Şimdi Ara

iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
24
Favori
21.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uygulamaya bir guncelleme daha geldi bir bug giderilmiş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • J.R.R Numenor kullanıcısına yanıt
    Güncellemeden midir , yoksa evde ki access point in adını farklı yapmadan mıdır bilemiyorum
    1 aydır yerini bulamama veya haritada dockın yerinin farklı olması veya garip hareketler yapmıyor artık
    Birde dikkatimi çeken uygulama da iş emrini telefon 4g de verirken uygulama daha hızlı tepki veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estamemuchoo -- 20 Eylül 2021; 9:22:30 >
  • Son güncellemeden sonra, genel yada oda bazlı temizlik talimatı girince, verdiği tepki daha hızlı olmaya başladı, ayrıca temizlik bitince docka tek seferde direk yanaşıyor, eskiden bir 30 sn falan beklerdi.

• estamemuchoo E kullanıcısına yanıt
    Bir yere takıldığında ve kurtardığımda sarj istasyonuna dön dediğimde %90 dönemiyor benim cihaz(temizlik bittiğinde sarj istasyonunu bulmada sorun yaşamadım) . 4.5 g ve wifi(ayni modem uzerinde) üzerinde testi ettiğimde bir fark göremedim ben hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.R.R Numenor -- 27 Eylül 2021; 17:23:45 >
  • Şarja dönmesi son zamanlarda kayda değer bir şekilde değişti, muhtemelen güncellemeden kaynaklı ama en önemli sorun hâlâ çözülmedi, bir yere takıldığında temizliğin baştan başlaması sorunu..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İron-i Man kullanıcısına yanıt
    Ben ona çok takılıyorum
    Zaten historyden nereleri temizlediği belli
    Sonuçta sorunu çözmesi gereken biziz
    Çözdükten sonra ha tek tuşla devam etmiş yada kalan yerleri tekrar işaretleyip temizliğe devam etmiş

Ama eksiklik mi eksiklik tabi ki

Genelde ben evde olmadığım için eşim makineyi çalıştırıyor, takdir ederseniz kadınlar teknolojiyle bizim kadar haşır neşir değil, ayrıca aynı temizlikte 3 kere hata verdiğini biliyorum, her seferinde o işlem eziyete dönüşüyor, umarım çözülür bence en büyük eksiklik yazılımdaki

Ne hataları veriyor ?

Çok şükür bende son 1-2 aydır bilmediğim anlamsız hata vs. vermiyor

Bende genelde ya oğlumun oyuncağı sıkışıyor, ya kızımın tokası giriyor, yada paspasların ucu ana fırçaya sıkışıyor
    Bunlarda robotun hatası değil
    Yerini de hatasız buluyor

Lakin bu ara sesi gitti 😏
    Tek sıkıntım şimdilik bu

Bendeki hatalar da farklı değil, sizinkine artı olarak halım biraz yüksek olduğu işin jump sensors hatası da veriyor ama tüm bu hatalar giderildikten sonra yeniden başlıyor temizliğe tek sorun bu

Eee hata değil ki bu 😏🙈
    Hangi robot olursa olsun olacak bunlar

Evi robota göre hazır bırakmazsak hata almamız normal değil mi 😁

İlk başlarda ki kararsızlıklar gitti
    Ben onun için şu anda mutluyum
    Temizliği zaten iyi yapıyor
    Gerisi teferruat yani (bana göre)

Diğer robotlardan Uygulama farklılıkları eksiklikleri değil yani
    Hepsinin bi arada olması da mümkün değil (keşke olsa 😏)

Hocam sıkıntı hata vermesi değil hata giderildikten sonra kaldığı yerden devam etmemesi

Yani ama bunu daha önce açıklamıştım
    Evet hata ama evde yokken hangi robot hata verirse bunu düzeltemeyiz
    Evdeyken de hata giderildiğinde ha devam etmiş , yada geri kalan yerleri tekrar seçip komut vermişsiniz çok büyük bir zaman kaybı yok onu demek istiyorum
    Robotun Hata vermemesini sağlayacağımız ev bırakırsak zaten bunu da konuşmak durumunda kalmayacaktık

Hocam iLife’ın fan boyu değilim, hoşuma gitmeyen taraflarını elbet eleştiricem, temizlik esnasında 2 çocuğum olmasına rağmen karşılaştığım hata kodları oyuncak takılmalarından dolayı asla olmadı, evi hep düzenli tutarız, genelde tozlanmadan dolayı sensör arızaları, fırçaya saç vb. maddelerin takılmasından dolayı oldu ekseriyetle.Örneğin salonumda cihaz hata verdi, evin en büyük ve en detaylı odası da burası, yarısında hata verdiği için tekrar programladım ve tekrar başlattım, fazladan 20 dakika daha çalışması demek bu ve bu odada 2 kere farklı sebeplerden hata aldığımı biliyorum, bunun gıcık bir durum olduğunu söylemeye çalışıyorum, yoksa tekrar programlamanın zorluğu olmadığı konusunda haklısınız

Sohbet ettiğimizi düşünüyordum 😏
    Kimse fan boy değil
    Gerek de yok

Sadece takılmamak gerektiğini dile getirmek istemiştim

Aldık bi alet nasıl efektif kullanırız diye bilgi paylaşıyoruz

Tartışmıyoruz anlıyacağınız üzere yani ben öyle düşünüyorum

Bende 2 çocuklu bi aileyim
    Saç tüy tozdan sensör hatası hiç almadım
    Bir kez toz haznesi aşırı dolmuştu onun için aldım oda toz haznesi dolu gibi bişey söyledi ingilizce 🙈

Sonuçta fırçaya bişey sıkışır da hata verirse onu biz düzeltmek zorundayız
    Odayı fazladan bir kez daha süpürmesini dert etmiyorum ben

Sizde ki hata olayları farklı gibi
    Bi servise gönderin isterseniz

Elbet sohbet ediyoruz, mesajların duygusu yok, karşıya istediğimiz gibi geçmiyor bazen, niyetim bu değildi asla kusura bakmayın

Estağfurullah

Körü körüne bişey savunmuyoruz

Onda hem fikiriz

Ama yazmasak da belki cihaz arızalı

Belki basit bişeyleri atlıyor olabiliriz

Beyin fırtınası yaparak burda bunları ortaya çıkartıyoruz

Bizlerden sonra alacak kişilere de not düşmüş oluyoruz

Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize. Sadece “belki cihaz arızalı” dediğiniz kısma katılmıyorum. Daha önce cihaz hakkında ayrıntılı değerlendirme yapan “berkans” kullanıcısının yaptığı tüm olumsuz tespitlerin tamamı bende de mevcut. Yazılımsal ciddi sorunlar var ve umarım düzeltilir

Uygulama farklılıkları ( kimine göre eksiklikleri ) elbet de var
    Lakin hep demek istediğim temel işlevini yerine getiriyor mu ? Ben bunu hep söylemek istiyorum
    Bence iyi temizliyor ve mopluyor

1-2 ay öncesine kadar benim ki de ara sıra saçmalıyordu, başka forumlar da başka robotların da ara sıra saçmaldıklarını okuyorum , arkadaşımda benimle aynı zaman roborock s6 Maxv aldı onda da bazen garip hareketler sergilediği temizlemediği atladığı alan oluyor
    Bunlar çok değişken denklemler den de kaynaklanıyor olabilir

Herkesin ev konfigürasyon farklı ( halı , sert zemin , eşya vs.. ) router sinyal gücü farklı robotun çalışmasını etkileyecek daha bir çok unsur da var

Mesela benim tespitlerimden biri de robotun wifi çekim gücü hakkında
    Evde router dışında birde Access point kullanıyorum
    Edindiğim bilgilere göre sadece robot ilk kurulumda router 5ghz yayının kapatılması yönündeydi
    AP de router ile aynı ad yayın yapıyordu
    Robot da çok sık wifi kesilmesi oluyordu ve buda robotun sapıtmasına sebep oluyordu ( benim düşüncem 😏,) bazen dock un yerini bulamıyordu, bazen dock un yeri haritadan farklı yere geçiyor yine bulamıyordu
    AP önce iptal ettim baktım daha stabil çalışıyor
    Sonra AP in yayın adını farklı yaptım ve artık eskisi gibi ara sırada olsa dock ı bulama sorunu artık yaşamıyorum
    Bunda belki güncellemenin de etkisi olmuştur ama ben bunları güncellemefen önce yaptım

Eğer routerın da bağlı cihazları takip et özelliği varsa bi bak belki seninkinde de wifi dan koptuğu an saçmalıyor olabilir

Umarım anlatabilmişimdir
    iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler

Çok iyi anladım ama bunu nerden kontrol edebileceğimi bilmiyorum, belki dediğiniz gibidir

Router uygulaması varsa olaylar bölümünden bakabilirsiniz

Birde robotu gözlemlemleyeyim üstünde wifi ışığı var eğer kopma olduğunda ışık sönüyorsa belki böyle de tespit edebiliriz ama bu zor olabilir robotun peşinden takip etmek gerek birde kesin olmaz

Yada çevrenizde varsa çekim gücü iyi olan bir router temin ediniz , robotun şartlarını değiştirmeden test etmiş olursunuz

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.