Şimdi Ara

İlk Çalıştırmada Gelen Çıt Çıt Ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
25.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu daha önce açıldı mı bilmiyorum açılmış ise de ben bulamadım sorunum, motor soğukken ilk çalıştırdığım zaman motordan çıt çıt sesi geliyor ortalama 20 saniye ya sürüyodur ya da sürmüyor sonra kesiliyor sizce bu normal mi yoksa anormal bir durummudur? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

• Bu sorunmu bilmiyorum ama 1.4 renault mpi motar aracım aynısını yapıyor.Özellikle sabah ilk çalıştırma 20 sn falan sürüyor sonra tık yok.Belki yağı süzülen parçalardan geliryordur tekrar yağlanana kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: betterthink

Bu sorunmu bilmiyorum ama 1.4 renault mpi motar aracım aynısını yapıyor.Özellikle sabah ilk çalıştırma 20 sn falan sürüyor sonra tık yok.Belki yağı süzülen parçalardan geliryordur tekrar yağlanana kadar.

Özellikle araç 1-2 gün yatarsa yapıyor
  • İlk çalıştırmada acayip sesler gelebilir ama yine de bakılması lazım. Aracınızda lpg var mı varsa ses lpg benzin dede aynı mı oluyor?
  • klima servo motor dişlilerine baktırın
  • Lpg yok arabada
  • Başka neden dolayı olabilir
  • Subap sesidir o.Ilk calistirmada lifterlardanda gelebilir.Dolduruncaya kadar ki ilk calistirmada 30c de karderden ust kapaga yagin gelmesi 1 sn surer.Devam etse sorun denilir ancak bu durumda normal bir davranis motorun gosterdigi.Arti yagin kalitesinede gore degisir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Subap sesidir o.Ilk calistirmada lifterlardanda gelebilir.Dolduruncaya kadar ki ilk calistirmada 30c de karderden ust kapaga yagin gelmesi 1 sn surer.Devam etse sorun denilir ancak bu durumda normal bir davranis motorun gosterdigi.Arti yagin kalitesinede gore degisir.

Nasıl yani arabanın ilk 20 30 saniye böyle bi ses yapması normal mi ?
  • Ccestr kullanıcısına yanıt
    Eger ses kesiliyor ise normaldir.Motor isindigi zaman ozellikle bu seslee azalir.Soguk motorda zaaflar daha fazla ortaya cikar.
  • quote:

Eger ses kesiliyor ise normaldir.Motor isindigi zaman ozellikle bu seslee azalir.Soguk motorda zaaflar daha fazla ortaya cikar.

Hiçbir arabada böyle ilk çalıştırmada çıt çıt çıt ses duymadım tuhafıma geliyor yani tamam aracım ısınınca ses kesiliyor ama yinede bir sorun olduğunu düşünüyorum
    Yazdigim gibi motordali zaaflar daha fazla ortaya cukar veya yag o kadar livamli veya uygun degildir motoraki bu sesleri kesemiyordur.
  • Araba tesla ise sıkıntı büyük
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Araba tesla ise sıkıntı büyük

Nasıl yani
  • quote:

Yazdigim gibi motordali zaaflar daha fazla ortaya cukar veya yag o kadar livamli veya uygun degildir motoraki bu sesleri kesemiyordur.

Motordaki zaafla ne alakası var hocam
    Aksamlar gorece asinmistir.Sifir km araclarda gercekten karakteristik sesi yoksa boyle bir ses genelde yapmaz veya hava soguk olur yag gorece zor pompalanir veya aksamlar eskisi gibi degildir asinmistir azda olsa ve bu olay motor sogukken ortaya cikar.
  • quote:

Aksamlar gorece asinmistir.Sifir km araclarda gercekten karakteristik sesi yoksa boyle bir ses genelde yapmaz veya hava soguk olur yag gorece zor pompalanir veya aksamlar eskisi gibi degildir asinmistir azda olsa ve bu olay motor sogukken ortaya cikar.

Kompresyon testinde sorun yok gözüküyor motor aksamında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ccestr

quote:

Nasıl yani

Aracınızın modeli, yakıt türü vb detayı vermeden bilinmedik bir ses konusunda kim yardımcı olabilir hocam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ccestr

quote:

Nasıl yani

Aracınızın modeli, yakıt türü vb detayı vermeden bilinmedik bir ses konusunda kim yardımcı olabilir hocam

Marka vw lupo 2002 model benzinli lpg yok
    Olay sadece kompresyon degilki.Egzantrik asinmistir misal o onu yansitmaz bu durumda.

Yillar once sahi marka araci vardi babamin km de dusuktu sifir alinmisti performansi dusuklugunun sebebi egzantrik silinmesi cikti.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.