Şimdi Ara

İlginç bi durum ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün çok enteresan bişi oldu. lcd ekranda kırmızı noktalar belirmeye başladı,ekrandaki görüntüye göre bu noktalar kayboluyor, beliriyordu.

Ama kesinlikle ÖLÜ PİXEL diil .Tam nokta yani pixel gibi büyük diil.

Sonra çözünürlüğü değiştirdim şimdi yok.

Nedir bu olay ????

• bu senin başına gelen olay genellikle lcd ve plazma tvlerde de çoğunlukla olmakta. bunun sebebi piksellerin sürekli aynı rengi göstermesidir. mesela gece yatarken lcd veya plazma tv ni açık unutursan logonun olgugu yer atv show tv logosu gibi hiç piksel rengi değişmediği için o renkler oluşuyor ve izler kalıyor(tabii kalitesiz tv lerde). eğer sende bilgisayarını ekran koruyucu olmadan birkac saat acık bıraktıysan ondan olur bu sorun
  • quote:

Orjinalden alıntı: YLK

Bugün çok enteresan bişi oldu. lcd ekranda kırmızı noktalar belirmeye başladı,ekrandaki görüntüye göre bu noktalar kayboluyor, beliriyordu.

Nedir bu olay ????

ekrandaki nokta bazı renkleri gösterebilir, bazılarını gösteremez, ya da devamlı olarak kırmızı, mavi nokta gibi bir renkte takılı kalır.. bunlara yarı-ölü piksel dendini duymuştum
  • quote:

Bugün çok enteresan bişi oldu. lcd ekranda kırmızı noktalar belirmeye başladı,ekrandaki görüntüye göre bu noktalar kayboluyor, beliriyordu.

Nedir bu olay ????

Onlar artifact lar. Ekran kartnın çözünürlüğünü artırdığında daha çok zorlandığı için kart artifact oluşturmuş. Yani zorlanmış ve ekrandaki tüm pixellere doğru sinyali gönderecek gücü bulamamış.
  • Yani monitörle ilgisi yok. Korkmanada gerek yok. Ben hergün bf2142 oynarken aynı durumu yaşıyorum. 5-10 tane artifact ile birlikte rahat rahat oyun oynuyorum.
    Artifact'ın Türkçesini bilmediğim için yazamadım. Özür dilerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhanweb

Yani monitörle ilgisi yok. Korkmanada gerek yok. Ben hergün bf2142 oynarken aynı durumu yaşıyorum. 5-10 tane artifact ile birlikte rahat rahat oyun oynuyorum.

Oyun sırasında olmamış ama, o yüzden artifact değil bence...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaMKaN

quote:

Orjinalden alıntı: gokhanweb

Yani monitörle ilgisi yok. Korkmanada gerek yok. Ben hergün bf2142 oynarken aynı durumu yaşıyorum. 5-10 tane artifact ile birlikte rahat rahat oyun oynuyorum.

Oyun sırasında olmamış ama, o yüzden artifact değil bence...

nerden biliyorsun oyun sırasında olmadığını? sadece oyunda olacak diye birşey yok. her hangi bir 3d uygulamada da olabilir.
  • quote:

Artifact'ın Türkçesini bilmediğim için yazamadım. Özür dilerim

Rica ederim.

Yalnız tırtıl arkadaşın dediği gibi LG nin bi lcd sinde de görmüştüm aynı olayı .

Gokhan ile tırtıl'ın dediği şey aynı mı bilmiyorum ama .

Tabi prntscr de alamadım :) o yüzden tam anlatamıyorum galiba :(
  • quote:

quote:

Artifact'ın Türkçesini bilmediğim için yazamadım. Özür dilerim

Rica ederim.

Yalnız tırtıl arkadaşın dediği gibi LG nin bi lcd sinde de görmüştüm aynı olayı .

Gokhan ile tırtıl'ın dediği şey aynı mı bilmiyorum ama .

Tabi prntscr de alamadım :) o yüzden tam anlatamıyorum galiba :(

tırtılla aynı şeyi söylemiyoruz. benim söylediğimin monitörle bir ilgisi yok. ekran kartının gücünden fazla zorlamaya tabi tutulması sonucu ekrandaki tüm pixellere tamamıyla görüntüyü verememesi. Artifact kırmızı yeşim mavi olabilir. Artifact testi için atitool u indirebilirsin (guru3d.com).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.