Şimdi Ara

ilginc bir camasir makinesi arizasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oyle bir sorun ki artik arizayi cozmekten cok neden kaynaklandigi merak etme durumundayim. regal practica 510 t model bir makine var. makineyi baslatinca yikamaya geciyor bazen yikiyor bazen duruyordu. kontrol ettiginde su aldigini, pompanin da calisip suyu attigini gorunce motor komurunden suphelenip motor komulerini degistirdim. tabi ki sorun cozulmedi zaten cozulmesini de beklemiyordum cunku her na kadar azalmis olsa da motor komuru idare eder vaziyette gibi gorunuyordu. benim gozden kacirdigim nokta suyu on yikama bolumunden almasi. o dikkatimi cekti yani on yikama programi olmamasina ragmen suyu oradan aliyordu. bu sefer su seviyesini tespit eden parcayi da eledim ve ventilden suphe etmeye basladim. ventile gelen 4 tane kablo var. bunlar nedir hicbir fikrim yok yalnizca onlari degistiridim yani normal yikama ventilindekini on yikamaya taktim ve tam tersini yaparak normal yikamanin hortumunu on yikama ventiline taktim. makine sinyal gonderince saglam olan ventil acilacak ve suyu normal yerden alacakti. ilginc bir sekilde bozul oldugunu sandigim ventil calisti ve yine on yikama bolumunden su aldi. bu sefer sadece hortumlari degistirdim ve nihayet normal yikama yerinden su aliyordu ama makine yine durdu. simdi acaba diyorum ki su seviyesini tespit eden parca mi arizali? zaten calissa biraz garip olurdu cunku makine on yikamaya su gonderip duruyor yine normal yere su gitmeyince ariza verecekti beyinden ya da belki de su seviyesini tespit edip normal buldugunda calismaya baslayabilirdi. bu ventil ne kadar 2 uca sahip olsa da tek bir parca oldugu icin icindeki elektriksel arizadan dolayi sinyal gelince her kosulda yalnizca on yikama tarafini mi aciyor? hepsi duzgun de anakart mi bozuk? ben sorunu cozemedim. fikri olan var mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.