Şimdi Ara

İlk DSLR makinam...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk DSLR makinamı alıcam arkadaşlar ama pek bi bilgim yok açıkçası bu konularda.İlk başlarda hobi olarak çekicem ileride nolur bilinmez bol bol çekicem sonuçta :) Ben biraz araştırma yaptım ve ilk makina olarak genelde CANON EOS 500D ile NIKON D5000 öneriliyor canon 100tl daha pahalı ikiside 18-55mm lens ile birlikte sizce hangisini almalıyım yada önerdiğiniz başka makina varmı.Yardımınıza gerçekten ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. Bu arada bütçem max. 1600TL

• Eos 500, eos 550D ikilisinden birini seçebilirsin. İkisi de seni üzmer.
  • Eos 550d bütçemi çok aşıyor aslında 500d de biraz aşıyor ama araştırmalarımda 500d hakkında gayet iyi yorumlar okudum o yüzden bütçemi biraz zorlayıp almak istiyorum iyi bir seçim olur mu?
  • olur tabi neden olmasın :) iyidir 500d ;) d5000 de iyidir nikon dslr inceleme başlığına bak sharks ortalığı yıkıyor kit lens le :D ikisi de mutlu eder seni... hangisini daha ucuza bulursan onu al derim ben yada ikisinide eline al hoşuna gideni kap götür
  • goldcomputer da 500d 1700 d5000 1500 tl internete özel elime alma şansım yok ama 500d yi daha çok beğendim :)
  • spot 1200tl 500d 550d ise 1400 civarı
    Spot düşünürsen bunlara bak yok ben garantili istiyorum diyorsan 500D :)
  • normalde amerikadan getirticektim arkadaşıma makinada karar kıldığım zaman ama garanti olayı yüzünden vazgeçtim :)
  • Senin yerinde olsam garanti olayını pek dert etmem. DSLRmi garantili almıştım, fırsatım olsaydı Amerika'dan getirtirdim. 3 yılı geçti hiç sorun çıkarmadı. Amerika'dan getiren arkadaşlarımda da herhangi bir sorun çıkmadı. Yine de sen bilirsin.
  • bencede çok fazla garanti olayına takılma spot mallarn fiyatları çok uygun şu anda ve 1 yıl uluslar arasın garanti var yanlışım yoksa bende 550D düşünüyorum alırsam spot olarak alıcam başka türlü bütçeyi fazlasıyla aşıyor
  • nerelerden alabilirim peki ?
  • sirkeci hayyam da d500 1200 tl imişhttp://forum.donanimhaber.com/m_29179432/mpage_1/key_500d/tm.htm bu konudan bilgi edinebilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.