Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.309
Cevap
147
Favori
460.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hımmm,tamam şimdi oldu,eh tabii önce kanalı aç,pause bas ardından play bas... uzun iş,haklısınız.Core yazılımı indirmiştim,full olsaydı iyi olurdu (benim için),geri dönmek için full yazılım olmalı,büyük ihtimal o da bulunur.
    quote:

Full yazılım yok malesef. Ado hocam paylaşırsa size bilgi veririm.

Teşekkür ederim.Bu arada sevgili cem650,sorumun cevabını alamadım
  • ado hocam güncel yazılımları bu başlıkta paylaşmaya başlamış.

https://forum.donanimhaber.com/vestel-mb82-mb9x-mb100-ve-mb120-core-update-mb120-guncellendii-06-12-2016--120847911

teraspy hocam sizin geçen editlediğiniz profili attım tv ye aynı benim yaptığımdaki gibi kanallar açılmadı.

filbox modül çıkarıldı sorunu için cı+ disable bende sorun oluşturuyor .bende ado hocam dan rica ettim durumu vestel mühendislerine bildirsin hatta açılışta bile bu uyarı çıkmasın.

• https://docs.google.com/uc?id=0B7g7XN7Ups-ncGxDclFIMm10Tk0&export=download

Bu core yazılım bizim tvlere de olur mu hocam :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Ben de verdiğiniz linkteki mb120 yazılımı indirip kurdum. Arayüz tamamen değişti. Eskisi daha iyiydi sanki.
  • aynen o şekilde yorumlar okudum yıl olmuş 2017 vestel hala icon tasarımlarını ilkokul çocuklarına yaptırıyor desem ilkokul çocuğu bile daha canlı tasarımlar yapar heralde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekran resmi atabilir misiniz?

Sevgili meeb;
    CI+ kapatılmasıyla ilgili görüşmüştük,ara sıra bende de oluşuyor bu olay,biz de ailecek bunu kumandanın on-off tuşuyla değil de tv açılırken "1 tuşuna basıp açarak" engelledik,uzun zamandır da böyle kullanıyoruz,bizim için zırt-pırt "modül sökülmüş-modül takıldı" uyarısı ve tv filbox kanallarının herhangi birinde açıldığında "video yok" uyarısı almaktansa 1 tuşuna basıp açmak daha kolay geliyor
    Dün(dü sanırım) bir şey denemek için 366s olduğu gibi attım,CI+ oynama yapmadım,bu saate kadar bir sorun yaşamadım ,modül çıktı-takıldı ile alakalı,hatta bu konuda artık hanım da uzman oldu(ben öyle diyorum) ,bugün çankaya'ya gitmiştim, eve girdiğimde "alo,modül hata vermedi bugün" dedi iyimi (belgesel kuşağındaki yiyecekle ilgili olanları izler genelde )
    Modül takıldı uyarısı açılışta çıkar mutlaka ,ama belki çözüm bulunur

• valla hocam uğraşlarınız için gerçekten teşekkürler .ama cı+ devredışı bırakmak bende tam ters etki yapıyor filbox kanalları şifreli uyarısı bazen dediğiniz gibi hiç kanal açmama vs. artık ado hocam dan cevap beklicem.durumu haberdar ederim hocam.

• ferhat121 F kullanıcısına yanıt
    Daha önce sevgili Ado'ya sormuş ve "yeni yazılım yok" cevabını almıştın sevgili ferhat121,bence bu konuyu Ado daha iyi bilir sanırım,tv nin 4725 ile menü resmini iletirsen kesin cevabı alırsın diye düşünüyorum
  • teraspy kullanıcısına yanıt
    Yeni paylaşmış hocam bu yazılımı acaba genel bir core yazılımı mıdır yoksa sadece faz3 anakartlar için mi kendisine yazdım umarım olur bizim tvlerede. :)
    Hocam ben kullanmadığım için tekrar kapattım.. valla TV lerde ne işe yarar hiç bilmiyorum ama youtube' da gördüğüm kadarıyla analog kameralara göre hd çekimlerde işe yarıyormuş (genellikle işyerleri güvenliğinde) ancak ip kamera fiyatları biraz uçuk gibi geldi bana..
    hocam ado hocamın psylaştığı yeni yazılımlar arasında

https://drive.google.com/file/d/0B7g7XN7Ups-nNGVGNUkxTWowLXM/view?usp=sharing

Sizin anakart 17MB91, ilk sayfada sanırım dün yüklemiştim MB91R3 yazılım sizin için güncel olanıdır 

yazdı kendisi versiyon olarak 3.7.6n yazıyor denediniz mi acaba?
  • V.2.29.11 Core Update i mb120 0lan her tv ye yüklüyebilirmiyiz
    bende 1 sene önce senin soruyu sordum fakat tv nin böyle bir yeteneği olmadığı için yapılmadı diye öğrendim bende goldmaster uydu alıcısı vardı realtime kanal geçişlerinde bile anında time shift devreye girerdi ve hemen geri alıp izlerdim çokta pratikti vestel tv de ise paus yap play yap vs buna rağmen çokda stabil çalışmıyor yani öyle pratikliği yok bu yüzden pvr özelliğini hiç açmadım bile.
  • MErhaba seg 48snb6240 modeli için vesteldirver sitesinden indirdiğim kanal listelerini usb ile yüklemeye kalktığımda hata veriyor bu model için güncel kanal listesini nerden bulabilirim ?
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    ben pvr yi kullanıyorum ,derdim widi bir türlü aktif olmadı , source tuşladığımda vireless display çıkmıyor , tv de pvr yoktu ayorumlardan faydalandım.
  • ferhat121 F kullanıcısına yanıt
    Çekirdek yazılım "genel" olmaz diye düşünüyorum,çünkü MO serisi var,HO serisi var,hatta MHO serisi tv bile var,bu yüzden dedim ekran resminle sor diye,ama yanılıyor da olabilirim,belki genel yazılım olabilir ancak şu da var, olmuş olsaydı vestel yazılımına MO veya HO diye özellikle belirtmezdi.
    Hımm, bizim tv yazılımı bu sevgili meeb ;

47PF9090 tvler için:

17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y

https://drive.google.com/file/d/0B7g7XN7Ups-ncGxDclFIMm10Tk0/view

bunu kuracaksın.
    Sesteki DTS kalktı orjinal hale geldi,bazı çevirmede düzelme olmuş,menü "gold" olmuş,tv tabiri caizse "pat" diye kapanıyor,yani kumandadan off bastığında "hadi eyvallah" diyor ,ses ayarı göstergesi (osd) ekranın ortasına alınmış,sanki renklerde biraz canlanma olmuş (bunu hanım söylüyor,ama gold menüyü beğenmedi,"bu ne be resimler kocaman kocaman,değiştir şunu" dedi) şimdilik dikkatimi çekenler bunlar.

peki hocam filbox cı+ hatası da devam ediyor mu bu sürüm dede?

herkes güncelleme ile görsellik katar vestel batırmış deneniz ya.

menü neysede ses barını niye ortaya alıyorsun herkes ondan şikayetçi mis gibi bizim ses barımız varken köşede ne güzel küçüçük.

peki smart olayı görüntüde iyileşme var mı hocam?

eski versiyona dönmeden bayağı bir incelerseni sevinirim hocam.

• hkn40 ;
    Ben işyeri olan bir arkadaşım için sordum açıkçası,aslında iyi olurdu

mudem;
    Büyük ihtimal yüklenir,yoksa sevgili Ado "MB120" olarak yayınlamazdı.

cem650;
    Hımm,evet işte benim "her kutucuğu seçmeyin" demekteki amacım da buydu,kullanılmayan profili açanlar için söylüyorum tabii

helsloot;
    Tvden bir frekans aratıp mesela 11054 v 30000 trt bunu kaydet,sonra;
    Menü ---> Ayarlar ---> Uydu ayarları ---> Uydu kanal tablosu'ndan usb belleğe aktar bakalım ne olarak usb'ye aktaracak listeyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 11 Ocak 2017; 17:42:15 >
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.