Şimdi Ara

İlk defa gördüğüm Face sorunu. Vodafone'daki yetkililer de çözemedi. Nasıl bir iş bu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir işle karşılaştık ama bir türlü çözemiyoruz. Vodafone'a 5 yazılı, 3+1 sözlü ve bir de bayisine başvurduk, kimse içinden çıkamadı. Şöyle ki;

Cepten face'e giriyordum. Birden girememeye başladım. Önce başka paket, face/twitter paketi filan dedik ama öyle değil. Tanımlı paket yok. Sanki facebook sitesi, benim mobil hattımı "engellemiş" gibi bir durum. Şunları denedim;

1. Twitter'a girdim, giriyor. Face'e girmiyor. Timeout'a düşüyor.
    2. Wireless girince, face, youtube herşeye giriyor. Sorun yok. Sadece mobil veride sorun var.
    3. Face dışında herhangi bir engel yok, her yere giriyorum.
    4. Hattı çıkarıp, başka telefona takınca, o telefon da facebook sitesine giremiyor.
    5. Başka bir hattı benim telefonuma takınca, rahatça facebook'a girebiliyorum.
    6. Chrome ya da telefonun kendi browser'ı farketmiyor, ikisi de girmiyor.
    7. Facebook'un kendi uygulaması da girmiyor.

Bütün bunların ışığında, facebook sitesinin benim telefonumu engellediği dışında hiçbirşey gelmiyor aklıma. Hesaba rahatça giriliyor, sadece cepten mobil veriden girilmiyor. Vodafone yetkilileri apışıp kaldı, çözemiyorlar. Habire tanımlar, iptaller yapıyoruz ama işe yaramıyor.

Böyle birşey olabilir mi ? Duyan, başına gelen var mı ? Varsa, çözümü var mı ? Operatör mü değiştirmek gerekiyor ?

Telefon Note Edge, tarife 600/1000/3GB. Olay ise, bu darbeden sonra oldu. Hatta bunlar beleş bir 250MB hat tanımlamışlardı, o bitince artık giremez olduk hiçbir yere. Ama adamlar yemin billah ediyorlar bizden değil diye. Allah rızası için bir yardım !

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O hatta virüs bulaşmış olabilir yada yasaklama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ray2 R kullanıcısına yanıt
    Hattijnucretsiz değişimini talep edin aynı numarayla

• fahri1156 kullanıcısına yanıt
    Virüs olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa, wireless olarak da facebook'a girmezdi. Ek olarak, kartı başka telefona takınca da girmiyor face'e. Virüs değil.

Yasaklamadan kastınız nedir ?

• Bunu sordum. Ücret istediler. Hat ücreti ödedikten sonra zaten kurtulurum bu vodafone rezaletinden. Kaldı ki, kart değişimi ile çözüm olacağı da garanti değil. Olacağını bilsem, parası neyse vereyim de, olmayacak gibi.

Korkum şu ki, başka operatöre de gitsem, aynı "girememe sorunu" devam edecek mi acaba ?

• Sanmıyorum bence paketin btince hattını taşı hem sim kart ucretsiz degismis olur. Operatörler kaynaklanıyor telefonuna giriyorsun başka hatlarla

• Mobil Bağlantı > Hücresel Ağlar > Erişim Noktası buna benzer sizin telefonuz da da bir ayar bölümü olacak. Ona girin ve Vodafone'un tüm erişim noktası ayarlarını silin. Yeni erişim noktası oluşturun adına Facebook yazın APN adına internet yazın başka hiçbir ayarı ellemeyin kaydedin ve adını Facebook yaptığınız erişim noktasını seçin. Telefonu açıp kapatın ve mobil ağdan internet bağlantısı kurun. Ardından Google Play'den Mozilla Firefox yükleyin ve onunla Facebook'a girmeye çalışın.
  • Vpn ile deneyin girmesi lazım

• Bende de var ayni sorun ben facebook twitter paketini yapmistim paket bitti, Girmemeye basladi. Arastirdim ondandir dediler. 15inde son bakalim sorun kalkacak mi ortadan. Ben vpn kullanarak cozdum sorunu bir nebze. Bende de ayni paket var belki paketten dolayida olabilir.simdilik beklemedeyim biten facebook paketin suresinin dolmasini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SyLaR046 -- 9 Ağustos 2016; 2:02:08 >
  • Olay belli ki vodafone sistemleriyle alakali. Sizin hattiniza facebook ip ban yapmis sistem. Bu da vodafone'nin sisteminin ne kadar sorunlu ve vasat oldugunu gosteriyor.
    Tabi bu dandik sistemden faydalanan da az degil

• scoopi kullanıcısına yanıt
    IP ban yapsa da Vodafone aynı kullanıcıya sürekli aynı IP adresi vermez ki. ISS'ler 12 lira alıyordu sanırım sabit IP hizmeti için. :D

Hiç olmuyorsa telefonunuza Opera Mini kurun, onun üstünden girin; kota da az gider. Ya da normal Opera da turbo fonksiyonu ile açabilir. Ya da VPN uygulamaları da işe yarar.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    İp ban derken, ona tanimladigi ip demek istemedim. Girmek istedigi sitenin ip adresi, hat profilinde banli listeye eklenmistir. Ben de bir kac ay oncesine kadar iphone'daki opera mini ile vodafone uzerinden internete acilamiyordum. Orda da opera mini ip'leri banlanmisti sanirim. Sonra opera'ya durumu bildirince, yeni ip veya mini sunucu adresi ile cozduler.

Bu arada "Puffin for facebook" uygulamasi ile cok rahat erisim saglayabilirsiniz. Ama facebook'un kendi uygulamasinin rahatligini vermez tabi.
    https://www.puffinbrowser.com/download/puffin-for-facebook/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoopi -- 10 Ağustos 2016; 1:37:45 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.