Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gangstar_89

arkadaşlar merhaba bu gün bu televizyonu alacağım vestel bayisinde 1.899 TL fiyatı var ama şimdi aklımda bazı sorularda öncelikle bu fiyata alabileceğim başka markalar olabilir mi aslında araştırdım ama fazla bir ürün bulmadım sizin tavsiyeleriniz olabilir mi bunun yanında internet için harici bir aparat almam gerekiyor sanırım bunun vestelin sitesinde ki fiyatıda 59 tl ama interneti iyi çekmiyor gibi sorunlar oluyormuş doğrumudur birde akrabamız lg'nin televizyonun aldı son çıkanlardan internetten herhangi bir film sitesine girip filmi açtığımız film gayet güzel oynadı da tam ekran olmadı bu televizyon içinde böyle bir durum söz konusumudur cevaplarınız için teşekkür ederim

bazı internet sitelerinde veya mağazalarda kampanyadan 1500 civarı alan olmuştu
    ben 1899 12 ay vade 6 ay erteleme ile aldım
    araştırman lazım

wifi bağlantısında çok verim alınamadığı defalarca yazıldı
    ancak
    ethernet kablo ile modemden bağlarsanız sorun yok

kotalı olduğum için online film/dizi sitelerine girmedim
    girersem bir dener yazarım

EK
    dizi-mag.com sitesinde denedim
    web browser desteklemediği için gösteremedi
    diğer siteler nasıl bilmiyorum

ancak
    bir notebooku hdmi ile bağlayıp sorunsuz izleyebilirsiniiz
    veya
    torrent veya emule ile indirip usb ile tv ye bağlamak en kolayı
    ben öyle yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 13 Temmuz 2013; 0:03:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• şuan en düşük 1595 e var benim masa üstü pc yi bağlamam gerek HDMI çıkışı yok sıkıntı olur mu acaba haftaya alacam bende
  • pc de dvi çıkışı varsa dvı>hdmi kablo veya dönüştürücü ile olu
    tv de vga girişi de var oradanda bağlayabilirsin
    ekran kartın destekliyorsa 1920x1080 çözünürlükte izlersin

seside alacağın ucuz bir 2-1 sisteme bağlarsın
    al sana home theatre

kolaygelsin

• güzele benziyor
  • Hayırlı olsun. Ölü piksel, ışık sızması testi yaptınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

pc de dvi çıkışı varsa dvı>hdmi kablo veya dönüştürücü ile olu
    tv de vga girişi de var oradanda bağlayabilirsin
    ekran kartın destekliyorsa 1920x1080 çözünürlükte izlersin

seside alacağın ucuz bir 2-1 sisteme bağlarsın
    al sana home theatre

kolaygelsin

ekran kartı paylaşımlı 1 gb ekran kartına 256 veriyor galiba görüntü kalitesi iyi olur mu yada şu ev sinema sistemi diyor ya bluray oynatıcı mı ne ondan almak gerekir mi 400 gibi fiyata yanında alsam nasıl olur
  • hp dm1001 netbook var bende
    hdmi çıkışı ile (1gb) 1920x1080 sorunsuz alıyorum
    720p film rahat oynuyor

ayrıca usb ye 1080p film kaydedersen onuda tv de izleyebilirsin
    bluray gerekmiyor

ölü pixel yok
    ışık sızmasıda köşelerde çok az
    siyah ekranda azıcık görünüyor
    yayın varken fark edilmiyor

tek sıkıntı hd kanal geçişleri 2+ saniye üzeri
    ama zatwn harici hd uydu alıcılardada aynı sıkıntı var

• quote:

hp dm1001 netbook var bende
    720p film rahat oynuyor

bluray gerekmiyor

ölü pixel yok

dediğin gibi bende interneti direk kabloyla aldım ama sörf yapmak zor oluyor kumandadan vestelin ONYX TABLET PC WiFi VP 70 alsam bunun üzerinden adres yazsam aynı anda televizyonun web bronsuna adresi yaza bilirmiyim acaba tabi wifi aparatını almak zorunda olacağız herhalde birde wifi aparatını vatandan bilgisayardan alsam çalışımı acaba birde ONYX TABLET PC WiFi VP 70 klavye olarakta kullanabilirmiyim acaba....

• quote:

Orijinalden alıntı: bolom

quote:

hp dm1001 netbook var bende
    720p film rahat oynuyor

bluray gerekmiyor

ölü pixel yok

dediğin gibi bende interneti direk kabloyla aldım ama sörf yapmak zor oluyor kumandadan vestelin ONYX TABLET PC WiFi VP 70 alsam bunun üzerinden adres yazsam aynı anda televizyonun web bronsuna adresi yaza bilirmiyim acaba tabi wifi aparatını almak zorunda olacağız herhalde birde wifi aparatını vatandan bilgisayardan alsam çalışımı acaba birde ONYX TABLET PC WiFi VP 70 klavye olarakta kullanabilirmiyim acaba....

tableti veya telefonunuzu kullanabilirsiniz tabi wifi dongle da alacaksınız play storeden vestel smart remoteyi o cihazlara yükleyerek

• Arkadaşlar bu haftasonu televizyonları yerinde giderek inceleme fırsatım oldu.LG marka olanlarrı beğenmedim beğendiklerimin fiyatı yüksekti.samsung modellerde ise 6470 modeelini (1700 tl) inceledim tv on numara güzel şunu farkettim uydu kanallarında görüntü hızının 50-60 henz olduğunu hepsinin de aynıkalitede gösterdiğini sadece harici den hardiskten film izlerken kalitenin kendisini gösterdiğini gördüm.samsung mağazasından çıkıp vestel bayisine gittim 9060 serisinde film taktırdım hard diskten tv harika akvaryumlu balıklı bi film koymuşlar sanki balıklar önümde gerçek yüzüyorlardı.3D film taktılar çok gerçekçi görüntü aktarıyor.hiç düşünmeden eve geldim 1630 tl den siparişi verdim bugun gelip montajını yapacaklar.
  • vestel mağzasından air mous aldım süper birşey artık internete daha rahat sörf yapıyorum (usb olarak çalışıyor)
    fiyatı 60 tl.. gerçi 55 inç alanlarda ücretsiz veriliyormuş bilgilerinize.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolom -- 26 Temmuz 2013; 16:20:18 >
  • quote:

vestel mağzasından air mous aldım süper birşey artık internete daha rahat sörf yapıyorum (usb olarak çalışıyor)

O air mouse denilen saçmalığa hiç bulaşmamak gerek. Biz de bu modelden aldık. Tv nin yanında da 35 tl ya bunu satmışlar. O aleti kullandım normal kumandakinden bir farkı yok sadece çok az ama çok az hızı arttırıyor kesinlikle tatmin edici değil hele ki yukarıdaki arkadaşların bahsettiği gibi usb girişli kablosuz mouse bağlanıp sorunsuz kullanılabiliyorsa hiç almaya gerek yok. Ben bu tv den memnun kalacakmıyım 2 gündür bazı aksiliklerden ve eksikliklerden dolayı hala anlamadım. Bunları anlatıp sizden ve sizin gibi forumdaki değerli arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum.

1-)Arkadaşlarımızın da bahsetiği gibi panel kalitesi çerçevelerin görüntüsü çok iyi özellikle ev ortamında ışıkları kapatıp bakılınca sanki sinemada perdeye yansıtılmış mükemmel bir görüntü izliyorsunuz. Benim sorunum aslında genel olarak tv den başka sunulan özelliklerin yetersiz gelmesi veya benim kullanamamla ilgili, bu konularda da yardımlarınızı bekliyorum.
    2-)İnternet bağlantımda laptop ta hiç bir hız problemi yaşamazken bana bu smart tv nin internet bağlantısı yavaş geldi. Bağlantım ethernet kablosuyla yapılmış. Belki de diğer smart tv markalarında da internet daha yavaştır bilemiyorum.
    3-) Tv yi pc ye bağlamak konusunu denemedim ama bu araştırdığım kadarıyla çok sıkıntı yaşanılan bir durum değilmiş sıkıntı çıkaracağını da sanmam.
    4-) Youtube u sorunsuz çalıştırıyor. Tabi eve internete bağlanan bir tv gelince öğrencilik hayatımın vazgeçilmezi olan dizileri bu iş arama sürecinde boş olduğum günlerde de acaba daha büyük ekranda kaliteli bir şekilde izlermiyim derken hayal kırıklığına uğradık. Çünkü dizimag dahil girdiğim dizi ve film sitelerindeki hiç bir şeyi izleyemedim. Bunun bir çözümü var mıdır ? Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa ilgilenirse çok memnun kalırım.
    5-) Evde ne yazık ki hdd yok flash belleğim de kaybolduğu için bir mp3 çalar ile usb medya oynatıcısı özelliğini denemek istedim esas amacım da almayı düşündüğüm bir hdd ile filmleri tv de izleyebilmek idi fakat büyük sıkıntı burada çıktı mp3 çaları adam yerine mi koymadı yoksa daha büyük başka bir sıkıntı mı var anlamadım ama medya oynatıcısında açmaya çalıştığımda taşınabilir bir disk bağlı değil diyerek beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir de usb girişli fotoğraf makinemiz vardı bir de bunu takalım bunu çalıştırır artık deyip aileyi salona topladım. Bizimkisi de görgüsüzlük ama sözde mezuniyet fotoğraflarıma büyük ekranda bakacağız. O da ne onu da görmedi ve aynı soğuk yazıyla bir kez daha karşılaştık.

Arkadaşlar bu tv yi ben almadım araştırma falan da yapmadım annem kardeşimi de yanına alarak bunu almışlar bizimkilere bu tip tv lerin fiyatı fazla gelse de kardeşim de ısrar edince bunu getirdiler eve fakat anlattığım gibi sorunlar çıkınca evde herkesin suratı asıldı ben de bugün gün boyu bunlarla uğraştım ama bir arpa boyu yol alamadım. Çok bunalttı artık şu sorunlarım için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrekocfb -- 27 Temmuz 2013; 3:53:30 >

• tv de arkadaş gibi tam detaylı inceleme şansım olmadı ama şunu farkettim kafamıza takılan bi soru oluştu müşteri hizmetlerini aradım buyrun .... telefonu açtılar ve bana bi saaat içerisinde servisi yolladılar servisten gelen arkadaşlar tekrardan ürünün tanıtımını yaptılar servis olarak kaliteyi iyice artırmış vestel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrekocfb

quote:

vestel mağzasından air mous aldım süper birşey artık internete daha rahat sörf yapıyorum (usb olarak çalışıyor)

O air mouse denilen saçmalığa hiç bulaşmamak gerek. Biz de bu modelden aldık. Tv nin yanında da 35 tl ya bunu satmışlar. O aleti kullandım normal kumandakinden bir farkı yok sadece çok az ama çok az hızı arttırıyor kesinlikle tatmin edici değil hele ki yukarıdaki arkadaşların bahsettiği gibi usb girişli kablosuz mouse bağlanıp sorunsuz kullanılabiliyorsa hiç almaya gerek yok. Ben bu tv den memnun kalacakmıyım 2 gündür bazı aksiliklerden ve eksikliklerden dolayı hala anlamadım. Bunları anlatıp sizden ve sizin gibi forumdaki değerli arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum.

1-)Arkadaşlarımızın da bahsetiği gibi panel kalitesi çerçevelerin görüntüsü çok iyi özellikle ev ortamında ışıkları kapatıp bakılınca sanki sinemada perdeye yansıtılmış mükemmel bir görüntü izliyorsunuz. Benim sorunum aslında genel olarak tv den başka sunulan özelliklerin yetersiz gelmesi veya benim kullanamamla ilgili, bu konularda da yardımlarınızı bekliyorum.
    2-)İnternet bağlantımda laptop ta hiç bir hız problemi yaşamazken bana bu smart tv nin internet bağlantısı yavaş geldi. Bağlantım ethernet kablosuyla yapılmış. Belki de diğer smart tv markalarında da internet daha yavaştır bilemiyorum.
    3-) Tv yi pc ye bağlamak konusunu denemedim ama bu araştırdığım kadarıyla çok sıkıntı yaşanılan bir durum değilmiş sıkıntı çıkaracağını da sanmam.
    4-) Youtube u sorunsuz çalıştırıyor. Tabi eve internete bağlanan bir tv gelince öğrencilik hayatımın vazgeçilmezi olan dizileri bu iş arama sürecinde boş olduğum günlerde de acaba daha büyük ekranda kaliteli bir şekilde izlermiyim derken hayal kırıklığına uğradık. Çünkü dizimag dahil girdiğim dizi ve film sitelerindeki hiç bir şeyi izleyemedim. Bunun bir çözümü var mıdır ? Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa ilgilenirse çok memnun kalırım.
    5-) Evde ne yazık ki hdd yok flash belleğim de kaybolduğu için bir mp3 çalar ile usb medya oynatıcısı özelliğini denemek istedim esas amacım da almayı düşündüğüm bir hdd ile filmleri tv de izleyebilmek idi fakat büyük sıkıntı burada çıktı mp3 çaları adam yerine mi koymadı yoksa daha büyük başka bir sıkıntı mı var anlamadım ama medya oynatıcısında açmaya çalıştığımda taşınabilir bir disk bağlı değil diyerek beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir de usb girişli fotoğraf makinemiz vardı bir de bunu takalım bunu çalıştırır artık deyip aileyi salona topladım. Bizimkisi de görgüsüzlük ama sözde mezuniyet fotoğraflarıma büyük ekranda bakacağız. O da ne onu da görmedi ve aynı soğuk yazıyla bir kez daha karşılaştık.

Arkadaşlar bu tv yi ben almadım araştırma falan da yapmadım annem kardeşimi de yanına alarak bunu almışlar bizimkilere bu tip tv lerin fiyatı fazla gelse de kardeşim de ısrar edince bunu getirdiler eve fakat anlattığım gibi sorunlar çıkınca evde herkesin suratı asıldı ben de bugün gün boyu bunlarla uğraştım ama bir arpa boyu yol alamadım. Çok bunalttı artık şu sorunlarım için bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

tv nin web bronsoru üzerinen dizi.mizi izlemek sorunlu çünkü flash desteylemiyor bende hüsrana uğradım çünkü ben dijitürk web tv üzerinden maç alıyordum yıllık 230 tl normal dijitürk çanak işi 600tl yıllık pc üzerinden çok rahat kesilmeden seyrediyordum ama tv üzerinden hayal kırıklığı yaşıyorum tahminimce yanlız vestel için deyil tüm markalarda bu sorun var diye dünüyorum. çünkü smart tv diyince her yere gireriz tezi hayel çünkü pc deyil bu tv ama ben vestelle görüştüm yeni bir yazılım yaparlarsa destekleme ihtimali var.tv ye program yüklemek telif doğuruyor..tvde hdd olmadıgı için dışarıdan pc gibi programda yüklenmiyor. bende laptop üzerinden hdmi- tv hdmi bağlıyorum yayını öyle seyrediyorum şu anda başka çare yok .birde aklıma şu geldi hani eskiden film seyretmek için cihaz alınıyordu(setbox medya player belki onun gibi cihaz çıkar makul fiyaltan tabiki onu internete bağlar tv nin hdmi çıkışından istedigimiz siteye girer isredigimiz içeriği seyrederiz prgram tantanası olmaz cihaz üzerinden tv den bağımsız sadece tv yi kullanılaçak büyük büyük seyredeceğiz. hani şu mkv olayı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolom -- 27 Temmuz 2013; 15:29:25 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrekocfb

quote:

tv nin web bronsoru üzerinen dizi.mizi izlemek sorunlu çünkü flash desteylemiyor bende hüsrana uğradım çünkü ben dijitürk web tv üzerinden maç alıyordum yıllık 230 tl normal dijitürk çanak işi 600tl yıllık pc üzerinden çok rahat kesilmeden seyrediyordum ama tv üzerinden hayal kırıklığı yaşıyorum tahminimce yanlız vestel için deyil tüm markalarda bu sorun var diye dünüyorum. çünkü smart tv diyince her yere gireriz tezi hayel çünkü pc deyil bu tv ama ben vestelle görüştüm yeni bir yazılım yaparlarsa destekleme ihtimali var.tv ye program yüklemek telif doğuruyor..tvde hdd olmadıgı için dışarıdan pc gibi programda yüklenmiyor. bende laptop üzerinden hdmi- tv hdmi bağlıyorum yayını öyle seyrediyorum şu anda başka çare yok .birde aklıma şu geldi hani eskiden film seyretmek için cihaz alınıyordu(setbox medya player belki onun gibi cihaz çıkar makul fiyaltan tabiki onu internete bağlar tv nin hdmi çıkışından istedigimiz siteye girer isredigimiz içeriği seyrederiz prgram tantanası olmaz cihaz üzerinden tv den bağımsız sadece tv yi kullanılaçak büyük büyük seyredeceğiz. hani şu mkv olayı gibi.

Anlatmak istediklerinizi anladım bugün diğer markaların smart tv lerine de baktım flash player destekleyen tv bulamadım. Kullanma kılavuzundan anladığım kadarıyla internete bağlandığı zaman eğer yazılım güncelleme var ise tv kendisi yazılımı güncelliyormuş veya menüden yazılım güncellemesini seçerek güncelleme yapılabiliyor. Eğer vestel bu yazılımı yapıp flash destekler hale getirirse ekstra bir şey yapmadan yazılım güncelleyerek izleyebilecekmiyiz yani. Çünkü ben pek bu konu için yazılım yapma işine ihtimal veremiyorum yani ilerideki modellerde bunu başaracakları kesin ama bizim gibi ürünlerini eskiden almış yani onlara ekstra para sağlamayacak müşterilere bunu sağlamaktansa yeni modellerde ekstra bir özellikmiş gibi satmayı tercih edeceklerdir.

• Arkadaslar bu gun 9060 modeli 106 veya 120 ekran olarak alacagim ama bana buyuk ekranin bas ve goz agrısi yaptigini soylediler
    Tv ile aramda en az 3 mt mesafe var hatta 3.5 mt ilerde arayi acarim odayi degistiririm ama sizce agri yapiyormu yardimci olurmusunuz..
    Kolay gelsin ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yapmaz kardeş 3.5metreden 42-47inç arası o baş ağrısı yapan şeyler aktif3d gözlükler tv izlerken hisstemessin ama aktif3d gözlükleri uzun süre kullanınca başın ağrır ama vestel bildiğim kadarıla pasif kullanıyor sıkıntı olmaz
  • Bytekno
    Tesekkurler evet pasif gozluk kullaniyor vestel o zaman 2199 tl ye 120 ekran alma zamani 1 haftalik kampanya yapmislar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu tvnin panelinin gerçek hz değeri nedir bilen varmı ?
  • @the gun oyun için alacaksan yetersis kalacaktır SMR:600 sanırım düz hesapla 100hz fln bir panel hızı var oyun için panasonic plazmalara bakabilirsin bundan daha ucuz ve kaliteli :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.