Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam usb ye bu şekide geldi
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi
  • quote:

Önemi yok hocam sabah uyumaya gideceğim kalktığımda yazdıklarınızı aynen uygularım.istediğiniz dosya flash belleğe yuklenirse upload eder linki gönderirim size..

Tamamdır
    quote:

hocam merak ettim netfilix uygulaması mb95 ve üstünde var profil dosyalarıyla alakalı olabilimi diye düşündüm

İki 96 kart var,birinde SRS ses desteği var,diğerinde DTS,yani yazılımda yoksa,profilde hiç olmaz,veya olsa da açılmaz,önemli olan yazılıda olması.
    Ben kaçar artık,iyi geceler

EK:
    Olmuş işte ,almışsın dosyaları
    Bunlardan VEN ve RFS linuxta kolay açılıyor fakat winde nasıl açılır bilmiyorum ,googleden araştır "Ubi reader windows" diye

A1 dosyasını iyi sakla bari :)) hadi ben bu sefer gerçekten kaçar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 8 Ocak 2017; 3:16:25 >
  • teraspy kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam iyi geceler
  • Arkadaşlar bende nexon 40nx590 var mb96 şaseli.Wifi directte takılıyor.Belli bir süre sonra kilitleniyor tv.Sw profile ile oynama yapacağım ama bişey olursa elimde full yazılım dosyası yok.Sizden ricam elinde nexon 40nx590 ın full yazılımı olan varsa bana özel mesaj atabilir mi?
    Hocam azönce denedim nvblock_0.bin ve nvblock_7.bin arası dosyalar oluşturdu sadece
  • KoTuTuRK kullanıcısına yanıt
    064 kullanıcısına yanıt
    İlgilendiğin için teşekkür ederim,şunu öğrenmiş oldum en azından ,demekki 3 rakamlı(366x gibi) yazılımlarda nvblock şeklinde geliyor,V0.45.23.7 gibi yazılımlarda ise SQLite veritabanı olarak geliyor.Tabii veritabanı olan yedeklemeyle uğraşmak daha kolay diğerine nazaran

quote:

064: Arkadaşlar bende nexon 40nx590 var mb96 şaseli.Wifi directte takılıyor.Belli bir süre sonra kilitleniyor tv.Sw profile ile oynama yapacağım ama bişey olursa elimde full yazılım dosyası yok.Sizden ricam elinde nexon 40nx590 ın full yazılımı olan varsa bana özel mesaj atabilir mi?

Düşüncen güzel,en azından elindeki tv'yi riske atmamış oluyorsun
  • Ustad benim 22fa7100 de widi ve miracast destegi var doyor ama kaynak menusunde yok. Yani miracast kullanamadim.
  • sur0658 S kullanıcısına yanıt
    Çok bilgim yok fakat bunun için wifi ağına bağlı olmak gerekiyor,konuyla ilgili widi kullananlar daha iyi cevap verebilirler çünkü ben hiç kullanmadım bu teknolojiyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar

A101 'den alınma 55" Hitachi 4k ultra hd tv' de followme ve pvr özellikleri aktif edilebiliyor mu acaba?
  • [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi
  • trigovina T kullanıcısına yanıt
    fallow kısmını bilemem fakat pvr olması mümkündür,konunun ilk sayfasında "nasıl yapılacığına" dair anlatımlar var,büyük ihtimal yaparsın,fakat dikkatli ol,elinde full yazılımın yoksa eğer,her kutucuğu seçip de tv'yi riske atma

EK:

https://yadi.sk/d/CZrNdBcu37rM2T

Buradan dosyayı indir,zipten çıkart,çıkanları klasörsüz olarak usbye kopyala ,muhtemelen profiller eksik gelecektir,yani hex edit ile olmayacaktır,sevgili girayın programıyla yapacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 9 Ocak 2017; 0:27:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam cevap için teşekkürler.

Elimde full yazılım yok.

Nasıl temin edilir ne şekilde yedeklenir bilmiyorum. TV'ye zarar gelmemesi açısından ilk önce full yazılımı elde etmek lazım sanırım. Tv'den Flash belleğe yedekleyebiliyor muyuz orjinal full yazılımı yoksa İnternetten araştırıp bulmak mı gerekiyor?
    Hitachi'de browser version opera 4.6 gibi görünüyor.. Bende Vestel en son yazılım olmasına rağmen browser version 3.6 ,... acaba ne kadar fark ediyor..? aynı zamanda PQ (Picture Qualilty) Manhattan Quality map görünürken, Vestel'de PQ Tool olarak görünüyor.. Yazılımlar işlemci çekirdeklerine ve bellek hızlarına göre değişiyor sanırım... Vestellerde mediatek (MTK) (giriş ve orta seviye chipset) tek çekirdek işlemci olduğu kesin.. En azından 2016 modeller de dahil olmak üzere.. Bu chipset'in modlanabilir özelliği var mı acaba ?.. Bir forumda olduğu yazıyor....Overclock değildir umarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkn40 -- 9 Ocak 2017; 13:1:11 >
  • trigovina T kullanıcısına yanıt
    Rica ederim;
    Bence elinde full yazılımının olması gerekir,evet.Çünkü uygulama sonrasında bir sorun yaşarsan tekrar tv'yi canlandırmalısın.Tv'den usb belleğe yedekleme için inan(ın)elimden gelen hertürlü çabayı sarfediyorum hatta bu konuda basit ve anlaşılır bir döküman da hazırladım,fakat ne yazıkki bu konuda sanırım tekim,gerçi bu bir sorun değil,sadece işin çözümlenmesi uzuyor o kadar
    Tv'nin yazılımını sevgili Ado'dan pm ile alabilirsin veya isteyebilirsin sanırım,ama yine de "pvr" işlemini sorunsuzca açabilirsin,benim dediğim farklı bir profili açmaya çalışmanda tv'de sorun yaşayabilirsin.İstersen aldığın prıfilleri sıkıştırıp,upload et,link ver bir bakayım.
  • hkn40 H kullanıcısına yanıt
    Sevgili hkn40; 4K tv ile bizim tv'ler tabii ki karşılaştıramaz,gerçi sen karşılaştırma yapmıyorsun,şunu söyleyeyim,mb90 altı kartlarda (sanki) MTK işlemci var,mb90 ve üstünde ise Mstar'ın işlemcisi var.mb100 ve üstünde de sanırım mstar var gibi görünüyor,tabii bunların özelliği farklıdır mutlaka.Yani tüm vestellerde MTK işlemci yok tabii ki,ama benim ilk mod yaptığım işlemcidir MTK ,hatta sonunda lg dvd oynatıcımı çöpe atmak zorunda kalmıştım (geçen sene, düzenlediğim,yaptığım modların ve programların olduğu dvd'leri delerek kuşlar meyvelere zarar vermesin diye de ağaçlara astım),yani modlama yapılabiliyor,hatta bu konuda en çok döküman bulunan işlemcidir MTK
    Sen ver bakayım modlama yapılan sitenin adresini,bir kontrol edelim neler yapılıyormuş
  • https://github.com/sqlitebrowser/sqlitebrowser/releases

Aslında bir cevabın altına ekleyebilirdim fakat,ayrıca yazmayı uygun buldum , yukarıdaki linkte SQLite olarak aldığımız bazı model tv'lerin "CLONE00001" isimli kullanıcı verilerinin oynanması,değiştirilmesi veya ne bileyim kontrol edilmesi için kullanılan windows programıdır(tabii ki bendeki linux sürümüdür :) ),meraklı arkadaşların indirmesini isterim

Not:
    Bendeki virtulaboxta v3.9.X sürümü çalışmadı,3.5.0 çalıştı bir tek,nedenini bilemiyorum
  • Ustad bu internet ile ilgili degil. Internette ayni agda yaptiginiz baglanti dlna baglantisi ve modem yoluyla aktarim yapar. Miracast ise tv uzerinde islemci ile alakali olup kablosuz ekran yansitmadir. Yani cep telefonu yada tablet ekranini tv ye kablosuz goruntu aktarir. Pc ekranini aktarma isede widi dir. Pc nizin en az 3.nesil inter i serisi islemcisi olmasi gerekir. Aktarilan goruntuler telefon tablet yada pc islemci hizi ile tv islemci hizi oraninda 1 saniyen az yada 2 saniye gecikmeli olarak yansitilir. 22fa7100 ozelliklerinde miracast ve widi destegi var ancak profilden kapali. Anlayacaginiz profiller tam download edilemediginden onlari acamiyorum. Kitlendik kaldik. Saygilar...
  • sur0658 S kullanıcısına yanıt
    quote:

22fa7100 ozelliklerinde miracast ve widi destegi var

Evet,var görünüyor baktığımda.O zaman durumu vestele maille bildir derim,var olan bir uygulamayı neden kullanmayasın ki? Tabii profilden falan bahsetmeden yazmalısın sevgili sur0658
    Acaba usb wifi takıncamı devreye giriyor bunlar,merak ettim şimdi iyimi
  • "Vestel tv'den yazılımı nasıl yedeklerim " diyenler için yaptığım 900kb'lik basit bir döküman.Umarım faydalı olur.Gerekli tüm anlatımı resimli olarak yapmaya çalıştım,bence yok ama sizlere göre eksik kalan yer varsa kusuruma bakmayın,ama uyarırsanız yeniden düzenlerim
    Güle güle kullanın:
    https://yadi.sk/d/NAAQ0S4X3837JV

EK:
    Görülen lüzum üzerine yukarıdaki soru cümlesini kalın harfle belirgin yapmış bulunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 10 Ocak 2017; 1:49:27 >
  • Ustad wifi adaptoru almadim. Evde eski kablosuz modemi fiber modemle kopru kurdum. Eski modemi tvnin yanina kablosuz getirdim. Ondanda tvye eternet kablosu ile bagladim. Yani kablosuz kopru ile isi tamamladim sasiracaginiz birsey diyecegim. 22fa7100 smarti hiz olarak 47pf9090 1 kac kati katlar. Miracastin wifi adabtoru ile hic ilgisi yok. Yani baglanti islemcide. Bunlar hem ozellik var diyor hemde tv de kapatiyor. Ozur dilerim ama aklima bir soz geldi affiniza siginarak soyleyeyim bunlarin dedigi goster ama elletme tobe tobe....
  • 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.