Şimdi Ara

...İLGİNÇ HYUNDAİ ARIZALARI... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
126.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2004 admire 1.3 den ilginç arıza daha.beni mi buluyor hep yoksa herkesin başında mı bilemiyorum.

malum, geçenlerde çok yağmur yağdı izmire.bizde işimize arabayla gidiverdik ıslanmayalım diye.(devir ekonomi devri.)
    neyse, yaktık farları,açtık klimayı,camlar anında tertemiz,buğu gitmiş,harika dedim klima manyak bişi.
    bir baktım arka cam görüş kapalı,tak bastım düğmüye dakikasında arka cam tertemiz.

bayıldım,ilk defa klimalı ve her fonksiyonu sorunsuz çalışan bir arabaya biniyoruz ya,bi hava bi hava.

işe vardık neticesinde.arabayı istop ettim anahtarı çıkardım tam iniyorum.
    o ne araba hala çalışıyor.nasıl olur dedim anahtar elimde araba çalışıyor.ancak camlar kapılar alarm radyo devre dışı.direksiyon kilitli.

nedemek şimdi bu...

baktım yanan tek bir lamba var.arka cam resistansı düğmesi.bastım...

araba istop etti,kapılar açıldı,uzaktan kumanda alarm çalışıyor.yani herşey yolunda.

anladımkı arka cam resistansı düğmesi bunlara vesile olmuş.
    bi zararı varmı bilmiyorum ama çok hoşuma gitti.

mesela kısa bir iş için araçtan inmeniz gerekiyor,düğmeye basıyom,anahtarı yanıma alıyom,arabayı manuel kilitliyom.araç çalışır durumda.hemen işimi halledip dönüyom özellikle soğuk kış günlerinde motor için de sağlıklı...

kapıyı açık bile bıraksam direksiyon kilitleniyor tek harakette.
    arızanın alarmla ilgili olduğunu düşünüyorum.muhtemelen yanlış bağlantı yapmışlar ama
    arıza hoşuma da gitmedi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hocca -- 27 Ekim 2007; 12:01:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hocca

selamlar herkese,
    2004 admire 1.3 den ilginç arıza daha.beni mi buluyor hep yoksa herkesin başında mı bilemiyorum.

malum, geçenlerde çok yağmur yağdı izmire.bizde işimize arabayla gidiverdik ıslanmayalım diye.(devir ekonomi devri.)
    neyse, yaktık farları,açtık klimayı,camlar anında tertemiz,buğu gitmiş,harika dedim klima manyak bişi.
    bir baktım arka cam görüş kapalı,tak bastım düğmüye dakikasında arka cam tertemiz.

bayıldım,ilk defa klimalı ve her fonksiyonu sorunsuz çalışan bir arabaya biniyoruz ya,bi hava bi hava.

o ne araba hala çalışıyor.nasıl olur dedim anahtar elimde araba çalışıyor.ancak camlar kapılar alarm radyo devre dışı.direksiyon kilitli.

nedemek şimdi bu...

araba istop etti,kapılar açıldı,uzaktan kumanda alarm çalışıyor.yani herşey yolunda.

mesela kısa bir iş için araçtan inmeniz gerekiyor,düğmeye basıyom,anahtarı yanıma alıyom,arabayı manuel kilitliyom.araç çalışır durumda.hemen işimi halledip dönüyom özellikle soğuk kış günlerinde motor için de sağlıklı...

arızanın alarmla ilgili olduğunu düşünüyorum.muhtemelen yanlış bağlantı yapmışlar ama

evet
    bendede hyundai admira 1.6 var fakat böyle bir durum söz konusu değil sadece arka sis düğmesini basılı unutursanız sesli ikaz veriyor

• o dediğinizden benimkinde de var.
  • quote:

Selam arkadaşlar,
    nezamandır bunu sizinle paylaşmak istiyordum,
    sonra dedimki kendi kendime.'başkalarınında böyle ilginç tecrübeleri mutlaka olmuştur,neden paylaşıp birbirimize yardımcı olmayalım.'ve aldım klavyeyi önüme ve ilk ilginç tecrübemi yazmaya başladım.

Yıl 2003
    arabam 1999 ls accent.paramız bukadarına yetmişti.araç biraz sorunluydu özellikle dıştan.neyse,galerici arkadaş araç sahibi ile görüştü ve aracı buhalde satamayacağını söyledi.araç sahibi masrafları kabul etti ,arac bakımdan geçti ve şahsıma teslim edildi.

Ne olduysa bir ay kadar sonra oldu.arabamla otoyolda 120 giderken stop etti.yanlış okumadınız...
    120 km hız ile giderken birden gaz yemez oldu ve yavaşlamaya başladı.Benzin bitmiştir diyenleriniz olmuştur.hayır...Aracı boşa aldım,kontak kapa aç yaptım ve araç çalıştı ve yola devam...

zamanla bu olay sıklaşmaya başladı.sadece yüksek hızda değil artık her hızda,rampada ,düzde,heryerde yapar oldu.

iyi bir ustam var,ona gittim, inanmadı.test etti ,birşey olmadı.servise göster dedi başından savarcasına.
    gittim.yok bişey,dediler.

kafayı yiycem...

ben bu araçla ,ailece, bir ayda 5000 km gezdim, inanın hiçbirşey olmadı.
    nezaman izmire döndük aynı sorun başladı.sabır yarab...

gittim ustama dedim gel senle dolaşalım sen sür bu mereti yoksa çıldırcam
    usta bastı gaza...120-130-140-150 km-hız derken, tak, hız kesti araç.istediğin kadar gaza bas gitmiyor.
    usta çıldırdı.olamaz böyle bişey.bidaha bidaha...

altından girdi,üstünden çıktı ,günler aylar geçti,olmadı olamadı.sordu soruşturdu yine olmadı.

birgün yine canından bezmiş,gel dedi,bir elektrikci var,çok iyi, işbilir,diyorlar.parayı çok ister ama bi gösterelim.eyvallah...

gittik,derdimizi anlattık,dinledi ve çıraklara emretti
    ''oğlum,arka koltuğu sökün ,orda benzin deposuna,benzin otamatiğine giden kablolar varya,onları çıkarın kafalarını kesin ve oraya leğim yapın.a......k.......larım oksitlenmiştir.benzini kesiyor arabada isstop ediyo.......
    bumu?????? evet!!!!!!!!
    sorun halloldu,ardından iyi fiyata sattım arabayı.bu haliyle binmek pek fazla nasip olmadı.nasip ev almakmış
    arabayı peşine sayıp ev aldık.işte böyle

'

selamlar.benimde ilk arabam 98 model hyundai accent 1,3 ls idi.aynı sorun bende de vardı.bi keresinde kepekliden (ankaralı arkadaslar bilir) aşağı inerken araba stop etti.hızım 120 felan.elim ayağım birbirine dolandı.o zamanlarda acemilik dönemi bide.neyse arabayı çalıştırdım zor bela.bir cok yere gittim.kimse bulamadı.ankarada efecan diye bi yer var ki hiç sormayın inanılmaz kazık attılar.arızayı bildikleri halde hep başka malzeme değiştirmişler.ufak bi parçayı zımparalar gönderirdi beni 1-2 hafta arıza yok sonra yine aynı sorun.en son bi yere gittim kazımkarabekirde.15 yaşında bi cırak.abi bunun distiribütör kapağında ki kömür bitmiş dedi. bende gittim yeni parçayı aldım taktı.bi daha da arıza yapmadı.

• tıkırtı çıtırtıları beni öldürecek.. arabayı sadece TEM de kullanmak için tasarlamışlar sanki.
  • en ilginci benimki herhalde gece 3 te accentin kornası kendiliğinden çalmaya başladı ve inip kornaya basmadan da susmadı gece 3-4 kere yaptı ama gündüz hiç olmadı bugün servise götürecem
  • quote:

Orjinalden alıntı: merulaalba

tıkırtı çıtırtıları beni öldürecek.. arabayı sadece TEM de kullanmak için tasarlamışlar sanki.

3 seneden beri hyundai kullanıyom diğer bazı modellerini bile kullandın hatta h100 kamyonetini dahil ne tıkırtı nede gıcırtı duymadım
  • bu arabanın her şeyı çok hoş ama sankı arkadaşın dediği gibi tem de gidilmek için yapılmış sanki mübarek...pürüzlü bir yolda hemen kapılarda arka camın oldugu mevkide göğüsde hatta ve hatta inanmayacaksınız ama tavan lambasından bile ses geliyo...
    gögüsdekı sese dayanılmaz oldu...benım elektirikçiye gittim..bana bı sünger aldırdı bakkaldan 300 kuruşa...aldı onu kesti ..gögsün içinde bişiyleri kaldırdı tampon dolgu yaptı ses kesildi....
    ben gördüm yaw arabanın içi bomboş...plastigin altında hiç bi dolgu yok..
    e zaten bunlarda olsa araba bu fiyata olmazdı derler adama..değil mi yani:)
    hade k.ibakın
  • quote:

selamlar herkese,

nedemek şimdi bu...

hyundai istese böle bi teknoloji yapamazdı heralde :))))))))))))))))))))

• Aracı akşam sağlam bıraktım.
    Sabah aracı açmaya çalıştım merkezi kilit çalışmıyor. Neyse dedim, manuel açtım girdim içine.Sağkapıyı hanımın binmesi için açayım dedim.İçerden açamadım.Sıkışmış. Dışardan dednedim olmadı...

Hanım arkada ben onun şöförü misali 1 hafta bindik arabaya.Sonra servise gidip sağ kapıyı zor zar açtırdım.Merkezi kilit hala çalışmıyor.Vakit bulunca yaptıracam..
  • quote:

Orjinalden alıntı: wf1x

bu arabanın her şeyı çok hoş ama sankı arkadaşın dediği gibi tem de gidilmek için yapılmış sanki mübarek...pürüzlü bir yolda hemen kapılarda arka camın oldugu mevkide göğüsde hatta ve hatta inanmayacaksınız ama tavan lambasından bile ses geliyo...
    gögüsdekı sese dayanılmaz oldu...benım elektirikçiye gittim..bana bı sünger aldırdı bakkaldan 300 kuruşa...aldı onu kesti ..gögsün içinde bişiyleri kaldırdı tampon dolgu yaptı ses kesildi....
    ben gördüm yaw arabanın içi bomboş...plastigin altında hiç bi dolgu yok..
    e zaten bunlarda olsa araba bu fiyata olmazdı derler adama..değil mi yani:)
    hade k.ibakın

bence yanılıyorsun tıkırtısız neredeyse bu araçlar abartmıyayım ben bozuk yolda daha çok memnun ediyor beni çünkü tıkırtı ve ses yok sen göğsün içerisini söylemişsin birde kapı panzotunu söküp baksan ne kadar iyi yalıtılmış görürsün o kadar araç kullandım böyle toztuz tertemiz bir kapı içi görmedim bunlar artıları eksileri ise motor sesi o kadar

• araban daha 2 senelık ondan olmasın kapının temizliği? bılmıyorum ama ben ses alıyorum tıkırtı da..dediğim ğibi tavan lamabasından bıle gıcırtı gelıyo..onu bıle yaptırdım yanı
  • Bende 2000 accent 1.3 mpi var kumanda ile kapıyı kilitlediğimde sol arka kapı kilitlenmiyordu gittim motoru arızalanmış yaptık sonra sağ arka kapı kitlenmemeye başladı onunda motoru arızalanmış onuda yaptılar şimdi de sağ ön kapı kitlenmiyo onu götürdüğüm zaman sağ ön kapıyı da yaptıracam nasıl olsa o da bozulacak
  • O kadar kötümser olmayın arkadaşlar.
    Biz ne arabalar sürdük her tarafından ses gelen,rüzgar gelen,hatta içeri yağmur alan...
    Fiyatına göre iyi arabadır huyundahaiyi.
    1.3 admire 2004 ile hız denemesi yaptım.acba nekadar hızlanır diyordum
    180 km/h gördüm.

huyundahaiyi i30 ile kalitesini artırdı,çıtayı yükseltti.babamın malı değil elbette.
    ancak avrupa araba alacağım diye de kazık yemek istemem.
    hele memlekette bu kadar eşek sürücü varken.

arabayı alalı daha 5 ay oldu çizikleri saymaya yetişemiyom artık.
    sıfır km olsa içim giderdi.
    şimdi pek takmamaya çalışıyom açıkcası

herşeye rağmen arabamı seviyom hemide çooooooooooooook.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rontes

Bende 2000 accent 1.3 mpi var kumanda ile kapıyı kilitlediğimde sol arka kapı kilitlenmiyordu gittim motoru arızalanmış yaptık sonra sağ arka kapı kitlenmemeye başladı onunda motoru arızalanmış onuda yaptılar şimdi de sağ ön kapı kitlenmiyo onu götürdüğüm zaman sağ ön kapıyı da yaptıracam nasıl olsa o da bozulacak

kafayı yedirmedi dimi.
  • aynı olayda şu an benim başımda
    bazen hiç kapı açılmıyo.
    quote:

Orjinalden alıntı: rontes

Bende 2000 accent 1.3 mpi var kumanda ile kapıyı kilitlediğimde sol arka kapı kilitlenmiyordu gittim motoru arızalanmış yaptık sonra sağ arka kapı kitlenmemeye başladı onunda motoru arızalanmış onuda yaptılar şimdi de sağ ön kapı kitlenmiyo onu götürdüğüm zaman sağ ön kapıyı da yaptıracam nasıl olsa o da bozulacak
  • valla bizimkide çok enteresan geldi bana. 2007 model 7500 km de Starex S Crdi. Debriyaj takılıyodu. basıyosun basıyon iş görmüyo. Arabayı istop edip çelıştırınca normale dönüyordu. 3-4 defa yaptı. Babam servise gitti baktılar birde koku geliyordu. Zorlamışlar arabayı heralde babama bu kokudan mı geliyordu evet dedi babam. Debriyaj baskı balatası değişmesi gerekiyor demişler. Babam garantiden değişin o zaman diyince olmaz bu parçalar garantiye girmez 400 ytl verirseniz değişiriz demişler. Değiştirmedik. 12000 km yi geçti araç ondan sonra da hiç yapmadı.
    bir araç 7500 km de baskı balata sıyırıyorsa bunda imalat hatası olasılığı çok yüksek. değişmeleri gerekirdi garantiden ama öle bişi attılar ortaya. şimdilik gidiyoruz bakalım sonra ne olacak.
  • sanırım havalar soğuyunca arızalar da orantılı şekilde artıyor.

1.3 admire 2004.sabahları çalıştırınca motor ısınana kadar düşük devirlerde yada şöyle diyelim ,ayağımı gazdan çekince veya vites değiştirirken bir ses geliyor(şanzuman veya bağlantıları değil,rölantide gaza basıp çekince de oluyor).
    demir veya pervane sürtüyor gibi gıcık bir ses.
    motor iyice ısınınca kesiyor.
    ya da anlaşılmayacak derecede azalıyor.
    bilemiyorum.
    şimdilik umursamıyorum.
    unutmadan ... benzer bir sesi 2005 megan dizel (emanet) kullanırken de duydum sonra motor ısınınca ses kesildi.araç sahibi de fark etmiş bana soruyodu.
    kelin ilacı olsa başına sürermişşşşşşşşşşşşşşşşş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoddja -- 16 Ocak 2008; 19:45:39 >
  • aynı sorun benim uno da da var. sabahları ısınıncaya kadar bi demir sürtme sesi geliyor. ama soğuklar girince oldu.
  • ariza değil ama yumurta kasa accentlerde anahtarı kontakta unutup ön kapıyı kitleyip araçtan inme ihtimaliniz vardı. 99'dan bu yana 3 kez başıma geldi üçünde de yedek anahtar uzakta olduğu için iki kez çilingir çağırdım. Bir kez de acelem olduğu için ankaranın göbeğinde sabah kalabalığınd levye ile kendi arabamın kelebek camını kırmak zorunda kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.