alakasi yok ya offline hikaye oyunlarindan basini kaldirmayan insanlarsiniz ya da forumu kampanyalar icin takip ediyosunuz

Zafer adam doğru söylüyor pingin lokasyon ve internetin stabilitesiyle alakası var. Aynı evde 3-4 farklı internet kullandım en iyi ping değerini adsl'de alıyorum hala.
  • Download ve upload degerleri stabil degilse pingi etkiler. Baglantisi yok demek yanlis olmuyor mu? Ayrica kablolu baglanilsa bile 5 mbit bir baglantida ayni modeme bagli baska bir cihazdan wifi ile hd video izlemek ya da download yapmak ping degerini etkilemiyor mu? Sizler yüksek baglantili fiber hatlar kullandiginizdan adsl deki bu size gore kucuk problemleri fark edemiyor olabilirsiniz maalesef

Yok ondan bahsetmiyorum ben. Türkiye gibi bir yerde değerler hiç bir zaman stabil olmadığı için ping dalgalanıyor. Yapılan araştırmalar var en iyi ping değerleri hala adsl çıkışlarda. Benim evde 2 tane internet var biri adsl biri vdsl adsl'in wifisini hiç bir zaman açmam zaten kablolu oda benim bilgisayara bağlı. Wifiye biri bağlansa bir şey indirmesine gerek yok ping sapıtıyor
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.