Şimdi Ara

İkinci Üniversite İle Askerlik Erteleme İşlemleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
78.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu konu çok tartışılıyor kanun açık şekilde şunu söylüyor. Aynen alıyorum kanundan.

Madde 35
    C) (Değişik: 22/5/2012 - 6318/8 md.)

"Bitirdiği okulun dengi veya daha alt seviyedeki bir öğretim kurumuna kayıt yaptıranların askerlikleri ertelenmez."

Şimdi ben 4 yıllık mühendislik mezunu olacağım bu yaz bitirebilirsek eğer. Yukarıdaki kanuna göre dengi bir 4 yıllık daha okursam ertelenmiyor. Burada bir kanun açığı var gibi. Şimdi 5 yıllık program olarak veterinerlik, 6 yıllık olarak da tıp var. Veterinerlik puanları düşük geldi bana baktığımda, eğer öss'ye girip 5 yıllık veterinerlik kazanıp kaydımı yaptırırsam askerlik ertelenir mi? Yüksek Lisans için Ales Yds falan lazım. Sizin fikirleriniz neler ?

Edit: Veterinerlik ve tıp da lisans seviyesinde. Sanırım burada iş yatıyor. Tek çare Yüksek Lisans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 17 Mart 2016; 12:39:34 >
  • 18.06.1989 dogumlu bu donem 5 ders gelecek donem guz 4 ders var verilecek
    derslerin zamaninda verirsem ne zaman askere gidebilirim en gec
    veya tam olarak ne zamana kadar tecil ettirebilirim 2018in sonuna kadarmi acaba ? 29 yasin sonuna kadarmi 28 yasin sonuna kadarmi
    tam detayli bilgi verebilirmisiniz acaba....
    suan 31.12.2016 kadar tecilliyim uzatacagim....
    Eger tum dersler verilirse genede uzatilabilirmi tecil?
  • MORFEUS kullanıcısına yanıt
    29 yaş sonu esas alınır. 89 doğumlular en fazla 1989+29=2018 yapar. yani 2018 yılının sonu olur. Tam kesin bir tarih vermek gerekirse en fazla 31 Aralık 2018 e kadar tecil ettirebilirsiniz. tabi kayıtlarınızı düzenli olarak yenilettirdiğiniz sürece.

Not: askeriyede yaş hesabı aylık değil yıllıktır. askeriye herkesi 1 Ocak' ta doğmuş sayar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_1296 -- 30 Mart 2016; 1:04:49 >
  • kemal_1296 K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim istedigim cevabi aldim peki sunda bilginiz varmi olaki ben 2016 2017 güz doneminde bitirdim 29 yas sonuna kadar tecilim var mi yoksa okul bittigi icin askere gitmek zorundamiyim eger oylerse bilerek 1 ders birakmak zorundayim...
    Suanki tecil tarihi 31.12.2016 tüm dersleri zamaninda verirsem bu tarihte okulum bitiyor yarin 9 ay sonra yaklasik 2yil daha uzatabilirmiyim yoksa gitmek zorundamiyim...
  • Arkadaslar merhaba.
    Yardimci olabilecek biri varsa cevaplarsa sevinirim. 2 yil trakya uni orgun okudum daha sonra aciktan isletmeye gecis yaptim 4 yila tamamladm ve 2015 haziran ayinda bitti okul.Bittikten snra 2 yil tecil hakkimi kullandim 2017 haZiranda bitiyor tecilim ama uzatmak istiyorum yani askerligi ertelemek istiyorum ne yapmaliyim ? 1990 dogumluyum bu arada. Tskler ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetaktasli23

Arkadaslar merhaba.
    Yardimci olabilecek biri varsa cevaplarsa sevinirim. 2 yil trakya uni orgun okudum daha sonra aciktan isletmeye gecis yaptim 4 yila tamamladm ve 2015 haziran ayinda bitti okul.Bittikten snra 2 yil tecil hakkimi kullandim 2017 haZiranda bitiyor tecilim ama uzatmak istiyorum yani askerligi ertelemek istiyorum ne yapmaliyim ? 1990 dogumluyum bu arada. Tskler ?

yüksek lisansa başlamana lazım başka türlü uzatamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

quote:

Arkadaslar merhaba.

Yüksek lisans aciktan okunuyormu bu konuda cok bilgim yok ama. Ne yapmam gerekiyor yuksek lisansa kaydolmak icin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

quote:

Arkadaslar merhaba.

Yüksek lisans aciktan okunuyormu bu konuda cok bilgim yok ama. Ne yapmam gerekiyor yuksek lisansa kaydolmak icin.

açıktan okunmuyor ama lisans diploman varsa ki var özel üniversitelerde ya da devlet okullarında tezsiz olmak kaydıyla parayla yapabilirsin,tezli yapacaksan ales puanı lazım o da en erken sonbaharda

dediğim gibi özel ünilerde çok rahat girersin dandik bölümlerden yaparsın en uvuzu neyse o bölüme kaydolursun

• fabrizo kullanıcısına yanıt
    Anladm tsk ederm ben bi arastirim bu konuyu saolun bilgi icin.

• Ya benim okul seneye bitiyo ben diyelim lys ile başka bir okul kazandım, dönüp onu okuyabiliyor muyum izin veriyolar mı askerlik yapmadan? Yaş 23 bu arada, sadece üniversite tecil ettirdi askerliğimi ben bişey yapmadım

• fabrizo kullanıcısına yanıt
    genel bi soru olacak.. ben 1993 doğumluyum. 2011 eylül ayında üniversiteye kaydoldum..fakat 2013 ocak ayında 4 yıllık fakülteye başladım,hazırlık 1,5 sene sürdü..
    2017 Ocak ayında da mezun olacağım allah izin verirse.. şimdi sorum şu.. ben bu kayıt döneminde AÖF'e başvursam askerlik durumum nolur? bir de ben fakülteye 2013 yılında başladığım için o kanundaki 7 yıllık konusu 2013'den mi başlayacak yoksa okula yazıldığım 2011 yılından mı?? diyelim 2011'de başlıyor ve sürem 31 aralık 2018 de sona eriyor.. AÖF'e kayıt olmasam da mezuniyetten sonra 2 yıl erteleme hakkım var mı? AÖF'e kayıt olursam ne kadar tecil ettirebilirim?? bu sorular çok önemli benim için.. yardımcı olursanız sevinirim..
  • gadulak31 G kullanıcısına yanıt
    kendi yazdığıma kendim cevap vereyim direkt avukattan aldığım bilgiyi yazıyorum..

mezuniyet tarihimiz ne zamansa o zamandan itibaren 2 yıllık bir tecil söz konusu. ancak bunun gerçekleşmesi için de askerlik şubesinden bir belge almamız gerekiyormuş. o 2 yıllık tecil süresi bittikten sonra da erteletmek istersek sadece yüksek lisansa başvurursak o erteleme gerçekleşiyormuş. yani AÖF'ün etkisi yok eğer lisans ya da ön lisans eğitiminiz yoksa ya da okulu bırakmamışsanız.. ben istediğim cevabımı alarak ayrılıyorum kolay gele..
  • Arkadaşlar önlisans mezunuyum. Askerliğim tescilli şimdi ygs den tekrar lisans 1 sınıfa kayıt olucam arkerligim tecil olur mu

• denizzz01 D kullanıcısına yanıt
    Tecil olur hocam 2 yil bitirip 4 yil okumaya karar verenler askerlik sorun olmaz. ama 2 yil bitirip tekrar 2 yil okumak isterseniz askerlik tecil etmez. Kaçak gözükürsünüz üstünüze düşmezler ama bir yerde yakalarlarsa hapse atarlar. Aynı şekilde 4 yil bitirip 2 yil veya 4 yil tekrar başka bir bölüm okuyacak arkadaşlarında askerliği tecil olmaz. Kayıt yaparlar derslere giderler sınavlara girerler ama kesinlikle tecil olmaz kaçak gözükürsünüz herhangi bir şekilde yakalanırsanız askeriyeye alirlar.
  • merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı cevaplayan herkesten şimdiden teşekkür ederim . ben 2012 onlisans girişliyim 4.senemi doldurdum . 5 senede askerlik tecil edermi ? Her sene eksiksiz düzenli kayıt yeniledim . Diger sorum acıktan 4 sene bolum kazandım olmazsa buna kayıt olsam erteleme olurmu ?
  • Arkadaşlar cevaplayan olursa çok memnun olucam :)
  • Naildogan92 N kullanıcısına yanıt
    29 yaşına kadar askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz, 4 yıllık lisans programına kayıt olma durumunda da askerliğiniz tecil olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yüksek Lisans

29 yaşına kadar askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz, 4 yıllık lisans programına kayıt olma durumunda da askerliğiniz tecil olur.

Azami süreyi aştigim için bir şüphe oldu içimde aralıkta tecil bitiyor yani kayıt yenilersem bana ek-c2 belgesi verirlermi ? Açıktan lisans okumak için bunu dondurmam gerekirmi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Naildogan92 N kullanıcısına yanıt
    Kayıtlı olduğunuz üniversitenin ÖN LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ'ni inceleyin. Azami süreyi aştığınız için öğrencilikle ilişiğiniz kesiliyor olabilir. Sizin için en garanti yol, bir dört yıllık lisans öğretimine başlamak olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yüksek Lisans

Kayıtlı olduğunuz üniversitenin ÖN LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ'ni inceleyin. Azami süreyi aştığınız için öğrencilikle ilişiğiniz kesiliyor olabilir. Sizin için en garanti yol, bir dört yıllık lisans öğretimine başlamak olur.

Teşekkür ederim aöf lisansa kaydımı yapılınca tecil hakkından yararlanıyorum yani :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.