Şimdi Ara

ilk gun. ilk ariza. hosgeldin ttnet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yillar sonra tekrar adsl'ye geceyim dedim. 16 mbps limitsiz icin basvurdum, 8 mbps olarak algiladi basvurucu hanim. neyse Hattimin bugun acildigini soylediler. ben de online islemlerden 8 mbps'yi 16 mbps yaptim.

Carsidan aldim eve geldim nar bitmis. ilk gun ilk ariza. ADSL ISIGI YANMIYOR.

musteri hizmetleri ariza kaydini almislar efenim, cozebilirlerse sabah doneceklermis bana. sabaha kadar napim dansmi ediim dedim artik ne diyim.

ilk gunden de olmazki ama ya.

hosgeldin ttnet.

• geçmiş olsun lardeşm bi sorum war hangi modemi werdiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıkıntılarını göstermeye erken başlamış ya. Bu kadar da erkenden olur mu
  • güzel bir başlangıç
  • Ttnet degilde Sorunun tek adresi Smile adsl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: llhawkll1

geçmiş olsun lardeşm bi sorum war hangi modemi werdiler

kendi modemimi aldim ben. taahhut isine girmedim. bir kez agzim yanmis idi zaten evvelden. modemim inca im-300nx.sabah ariza ekibi geldi. hattimin 16 mbps'yi kaldirmadigini soyledi. deneme yanilma yaparak alabilecegin hiza bakacagiz dedi. ve 8 mbps ile baglanti sagladi. fakat belki 10 mbps ile de baglanti saglanacakti yani adam direk deneme yanilma yapti.
    ben de hattimin degerlerinin olculmesini talep ettim. cunku adamin soyledigine gore saha dolabi bana cok yakin. 300-400 metre civarinda. ve modemden kontrol ettigimde:

hiz: 8mbps
    maximum hiz 12 mbps
    snr 10 db civarinda
    hat zayiflamasi: 10 db civarinda

bu degerlerle ne kadar hiz alabilirim sizce?

ayriyeten evde 3 adet paralel cekilmis durumda. ana telefon hatti 3 odaya dagitilmis fakat hicbirinde telefon bagli degil. bu etkiler mi hizimi?

• paralel bu değerleri etkiler. paralelleri çıkardıktan sonra değerleri yazabilirseniz daha detaylı bilgi verebilirim fakat bu şekilde 16mb çalışmaz
  • Hızınızı hattınız kaldırmazsa ısık yanmaz bu yuzden hıznızı dusururler baglanabılene kadar. Sen tekrar yukseltmeseydın keske.
  • Hızınızı hattınız kaldırmazsa ısık yanmaz bu yuzden hıznızı dusururler baglanabılene kadar. Sen tekrar yukseltmeseydın keske.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akburak

quote:

Orijinalden alıntı: llhawkll1

geçmiş olsun lardeşm bi sorum war hangi modemi werdiler

kendi modemimi aldim ben. taahhut isine girmedim. bir kez agzim yanmis idi zaten evvelden. modemim inca im-300nx.sabah ariza ekibi geldi. hattimin 16 mbps'yi kaldirmadigini soyledi. deneme yanilma yaparak alabilecegin hiza bakacagiz dedi. ve 8 mbps ile baglanti sagladi. fakat belki 10 mbps ile de baglanti saglanacakti yani adam direk deneme yanilma yapti.
    ben de hattimin degerlerinin olculmesini talep ettim. cunku adamin soyledigine gore saha dolabi bana cok yakin. 300-400 metre civarinda. ve modemden kontrol ettigimde:

hiz: 8mbps
    maximum hiz 12 mbps
    snr 10 db civarinda
    hat zayiflamasi: 10 db civarinda

bu degerlerle ne kadar hiz alabilirim sizce?

ayriyeten evde 3 adet paralel cekilmis durumda. ana telefon hatti 3 odaya dagitilmis fakat hicbirinde telefon bagli degil. bu etkiler mi hizimi?

aksam tekrar baglanti yaptim ve degerlerim daha iyi gorunuyor su an:

Mod: ADSL2+
    Tip; Interleave
    Hat Kodlama: Etkinleştir
    Durum: SHOWTIME.L0

Gelen Giden
    SNR Marjı (dB): 28.1 12.0
    Zayıflama (dB): 10.5 4.0
    Çıkış Gücü (dBm): 10.0 6.0
    Ulaşılabilir Hız (Kbps): 23460 1262
    Hız (Kbps): 8195 999
    D (aralık derinliği): 64 8
    Gecikme (milisaniye): 6.55 14.22

HEC Hataları: 0 0
    OCD Hataları: 0 0
    LCD Hataları: 0 0

Toplam ES: 0 71180

• hizimi 16 mbps'ye cikardilar. 1 gece kullandim. ve bugun 15 dakika once sinyal gitti. adsl isigi yine yanmiyor.

3. gunde 3. ariza kaydini olusturuyorum su an musteri hizmetleri ile.

hosgeldin ttnet.. fakat boyle giderse erken gideceksin ttnet
  • Normal.
  • hala devam ediyor ariza. musteri hizmetlerini tekrar aradim 7 saat oldu noldu diye. 3 gune kadar yolu var diyo. dalga geciyo galiba
  • Muhtemelen internet kullanımının yoğun olduğu saatlerde değerler düşüyor.Aynı sorun bende de vardı, iki ay kadar uğraştım ve sonunda sorunu çözdüler dememi bekliyorsunuz ama çözemediler.Hattımı 6mbps ye sabitlediler.Gün içinde değerleri sürekli kontrol ediyorum maksimum değerler 7500 ile 10000 arası değişiyor.Buna da şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: minderbob

Muhtemelen internet kullanımının yoğun olduğu saatlerde değerler düşüyor.Aynı sorun bende de vardı, iki ay kadar uğraştım ve sonunda sorunu çözdüler dememi bekliyorsunuz ama çözemediler.Hattımı 6mbps ye sabitlediler.Gün içinde değerleri sürekli kontrol ediyorum maksimum değerler 7500 ile 10000 arası değişiyor.Buna da şükür.

İki haftadır seninle aynı sıkıntıları yaşamaktayım. 2 hafta öncesine kadar çok rahat kullandığım 8 mbps interneti kullanamaz oldum. Akşam 19:00 dan sonra hayda 6 mbps'ye kadar düşüyor. Bir gün öncesi ve bir gün sonrası için bu kadar değişim pes doğrusu

• 24 saat olmak uzere hala ayni. sabah aradilar hizinizi 14'e dustuk geldimi hat dediler. hayir dedim aynen devam ediyor. fakat 1 gece 16 kullandim ben dedim. o zaman hizla alakali degil dediler. portlari filan kontrol edip donelim size dediler. bakalim nolacak.
  • ttnet olmasa biz ne yaparız.
  • sorun benim bina ici tesisatta imis beyler bayanlar. bazen ayni hat 23 mbps maximal hiz gosteriyo bazen 10 mbps gosteriyo. bazen sinyali tumden kesiyo. ic tesisat degisecek. tabi zemin kattaki kutudan 12. kata kablo cekebilecek bi elektrikci bulabilirsem.
  • bende dun gectim gectıkten hemen sonra baglantım gitti adls ısıgım yanıyor ama ppp yanmıyor ip alamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akburak

sorun benim bina ici tesisatta imis beyler bayanlar. bazen ayni hat 23 mbps maximal hiz gosteriyo bazen 10 mbps gosteriyo. bazen sinyali tumden kesiyo. ic tesisat degisecek. tabi zemin kattaki kutudan 12. kata kablo cekebilecek bi elektrikci bulabilirsem.

elektrikci bir takim kablolari guclendirdi. tamamen degisim mumkun degil dedi. simdi snr degerim 12 civarinda. ve ulasilabilir hiz 12 mbps ile 23 mbps arasinda degisip duruyor.

su anki degerler soyle:

YEREL AĞ VE KABLOSUZ
    Arabirim Alınan Gönderilen
    Bayt Paket Hata Alım kaybı Bayt Paket Hata Gönderim kaybı
    INCA 13888727 43471 7 0 62097094 47274 7 0

İNTERNET
    Hizmet VPI/VCI Protokol Alınan Gönderilen
    Bayt Paket Hata Kayıp Bayt Paket Hata Kayıp
    pppoe_8_... 8/35 PPPOE 30350 0 0 0 18524 0 0 0
    ADSL
    Mod: ADSL2+
    Tip; Fast
    Hat Kodlama: Etkinleştir
    Durum: SHOWTIME.L0

Gelen Giden
    SNR Marjı (dB): 6.3 12.2
    Zayıflama (dB): 10.5 3.5
    Çıkış Gücü (dBm): 16.0 11.0
    Ulaşılabilir Hız (Kbps): 23292 957
    Hız (Kbps): 10239 789
    D (aralık derinliği): 1 1
    Gecikme (milisaniye): 0.18 0.25

HEC Hataları: 653 0
    OCD Hataları: 0 0
    LCD Hataları: 0 0

Toplam ES: 8 177233

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akburak -- 25 Ekim 2011; 18:54:33 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.