Şimdi Ara

İkinci Eli Olmayan Yepyeni Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki listede olan sistemi almak istiyorum. i5 4460'lardan falan vazgeçtim. 3000 TL civarına eskimiş bir sistem kurmak yerine 1000 TL daha verip güncel sistemim olsun dedim.

Sadece ekran kartını 970 yapamadım. 400-500 TL fark ediyor. Belki ileride aynı ekran kartından bir tane daha alıp SLI yaparım diye düşünüyorum.
    Siz ne dersiniz. Hatalı olan, düzeltilmesi gereken yer var mı? Bütçe 4000 TL'ye geçmesin.
    Teşekkürler.
     İkinci Eli Olmayan Yepyeni Sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 11 Ağustos 2015; 17:07:06 >

• Güncel sistem kafası:
    Sen git 4000 lira ver, GTX 960 koy sisteme, sonra bir de SLI yapacam de.
    Oyun bilgisayarına 16GB RAM koy filan, topla abim topla, çok güzel, SSD seçimin de mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meniz

Güncel sistem kafası:
    Sen git 4000 lira ver, GTX 960 koy sisteme, sonra bir de SLI yapacam de.
    Oyun bilgisayarına 16GB RAM koy filan, topla abim topla, çok güzel, SSD seçimin de mükemmel

İyi de güzel kardeşim, güncel sistem yapalım derken bi yerden kısmak gerekiyordu ve istediğim gibi degistirebilecegim tek parça ekran kartı.
    Ayrıca ssd'nin nesi var?
    Ben de samsung evo 850 alayim derim ama harbiden aradaki fark %30 fiyat farkına değer mi?
    Daha elle tutulur yorumların varsa okumaya hazırım.

Edit: ayrıca ramler 2x8 gb. İki slot boş duracak. Sonrasında 2x8 daha eklenip 32 gb olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 11 Ağustos 2015; 19:17:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4000 tlye
    970
    giga gaming 5
    4790k
    spec 03 650w
    corsair 8 gbram

tamamlayıp toplarsın. yeni nesil işlemcilerin hiç bir farkı yokki
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekhmet95

4000 tlye
    970
    giga gaming 5
    4790k
    spec 03 650w
    corsair 8 gbram

tamamlayıp toplarsın. yeni nesil işlemcilerin hiç bir farkı yokki

Slm.

Zaten yazdigin gibi bir sistemden döndüm.
    Bu sistem ddr4 ramleriyle, anakart üzerindeki yeni teknolojileriyle daha iyi dedim.
    Ayrıca işlemci tek çekirdek gücü başta olmak üzere daha iyi.

• eğer oyun ve genel amaçlı kullanıp render yada ağır işlerin yoksa ddr4 ve slylake çok bi artı getirmeyecektir aynı paraya 2 kat performanslı dizersin yinede şimdiden hayırlı olsun

• Bütçeniz düşük olsa hadi anlarım da, düşük de değilki. Aradaki fiyat farkı 15% (50TL) ve değer.
    http://www.sinerji.gen.tr/samsung-850-evo-250-gb-ssd-disk-mz-75e250bw-pmu64465

1 tane 8GB RAM de taksanız oyunlarda sıkıntı zaten yaşamazsınız. Ayrıca oyun oynayarak 32GB RAM'e ihtiyaç duyacağınız zamanı öngöremiyorum bile

Ayrıca oyun bilgisayarı toplarken en pahalı parçanın işlemci olması da ayrı bir ilginç, ne yapacaksın o kadar işlemci gücünü?

• 6700k ile 4790k arasında fps farkının çok olacağını sanmıyorum ama emin ol gtx 970 ile 960 arasında dağlar kadar fark var. Render yapsan 6700k al ekran kartından biraz kıs derim de oyun bilgisayarında ekran kartından kısıp işlemcinin en pahalı bileşen olması

• Eğer oyun oynayacaksan çok saçma bir sistem olmuş. Gereksiz ne varsa pahalısını seçmişsin ama en gerekli şey olan ekran kartını düşük tutmuşsun. Güncelliğin sadece adı var ama işe yarar birşeyi yok. O anakartlardaki işe yarayacak tek şey usb 3.1 olması. Gerçi o da çoğu kişinin hiçbir zaman kullanmayacağı birşey. Ancak elinde usb 3'ün hız sınırına dayanmış bir harici ssd varsa faydası olur.
  • 960 ı 2500 lük sistemlere koyuyolar. Gidip 4000 e 960 alırsan çok komik olur
  • Cevaplar için teşekkürler.

Sistem öcelikle adobe programları, sonra render programları öğrenme (ağır render olmayacak), sonra belki oyun için kullanılacak.

• cpu yu i5-6600k yap , ssd yi 120 yap . Artan parayi ekran kartina yapistir .

• SSD yi erteleyeip ekran kartını 970 yap al sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

cpu yu i5-6600k yap , ssd yi 120 yap . Artan parayi ekran kartina yapistir .

Slm.

Bu durumda ekran kartını güçlendirip işlemciyi sonra değiştirme durumu olur. Tabi ihtiyaç olursa.

Bugün technopat'taki i5 6600k incelemesine baktım. Uzun aradan sonra HT kapalı ilk işlemci galiba.
    İntel tuhaf tuhaf işler yapıyor. Benim de kafam karıştı.
  • forumda yeni işlemcilerin fazla bir artısının olmayacağı daha önce yazılmıştı hatta skylakte tan sonraki nesiller asıl patlama yapılacak deniliyordu. tabi karar sizin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.