Şimdi Ara

iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
24
Favori
22.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet çok ilginç. Instagram hesaplarından DM gönderdim durumu açıklayan. Bu başlığın linkini de ekledim hem benim hemde aynı sorunu yaşayan arkadaş vardı onun haritayı görsünler diye. Bu şekilde kullanmak sağlıklı değil zaten. Robot odayı aynen haritada görünen açıyla temizlemeye çalışıyor. Ayrıca bu açıdaki haritaya No-go zone için şekiller vermekte zorlaşıyor, istenen bölgeyi doğru bir şekilde işaretlemiyorsunuz. Bakalım nasıl bir cevap dönecekler. Umarım sağlıklı bir sonuç elde edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dizdar -- 8 Temmuz 2021; 1:48:5 >
  • Dizdar kullanıcısına yanıt
    Gelen robotun üretim serisiyle alakalı olabilir
    Uygulamadan sürüm numarası ne gösteriyor ?

İlk kurulumda hesap oluştururken farklı bir ülke bölge seçiminde farklı bişey yaptınız mı ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • estamemuchoo E kullanıcısına yanıt

Versiyon 3.1.57

Varsayılan Türkiye geldi ve onu seçerek devem ettim. Farklı bir bölge seçmedim.

Aynı 👍
    Aklıma bu saatte başka bişey gelmiyor
    Çok ilginç bir durum yaşıyoruz
    Bakalım distribütör ne diyecek ?
    Birde reset to factory default yap istersen
    Deneye deneye bulacağız İnşallah 😏😁

• Hocam sizin robot şarj istasyonuna tam dik olarak mı yanaşıyor. Dikkat ettiniz mi? Bendeki cihaz harita çıkarmadan önce şarj istasyonuna 3 tur denemenin ardından yanaşabildi. Çapraz girdi oturamadı, geri geldi, tekrar aynısını yaptı. 3. kez deneyince oturdu ve şarjı başlattı. 3. kez oturduğunda da çok hafif çapraz şekilde oturdu. Şimdi düşününce haritanın eğimi yönünde oturduğunu fark ettim. İstasyonda duruş yönüne göre koordinatları belirliyor ise bundan kaynaklı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dizdar -- 8 Temmuz 2021; 2:28:5 >

merhaba,

benim harita da sorun yok. ancak aklıma şu geldi;

ben ilk haritalamadan önce istasyonu duvara dayanacak şekilde yerleştirdim ve robotu kendim manuel/elle istasyona yürüterek yerleştirdim. sonrasında haritayı çıkarması için robot istasyondayken başlattım. dediğiniz gibi istasyon biraz açılı yerleştiyse bu sorun çıkarmış olabilir. birde istasyonun önünde 2 metre yanlarda 1 metre boş alan tavsiye ediliyor, bunu da dikkate alabilirsiniz.

benim istasyon tv ünitesinin altında bu arada ve ünite yüksekliği 11 cm.

iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler

Benim de haritalamada aynı sorun var , bir ara resetleyip tekrar deneyeceğim bakalım. Gelen cevabı burada paylaşırsanız sevinirim.

• @estamemuchoo @kk1903 @Oblomòv
    Arkadaşlar sorun yukarıda yazdığım gibi istasyonun açısı ile alakalıymış. İstasyonun açısını haritanın eğimine göre bir miktar çevirdim ve tekrar haritalama yaptırdım eğik olmayan haritayı elde ettim. Öncesinde şarj istasyonu süpürgelik hizasında duvara bitişik duruyordu fakat o odanın duvarının eski haritanın oluştuğu açıda eğimli olduğunu da inceleyince fark ettim. Diğer markaların algoritması olaya böyle bakmıyor. Bu duruma da el atmaları lazım aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dizdar -- 8 Temmuz 2021; 11:47:38 >

• Önceki gün elime geçen A10s'i dün akşam deneme imkanım oldu. Önerilere uygun olarak tüm fırçaları çıkartılmış halde harita çıkarttırdım. Sorun olarak görebileceğim tek şey mutfağa girmeden, antreden gördüğü kadarıyla haritasını çıkarttı (resimde F). Herhalde temizlerken düzeltir dedim ama düzeltmedi. Yine de haritada görünmeyen yerlere de girip temizliğini yaptı. Sanırım bir sorun yok ama gördüğüm kadarıyla haritayı düzenlemek ya da tek bir odanın haritasını güncellemek seçenekleri de yok. Tüm ev haritasını yeniden mi çıkartmak gerekiyor? Eğer öyle ise yine tüm sandalye, sehpa, perde vs. kaldırmamız mı gerekli?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

(Haritanın yamuk çıkartılması olayına istinaden, bizim de şarj istasyonu duvara dayalı şekilde duruyor, herhangi bir yamukluk olmadı)

Çok ilginç bi durum
    Ben dock ın yerini birçok kez değiştirdim
    Hatta boş bi alanda şarj kablosuna takılarak dock ı robot da yerinden oynattı ama haritada bi değişiklik olmadı bu da sanırım ilk haritalama yaparken düzgün olmasından kaynaklı

Bende şunu ekleyim

Dockın enerjisini mümkün mertebe kesmeyin
    Robot şarj istanyonunda olsa bir sonraki temizlikte istasyonu haritada farklı bir noktada göstererek başlıyor ve harita da duvarlar içinde bile gidiyor gibi gözükmekte
    Ve son başlattığınızda dock farklı yerde algılarsa kendi ekseni etrafında devamlı dönüyor
    Temizlemeyi bitir ve şarja dön yapsanız da bulamıyor ( belki bende yasaklı alan içinde kaldığı için olabilir )

Buna şöyle çözüm buldum
    yandaki açma kapama tuşundan kapatın şarja koyun ve bir kaç dakika sonra açın sonra temizliğe başlatın temizlik yapmaya başlarsa ( yine de dock farklı noktada görünebilir panik yok ) bırakın yapsın bitiminde dock ı bulacaktır ve sonra ki temizlikte dock olduğu yerde görünecektir iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estamemuchoo -- 8 Temmuz 2021; 13:43:11 >

• Ben düz haritayı elde edebilmek için 4-5 kez yeni harita hareketi yaptırdım. Hepsinde de dikkat ettim girmediği oda kalmadı. Ha bazı odaya bir girip çıkıyor diğerinde köşelere falan yaklaşıyor. Kafasına göre. Sizde eğer girmediği odayı haritada düzgün gösteriyor ise demekki girmeden elde ettiğine kanaat etti yazılım. Ben henüz deneyimlemedim fakat @estamemuchoo temizliğin ardından haritayı güncellemediğini belirtiyor. Sizde zaten tekrarında düzeltmediğini belirtmişsiniz o zaman yeniden harita oluşturmanız daha mantıklı. O odaya girene kadar tekrar deneyin. Ürünün reklamlarında mevcut haritaya ek oda eklenebildiğinin bile altı çiziliyor fakat ürünün haritadaki en ufak noktayı bile güncellememesi çok tuhaf.

Son cümlenize istinaden kritik nokta duvara dayanması değil zaten. Bende duvara dayanmış hali hafifde olsa açılı durmasına sebep oluyor. O nedenle yamuk çıkıyor. Sizde duvar açısı dümdüzdür sorun çıkmamıştır. Aslında bu tartıştığımız konu başka hiçbir markada yok. Eski Viomi robotumun istasyonu aynı eğimli açıda duruyordu. Fıstık gibi harita çıkmıştı.

• estamemuchoo E kullanıcısına yanıt

Deneyim dönüşleriniz için teşekkürler. Bakalım ben neler ile karşılaşacağım ana temizlikte. Karşılaştığım durumları paylaşacağım.

O zaman tekrardan harita çıkarttırmaktan başka çare yok gibi.

Keşke mevcut haritadan oda silme ya da tek bir odayı haritalama yaptırarak oda ekleme olsaydı ama belki de teknolojisi gereği mümkün değildir.

Peki tekrar sorayım, yeniden haritalama için yine tüm eşyaları kaldırmalı mıyım? :) Gözümde büyüyor nedense :)

• LordSpike kullanıcısına yanıt
    Günlük nasıl yaşıyorsanız ve temizliği nasıl yaptırıyorsanız o eşyalar ile aynı şekilde yaptırabilirsiniz

• LordSpike kullanıcısına yanıt
    Hocam keşke dediğiniz özelliği sadece bu modelin tanıtımında gördüm. Yani tanıtıma bakarsak bu modelde var.

https://www.youtube.com/watch?v=2IsRD1fRuC8&feature=youtu.be

Linkteki videonun 0.18 saniyesine bakın ekrandaki yazıyı okuyun.

Oda eklemek denilen işin mantığı aslında harita güncellemeden farklı bir iş değil. Yani ilk haritada girmediği yere girer orayı da haritaya ekleyip, günceller. Fakat cihazın yazılımında haritayı güncellememe sorunu var. Güncel sürüm sorunu diye düşünüyorum.

Ben şahsen harita oluştururken sandalyeleri bile kaldırmadım. O da sandalyeye yönelmedi bile.

Burdan sorunu lütfen yazın
    Hep birlikte geliştirelim bu robotu iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler

• https://www.youtube.com/watch?v=B1OPknwhkkI&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: Dizdar

Hocam keşke dediğiniz özelliği sadece bu modelin tanıtımında gördüm. Yani tanıtıma bakarsak bu modelde var.

https://www.youtube.com/watch?v=2IsRD1fRuC8&feature=youtu.be

Linkteki videonun 0.18 saniyesine bakın ekrandaki yazıyı okuyun.

Oda eklemek denilen işin mantığı aslında harita güncellemeden farklı bir iş değil. Yani ilk haritada girmediği yere girer orayı da haritaya ekleyip, günceller. Fakat cihazın yazılımında haritayı güncellememe sorunu var. Güncel sürüm sorunu diye düşünüyorum.

Ben şahsen harita oluştururken sandalyeleri bile kaldırmadım. O da sandalyeye yönelmedi bile.

Harita güncelleme mantığını anladım, bahsettiğiniz videoda da sanırım dediğiniz gibi temizlik yaparken güncellemeyi kastediyor oda eklemek ile. @estamemuchoo 'nun da dediği gibi sorunu ileterek uygulamanın güncellenmesini sağlayabiliriz, ben kendi adıma ilk fırsatta yazacağım.

• İlk süpürmeyi yaptırdım. %50 güçte çalıştırdım süpürme süresi boyunca. 69 m2 alanı 65 dakikada temizledi. Süpürmenin ortalama 60 m2'sini tek seviye pil harcayarak tamamladı. Önceki robot ile kıyaslayacak olursam süpürme hareketlerinin düzensiz bir şekilde ilerlediğini gözlemledim fakat sonuç beni çok şaşırttı. Önceki robotu da bu robotu da ilk kullanımdan önce evi geleneksel süpürge ile kıyı bucak çok detaylı bir şekilde süpürdüm + mopladım. Hatta bu sefer öncekine göre daha etkili yaptığımı düşünüyorum. Önceki robotun temiz bir evden topladığı toz ile bunun arasında dağlar var desem yalan olmaz. Gözlerime inanamadım. Toz tankının yanında robotun ön ve alt yüzeyi resmen ince toz içinde kalmış. Demek ki ev yeni süpürülüp-silinmemiş olsa toz tankından taşacakmış tozlar.

Robotun toz tankı halıya çıkarken veya odalar arasındaki kot farkı geçişlerinde zemine çarpıyor. Toz tankı çatlayabilecek yapıda plastik olduğu için umarım zamanla zarar görmez.

Bu arada harita güncellemesi yapmadı benimki de.

Bende en kısa sürede bildirimde bulunacağım hem gönderdiğiniz formdan hem başka kanallardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dizdar -- 8 Temmuz 2021; 19:24:3 >

Dyson patentli siklon yapılı hazne, @hepsirobot Ali hocamızın ilk günden beri söylediği iLife'ın Ecovacs gibi verimli ve güçlü bir vakumunun olması en büyük etken bunda.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.