Şimdi Ara

İlk kez böyle bir ekran sorunuyla karşılaşıyorum.sizce ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dün yeni bir laptop satın aldım samsung np550p5c-s05tr markalı.
    ilk işim chrome u kurmak oldu ve biraz önce bir şey fark ettim hani chrome da yabancı bir siteye girince hemen üste bir bildirim paneli gelir ya şu dile çeviriyim mi diye orada bazı barların etrafında beyazlıklar fark ettim o beyazlığı ekranın hemen hemen her yerine getirmeme rağmen hiç bir şekilde kaybolmadı hemen kardeşimin pcsine ss olarak yolladım o beyaz barı fakat onun pc sinde gayet normal gözüküyordu sonra acaba sorun monitörde mi dedim hemen tv ye bağladım yine o beyazlık mevcuttu ama ekranın belli bir bölgesinde değil chrome penceresini nereye taşırsam taşıyım hep sabit bir şekilde duruyor...çaresizlşkten telefonuma yolladım aldığım ss i hiç bir sıkıntı yoktu en son çare olarak kardeşimin pc sinden aynı sayfanın ss i aldım ve onun pcde hiç bir sorun yokken benim laptopta o kısımlar yine beyazdı.
    arkadaşlar 2 tane telefonla çektiğim fotoyu koyacam siteye..lütfen yardım edebilecek biri çıksın yoksa yarın iade edecem istemeye istemeye
    yardımınızı bekliyorum saygılarımla.
    not:
    ingilizce yazısının sağ ve sol altında çevir yazısınında ise sol altına biraz dikkatli bakarsanız dediğim olayı göreceksiniz.
    bu arada chrome u da sildim baştan kurdum sorun yine var malesef...

• arkadaşlar bence sorun donanımsal değil diye düşünüyorum yazılımsal gibi geliyor böyle bir şeyin ayarı var mıdır? yoksa ekran kartı böyle bir saçmalık yapabilir mi? başka pcden gelen chrome ss inde barlarına beyazlık atıyor..
  • Laptop yeni almışsın güncellemelerini kontrol et.özellikle ekran kartının .
  • Bir de windows görüntü ayarlarını bir değiştirin derim.
  • çözünürlüğü işletim sisteminin tavsiye ettiğine getirerek tekrar kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inceyol

çözünürlüğü işletim sisteminin tavsiye ettiğine getirerek tekrar kontrol edin.

hocam bu gün düzelmiş kendi kendine anlamadım niye böyle bir şey olduğunu ekran kartıyla ilgili değildir ama değil mi yazılımsaldır?
  • Yine devam ediyor sorun://

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu genelde dns değişikliğinden kaynaklanan bir durum.seni yabancı bir yerden giriyormuşsun gibi algılıyor tarayıcı.
  • ekrankartı driverını ve bios u güncelleyin işe yaramazsa yeni aldım diyorsunuz servise başvurun donanımsal olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miracorhan

ekrankartı driverını ve bios u güncelleyin işe yaramazsa yeni aldım diyorsunuz servise başvurun donanımsal olabilir.

hocam format attım şimdi sorun devam ediyor....şuan nvidia dan son driver ini kuruyorum bios update i nasıl yapacam onu maalesef bilmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.