Şimdi Ara

İkinci Üniversite İle Askerlik Erteleme İşlemleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
78.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 15 agustos 1992 dogumluyum 2015 üni. mezunuyum tecil belgemde 30 eylul 2017 yazıyor e edvletten bakınca 30 haziran 2017 yazıyor sebebi nedir.
    lisans mezunuyum ayrıca ben 2.üni lisans bolumu dusunuyorum okul kayıtları eylül basında oluyor kayıt yapıp( tecilimi de 30 eylul oldugunu farz ettim) kaçak bir şekilde okulu okuyabilir miyim yoksa dondurup askere mi gitmem gerekecek.
    bir de tecil süresinden 1 yıl once lisans bolumune yerleşen benle aynı durumda olan arkadasım var seneye 2.sınıfta okulu donduracak mı yoksa devam mı edecek kaçak sekilde okula

bir türlü bu kafamda ki soruları cevaplayan kimse yok şimdiden teşekkür ederim duruma gore subatta askere gidebilirim cevap onemli
  • bende birşey sorayım

aöf adalet okuyorum ve bu 4. senem. bu senede mezun olamayacağım.. aralık 2017 gözüküyor tecil hakkım 2 yıllık bölümde okuduğumdan dolayı... lys ye girip 4 yıllık bölüm yazacağım aöf de. tecil hakkım 29 yaşıma kadar uzar mı otomatikmen 2 yıllık 4 yıllığa geçeceğim için. kafama takılan olay şu , hep deniyor ki mezun olduğun bölümün üstüne geçmen lazım. ama ben mezun olmadan bir üst bölüme geçecem.. yinede uzar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orijinalden alıntı: Erman Güleç

Hatta şimdi kendisine sordum 2 yıllık örgünü bittikten sonra askerlikten belge alıp aöf'e kayıt olmuş ve daha geçenlerde aöf^'ü arayıp 2 yıl kaldığı için askerliğini sormuş. Onlarda sorun yok demişler. Sizin dediğinizle çelişiyor ya arkadaşın durumu ondan sıkıntı yaşıyorum :) Yarın askerlik şubesini arasam doğru bilgiyi öğrenirim herhalde değil mi? @Hirotaro

ben birşey demiyorum hocam

asal 'da yazan kurala göre olay bu . istersen şubene gidip danış .

Hem auzef hem örgün okuyorum örgün 2012 de basladi auzef 2016 da ikiside bitmedi .ama ikinci ünide tecil olmuyor örgune girdigin tarih tecil icin gecerli dediler dogrumudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu Hortlatıyorum
    Ben 2014 Örgün öğrenime kaydoldum ama 2.yıl 2.dönem gitmedim 2.üniversite hakkımı kullandım bu yılın sonunda örgün kaydım siliniyormuş ikinci üni askerliği tecil ettirmeye devam edermi yoksa tecil hakkımı mı kullanıyım ? acil cvp please
  • arkadaşlar merhabalar ben şuanda önlisans paramedik mezunuyum askerliğimin tecilide sene sonu bitiyor açıktan lisans bölümü okusam askerliğim tecil edilirmi yoksa açıköğretim olduğu için tecil kabul olmazmı bu konuda yardımcı olucak varsa çok sevinirim

• ghuzuz G kullanıcısına yanıt

Aynı kafa karışıklığını ben de yaşıyorum. Ben de önlisans anestezi mezunuyum, tecilim 14 Temmuz'da bitiyor. Bu yıl üniversite sınavına girdim. Açık öğretim fakültesi lisans bölümü kazanırsam tecil hakkım doğar mı? Lütfen bilgisi olan biri cevaplasın önümü göremiyorum çünkü. iş güç konusunda harekete geçemiyorum muallak konu olduğu için.

• tecilin 14 temmuzda bitse bile eğer e devletten veya şubeden yoklama başvurusu yaptırmadıysan devlet otomatik olarak sene sonuna kadar yoklama başvurusu yaptırman için sana hak tanıyor ama üniversite ile ilgili tecil hakkını bende bilmiyorum

• @ghuzuz Doğrudur hocam. Ben de yanlış hatırlamıyorsam yoklama yaptırma süremiz 1 Ocak'tan 31 Aralık'a kadardı. Yoklama kaçağı olmadıktan sonra zaten tecil hakkımız var.

Bayram tatili diye askerlik şubesini aramadım. Bu hafta içinde askerlik şubesini arayıp bilgi alacağım mecbur internette hiç bilgi yok sorumuzla alakalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Anestezist35 evet hocam sorumuzla alakalı hiçbir bilgi yok maalesef.

• şuanda lisans bir açıköğretim programı kazandım açıköğretimden askerliğim tecil olurmu acaba bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır ?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.