Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

arkadaşlar galiba benim tvde banding sorunu var maçlarda belli oluyor sanki ne yapmam lazım

Arkadaşım,bendede bulutlanma ve ışık sızma olayı vardı.Tv'yi 8. ayda aldım.30 gün dolmak üzereyken tv'yi seyretmeye başladım.(İl dışındaydım) servise fotoları çekip verdim.Hak verdiler ve paneli değiştirdiler.Oda aynı çıktı.Tekrar panel değişti.Bundada ölü piksel çıktı.Tekrar değişti panel bundada bulutlanma acaip yoğundu.Yeter yahu,panel yeri yalama oldu,değişim istiyorum dedim.Şimdi yeni tv verdiler.Allah'a şükür herşey normal boyutlarda.Diğer marka ve modellerdede aynı sorun var.şans işi bu galiba.Anlıyacağınız servisi çağıracaksınız veya birkaç foto alıp bizzat gideceksiniz... Ha,şimdide yazılım bekliyorum.Usb kayıt fonksiyonu yok.videoları oynatıyor,kayıt yapmıyor.Bakalım ne olacak.

anladım. Allahtan bende o sorunlar yok sadece özellıkle maçlarda kamera hızlı haraket edince belli oluyor. Servıs çağırsam bizımkılere durumu anlatmam imkansız gıbı tvye de alıştılar sanki. Ya da kalsın böyle ilerde bozulursa arada onuda hallederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bugün vestel bayisine gittim,
    amacım 9090 modele bakmaktı,
    orada yokmuş yeni açtıkları diğer mağazada varmış,
    balçova - gaziemir arası çevre yolundaki sellway avm de.

fırsat bulursam gidip inceleyeeğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

arkadaşlar bu tvde kayıt yaptıran ve fallow tv özelliğini kullanan ben 2sinide yapamıyorum fallow tv için usb bellek taktım kullanma klavuzunda dlna atkin yap diyor yaptım qmenü tuşuna basın takip tv seçeneği var diyor ama bende böyle birşey yok qmenü içinde.
    diğer taraftanda ayarlardan kayıt kısmına giriyorum tv kitleniyor sonrada reset atıyor böyle bir sıkıntısı olan varmı? teşekkürler yazılı 2.2.4f

Dostum,senin yazılımında (2.2.4f) ben bu özellikleri kullanıyordum.Benimkinde sorun var tam cevap veremeyeceğim ama,bana kalırsa servisi çağır,yeni yazılım iste.Birde hatırlatmama gerek yok sanırım ama kayıt sadece kendi uydu alıcısında iken aktif oluyor.Biss menüsü dahil.
  • geçenlerde bana gelen servisin ifadesi,
    "mx90 ve 91 paneller ayrı yazılıma sahip, sizinki 90 olduğu için son yazılımınız bu" diyere 2.1.4s i gösterdiler.
    ayrıca 9090 modellerinde geçerli olan özellikler donanımsal olarak yer alırken,
    9060 a yazlımla aktarılmış,
    belki bu nedenle bazı menülerde hata olabilir dedi.

mesela sizdeki fallow tv 9090 a ait, benim 9060 yazılımında yok yani menüde çıkmıyor,
    2.2.4 yanlışlıkla yüklenmiş olabilirmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyide,kullanma klavuzunda kayıt işlemi ile ilgili yazılar varken bunu menüye koymak zorunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

geçenlerde bana gelen servisin ifadesi,
    "mx90 ve 91 paneller ayrı yazılıma sahip, sizinki 90 olduğu için son yazılımınız bu" diyere 2.1.4s i gösterdiler.

mesela sizdeki fallow tv 9090 a ait, benim 9060 yazılımında yok yani menüde çıkmıyor,

İade ettiğim tv'nin yazılımı 2.2.4f idi.Şimdi gelen 2.2.4t yani ikiside 2.2.4 sadece arkasındaki f-t değişik.oda versiyon ile ilğili sanırım.Panelle yazılımın ilgiside varmıdır oda ayrı konu.Birşey daha söyliyeyim,gelen servis elemanları ne yapacaklarını dahi bilemiyor.Vestel iyi yetiştirememiş çalışanlarını.Ben gösterdim menüdeki yerini.
    Aşağıda ki resim yeni gelen tv'nin fabrika menü resmi.Dursun bakalım,yeni yazılım yüklenince ne değişecek.
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

• Vestelin sitesinden indirim kodu ile1648 TL ye sipariş ettim. 47 istiyordum ama bütçem yetmedi 42pf9060 aldım.Bakalım gelsin görelim.Teslim alırken nelere dikkat edeyim.Özellikle ölü pixel ve ışık sızdırması çok korkutuyor.Umarım gelen servis elemanları işi bilen birileridir.
  • arkadaşlar servis geldi 2.2.4t yazılım yukledi kayıt ayarları kısmı kayboldu sadece uydu takılı iken kayıt yapıyormuş neyse dedim o önemli değil asıl sıkıntı bu tvde fallow me özelliği yok qmenude yeni yazılımdada fallow tv sekmesi çıkmadı daha güncel bir yazılım istediler 2 gün içinde geleceklermiş tekrar bekliyeceğiz bakalım kullananlar rica etsem ayarlardan dlna etkin yaptıktan sonra qmenuye basıp fallow tv sekmesi varmı bakabilir mi?benüm menü böyle
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

• quote:

Orijinalden alıntı: attila24

arkadaşlar servis geldi 2.2.4t yazılım yukledi kayıt ayarları kısmı kayboldu sadece uydu takılı iken kayıt yapıyormuş neyse dedim o önemli değil asıl sıkıntı bu tvde fallow me özelliği yok qmenude yeni yazılımdada fallow tv sekmesi çıkmadı daha güncel bir yazılım istediler 2 gün içinde geleceklermiş tekrar bekliyeceğiz bakalım kullananlar rica etsem ayarlardan dlna etkin yaptıktan sonra qmenuye basıp fallow tv sekmesi varmı bakabilir mi?benüm menü böyle

Dostum,aynı sürüm bendede var.Kayıt yok,yeni yazılım istediler.4 gün oldu hala gelecek.Kayıt işi doğrudur,sadece uydu devredeyken oluyor(Eski sürümünden biliyorum).Olması gerekende bu zaten.

• sebzelicorba kullanıcısına yanıt
    mpeg v.s filitresi var aktif et keskinliği arttır... 75 v.s. yap...
  • mesentr78 kullanıcısına yanıt
    ışık sızması zamanla geçebilir + arka aydınlatma otomatik olursa daha iyi panel ömrü uzar... tam güçte ömrünü azaltıyorsun...
  • Vestel 2001 yıllarında elektronikte bir hiçti ama şu anda Zorlu'nun oğlu işin başına geçince bence Toshiba kadar iyi televizyonlar yapar duruma geldiler.Bizde vestel ürünlerini bir ara http://www.yesilbagmobilya.com.tr olarak sattık ama şu anda yapmıyoruz.O yüzden konuyu iyi biliyoruz.
  • grezimonk kullanıcısına yanıt
    Dostum,tam güçde çalıştırmıyorum ben.Işık sızması+bulutlanma bu ayarda daha net belli oluyor diyerek bu ayara getirip bakın demek istedim.Benim tercihim doğal mod ve düşük arka ışık.Zaten gözler bozuk,birde kaynak almış gibi bakamam ben.
    Not:Otomatik ışıkda dahi yüksek moda geçiyor cihaz.ancak karanlık çekimlerde şiddeti düşürüyor.Oda kanaldan kanala zapping yaparken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesentr78 -- 28 Aralık 2013; 18:47:29 >
  • quote:

hocam gördüğüm kadarıyla siz baya tecrübelisiniz bi kaç sorum varda onları burdan veya pm den cevaplayabilir misiniz?
  • quote:

2.2.4t vestelin resmi servis sitesinde 42pf9060 modelinin yazılımı adamlar yanımda indirdi onun için çıkarılmış 2.2.4f için abi bu yazılım bunun için değil ondan sıkıntı yaşıyorsunuz dedi reset atma konusunda tvnin ama sonuçta 9060 içinde fallow tv olduğu sitesinde yazıyor eğer yazılımla çözemezlerse ayıplı mal satmış sayılırlar bize buda iade yolunu açar.zaten bugun servis elemanlarınada tutanak tutalım dedim son bir yazılım isteyelim olmazsa tutanak tutarız dedi.
    ama yeni yazılımda bir sıkıntı var muhtamelen özelliklerde pvr ve fallow tv etkin değil resimler:
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attila24 -- 28 Aralık 2013; 23:47:46 >

• attila24 A kullanıcısına yanıt
    Benim Tv de 42pf9060 yazılım v 2.2.4f qmenüye girdiğimde followme tv ve followme tv to dmr şeçenekleri çıkıyor. Tabletten HD yayınlar dışındakileri sorunsuz seyredebiliyorum ve kayıt edebiliyorum[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

• quote:

Orijinalden alıntı: hagarahugarahu

Benim Tv de 42pf9060 yazılım v 2.2.4f qmenüye girdiğimde followme tv ve followme tv to dmr şeçenekleri çıkıyor. Tabletten HD yayınlar dışındakileri sorunsuz seyredebiliyorum ve kayıt edebiliyorum[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

Dahili uyduyumu kullanıyorsunuz acaba birde ayarlardan kaydetme seçeneğine girermisiniz tv reset atma falan yapıyormu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: alemdar22

quote:

hocam gördüğüm kadarıyla siz baya tecrübelisiniz bi kaç sorum varda onları burdan veya pm den cevaplayabilir misiniz?

sorularınız varsa burada sorsanız iyi olur,
    katkıda bulunacak arkadaşlar olur.

• arkadaşlar televizyon alma arefesindeyiz ancak kafamıza takılan bi kaç nokta var 1.si led mi almalıyız yoksa panasonic neo plazmamı birbirlerine artı eksileri nelerdir?ikincisi diyelim ki lede karar verdik iki seçenek üzerinde duruyoruz samsung 6510 3d smart led diğeri vestel 9060 ikisini kıyaslayabilir misiniz acaba vestel 300 lira felan daha ucuz bu arada.birde panasonic neoplazma linki http://www.teknosa.com/urunler/110012699/panasonic-tx-p42stw60-fhd-dvb-s-3d-plazma-tv bu tv nin samsung ve vesteldeki ledine artı eksileri nelerdir?birde boyut olarak 102_106 ekran düşünüyoruz.

• sanırım pvr ve follow me özellikleri 2.2.4t sürümünde kullanılamıyor. iki özellikte işime yaramıyor ama olsa fena olmazdı. bu arada bu sürüm sonra yeni sürüm mevcutmu?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.