Şimdi Ara

iLife A10S, A9S ve alt model robot süpürgeler (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
24
Favori
21.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam toz haznesinin yıkandığını bilmiyordum, ben sadece hazneyi boşalttıktan sonra yalapşap fırça sürtüyorum, ben yanlız mop haznesine su değdiriyorum, temizlik içinde bir video çekerseniz keyifle faydalanırız🙂

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dizdar kullanıcısına yanıt
    Aman hocam alınmayın lütfen
    Sizi rahatlatmak için yazmak istedim , kırdıysam kusura bakmayın

Gelelim konuya
    Toz haznesini boşaltınca en fazla bende kapatırken halı havı vs kenarlara sıkışıyor
    o kadar

Fanın çektiği hava önce filtreden geçiyor
    Toz haznesinin sağına soluna bulaşmış toz sıkıntı çıkaramaz

Toz haznesinin fırça ile birleşimini olduğu yerde conta var onuda temilezleyin

Toz haznesi çıkarılınca fan giriş deliklerini robottun üstünde görebilirsiniz o kısmıda temizleyiniz

Ali Bey'in önerisi var 6 ayda birde robota basınçlı hava tutun der

Ben çöp kovasına kapağı açıp boşallattığımda etrafına okadar toz vs bulaşmıyor

Sizi rahatsız eden bir biçimde fotoğraflarsanız ona göre yorum yapalım belki farklı bir durum vardır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İron-i Man kullanıcısına yanıt
    Memleketteyim bayram sonu inşallah

Filtreyi yıkamayın

Robota su kaçaçak şekilde ıslak bezle temizlemeyin , hafif nemli bez olmalı

Birde sert zeminlerde ıslak alanlardan geçmesine izin vermeyin

Diyeceksiniz ki ıslak alan ne alaka
    Kedi köpek su kabı varsa robot ona çarpıp su taşırabiliyor ve daha sonra o ıslak zeminden geçerek vakumla yapıyor
    Dikkat edin işte aklıma gelmişken yazayım dedim

Yanılmıyorsam robotun altında da uyarı vardı

• estamemuchoo E kullanıcısına yanıt
    O konuya dikkat ediyorum hocam, teşekkürler

• Bu arada uygulamaya güncellenme gelmiş (fix know bugs)

Memleketteyim robotu da kapattım

farklı bir durum var mı ? 😏😄

• estamemuchoo E kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam ne alındım ne de kırıldım. İyi niyetinizden hiçbir şüphem yok. Amacım ilgili cihazı kullanan arkadaşlar ile deneyim paylaşmak, beraberinde deneyimlerinden yararlanmak. Daha önce farklı bir marka/model deneyimlediğim için ister istemez hem kıyas içinde oluyorum hemde daha fazla irdeliyorum artı, eksi gördüğüm konuları. Ayrıca üstünde durduğum her konu, bu cihazdan sonra alacağım cihaz için optimum ürünü seçmek konusunda referans olacak benim için.

Konunun özü aslında cihazın emiş gücü verimliliğine bağlı olarak tasarım biçimi.

İzlenimim şu yönde : Toz tankının mandalına basıp çekip, çıkardığınız anda o ivme ile toz tankının içi özellikle dolu ise, emiş boşluğu önüne yığılan tüm ince toz, robot tarafında kasa iç yüzeyi, fan giriş deliklerinin etrafı vb. yerlere bulaşıyor. O nedenle bahsettiğiniz toz haznesinin fırça birleşim contası ve fan giriş deliklerinin etrafını temizlemek zorundayız zaten. Ben hem el süpürgesi ile çektiriyor hem siliyorum. Toz tankı fırça birleşim yuva boşluğu, valf sistem tabir edilen emiş ile açılıp emiş bitince kapanan kapağa sahip olsa idi bu ekstra uğraşı ortadan kaldırırdı. Ayrıca tankı temizlemek için taşırken de toz dağılmasının önüne geçilirdi.

Yine karşılaştımalı bir örnek, önceki kullandığım modelin de toz tankı valf sistemli değildi fakat robotun üst bölmesinden çok yumuşak bir hareketle çekilip çıkarıldığı için fan ağzında toz pisliğe neredeyse hiç rastlamıyordum.

Doğru yaklaşım, haklısınız

• Ben de a10s ile aranıza katıldım.Süpürme güzel,henüz mop yapklmadı.Menülerin kullanımı kolay,haritalama çok çabuk oldu.Fakat şarj süresi çok uzun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dermanerdem D kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın
    Malesef şarj süresi uzun ama
    Evin temizliği oturduktan sonra %50 civarlarında çalıştırarak bataryayı optimum kullanabilirsiniz
    Ozaman herzaman temizliğe hazır halde bir robotunuz olur
    İnanın evin temizliği oturduktan sonra ( hergün süpürülmesi şart ) %20-%50 arası fazlasıyla yetecektir

• Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.Takipteyim. @estamemuchoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermanerdem -- 18 Temmuz 2021; 19:17:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dermanerdem D kullanıcısına yanıt
    Uzun olması batarya sağlığı için çok iyi.

• İyi günlerde kullanın. Süpümeyi beğendi iseniz mop özelliğini ekstra seversiniz. @estamemuchoo yazdıklarına katılıyorum. Düşük süpürme gücü ile inanın skalasındaki rakiplerinden daha fazla toz, pislik topluyor buna emin olun. Bu da zaten daha az batarya tüketimi ile işini yapıyor demek. Robotla temizleme rutininizi oturtursanız şarjın uzun oluşu kısa oluşu hiç önem arz etmiyor olacak.

• selam

benim evi 44m2 olarak hesapladı, süpürtüyorum sonra su tankını takıyorum onu da hallediyor şarjı bitmiyor.

bir de su tankına siz ne döküyorsunuz? herhangi bir kimyasal koymanın sakıncası var mı?

ayrıca mop bezini nasıl temizliyorsunuz?

teşekkürler.

• Wassermann kullanıcısına yanıt

Cok az miktarda - bir çay kaşığı kadar - sabun bazlı olmayan sıvı deterjan veya beyaz sirke işinize yarayacaktır.

Daha detaylı bilgiyi Hepsirobot sayfalarında bulabilirsiniz.

hepsirobot
    Temizlik robotu kullanırken dikkat etmeniz gerekenler
    https://hepsirobot.com/kullanirken/
  • Tüm forum camiasının bayramını kutlari esenlikler dilerim.

Tatil için seyahate çıkmış olanlar lütfen dikkatli sürünüz, evde kalmaya tercih edenler lütfen can sıkıntısından robotlarınızı kurcalamayınız.

Saygı ve hürmetlerimle,

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun Ali bey
    Cümlemizin kurban bayramı mübarek olsun

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Ali bey sizinde bayramınız kutlu olsun

Bu arada arkadaşlar ufak bir bilgi vermek istiyorum. Cihazı yazılımında maalesef bazı eksiklikler var. Bence şu ana kadar yaptığım testlerde gördüğüm en büyük eksiklik, bir yere takıldığında tüm görevi silip baştan başlamaya çalışması. Bu aşırı derecede rahatsız edici bir şey ve acilen düzeltilmesi gerekiyor.

Ayrıca bu cihazda dinamik haritalama yok. Bugün farklı bir hesap açıp cihazı yeniden Çin Serveri üzerinden kurdum. Öncelikle evi düzenleyip harita çıkardım. Sonra haritasını çıkardım bir odaya bazı engeller koydum ancak cihaz bu engelleri haritaya eklemedi. Bir başka konuda Çin Serverı aşırı derecede yavaş, Harita filan geç yükleniyor. Menüler bazen dönüyor kesinlikle tavsiye etmiyorum. Testlerini yapınca tekrardan Türkiye’ye geri döndüm ve uygulama düzeldi. İlk açılışta 1 dakika bile bekledigimi hatırlıyorum.

Bilginize

• berkans kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Çin lokasyonu üzerinden kurulum yaptıktan sonra global firmware sürümü olan 3.1.57'den farklı bir firmware yüklediniz mi cihaza? Cihazın firmware sürümü değişmediği sürece sadece Çin lokasyonu üzerinden ilgili serverı kullanmanız dinamik haritalama vb. özellikler kazandırmaz cihaza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dizdar -- 20 Temmuz 2021; 22:54:48 >
    Merhaba

Hayir cihaza farkli bir firmware yuklemedim acikcasi bakmadim da guncelleme vqr mi diye ?

Daha once denendi mi bu ? Hesap actik yukledik. Sonrasinda cihazin icinde ki firmware nasil degisecek ?

Birde dinamik haritalama calissa bile Çin surumu asiri yavas. Cihaz ile ilgili bilgiler gecikmeli geliyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.