Şimdi Ara

İkinci Elde Neden Araç Satılmıyor ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 yıldan eski olmayan araçlar hızlı satılıyor. Eski araçlara o astronomik rakamları vermek mantıksız da ondan. Aracınız 5 yıldan eski mi?

• Ben de araç bakıyorum bir süredir. Listemdeki araçlardan çok azı satıldı. Bu araçlar da ya çok uygun fiyatlı ya da pahalı ama modeline göre çok temiz ve az km olanlar. Bunlar fiyat indirimi bildirimi gelmeden satılıyor. Diğerleri fiyat indirimi bile olmadan haftalarca bekliyor.

Bir de galerilerde haftalardır satılmayan ama fiyatını artırdıkları araçlar oluyor, bunu da anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanberber53

2017 50 binde dizel i20 dün vavacara gittim 132 bin verdiler bende satısı verdim sarı siteye koydum millet ölü Essek arıyor
    Gidince çok kırdılar mı fiyatı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    138 teklif vermişlerdi bir kaç lokal boya falan var dedi motorda terletme falan diye 132 dediler tmm dedim uğraşmamak için sari sitede 138 yazmıştım zaten bende

• Günaydın dostlarım , herşey arz - talep üstüne kurulu . Devletin koyduğu vergileri boş verin . Üretim ve dışarıdan gelen araba iç piyasadaki ihtiyacı karşılıyor mu ? Hayır , ne olacak ihtiyaç 2. ellere kalıyor. Satan kişi sattığının yerine koyabiliyorsa zaten uçuk rakamlara çıkmasına gerek yok. Satıcı yerine alacağı arabayı temin edemeyince fiyatını güncelleme durumunda kalıyor. Bu senenin apayrı özelliği araba sezonu bittiği halde pandemi dolayısıyla toplu taşıma araçları yerine özel araçla gitmek istediği için araba talebi çok fazla . Bu denge değişmediği sürece fiyatlar uçmaya devam edecek. Sağlıklı günler.

• quote:

138 teklif vermişlerdi bir kaç lokal boya falan var dedi motorda terletme falan diye 132 dediler tmm dedim uğraşmamak için sari sitede 138 yazmıştım zaten bende
    Lokal boyalar sizin belirttiğiniz dışında ekstra mı çıktı ? 6000 fazla kırmışlar gibi geldi. Trink sat benimde seçeneklerim arasında o yüzden soruyorum.

• Kimse de sormamis, 2018 manuel i20 ye kim 180bin tl versin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Bunlar fiyat verirken boyasiz hasar kayitsiz diye fiyat verjyorlar sonrasında düşüyorlar ben teklif alirken bilgi girmedim çünkü

• quote:

Bunlar fiyat verirken boyasiz hasar kayitsiz diye fiyat verjyorlar sonrasında düşüyorlar ben teklif alirken bilgi girmedim çünkü

bende araba.com üzerinden randevu oluşturdum cumartesi öğlen için verdikleri fiyat 103.750-113.900 aralığında bende boya değişen bilgisi girmedim expertiz bakıp son fiyatı söyleyecek dediler aradılar şuan ilanda 109.500 yazılı bakalım bana ne diyecekler aslında biliyorum başıma geleceği ama yinede sırf meraktan götürüp bi fiyat alcam bir umut işte dedikleri fiyat aralığında bir rakam söylerlerse veririm bende satamadıkça alacağın aracın fiyatı yükseliyor çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: themonsterlive

2018 Hyundai İ20 1.4 Dizel 22.000 km de Panoroma Style 180 yazdım

i20'de dizel olduğunu bilmiyordum özellik 2018 yılında.

style paket en düşükdü sanırım fiyat aşağı yukarı uygun duruyor.

• autindustry A kullanıcısına yanıt

Sifir egea hb alirim ille de dizel olacaksa. Sahibindende yazilan fiyatlari gercek piyasa saniyolar

• cok değil yakın zamanda aracımı mevcut piyasa dahilinde satışa sundum, ciğerlerinden ek olarak kaza/boya değişen yoktu, tamer ve şase den sorguya acıktı, tahmini 5 bin tl uyguna koydum en yakın araca (gözümde ederi buydu çünkü), bir sonra ki araçta sağ sol boya 10k tramer vardı. Neyse arkadaş bana mesaj attı yüksek koy diye umursamadım. Bu sefer kendisi 131 bin olan fiyatını 138 e çekti, onu görenler de aynı şekilde 5-10 ekledi üzerine. Toplam mevcut modelde ve km aralığında 20 adet falan var.

Neyse tam 2 haftada 100 civarı favori ve il dışı arayanlar gelmek isteyenler oldu, fiyatımı uygun tuttuğum için süpheci yaklaşan da vardı. Yazdım cizdim video foto ne istenirse gönderdim. Ama ne oldu? Araca her gelen 10-15 kesit atmaya çalıştı, noterde anlaşılan fiyat üstünden pazarlık yapan kişi ise son demim oldu ve ilanı kaldırdım. Kaldırdığım halde ne emekli albayı bitti, ne oğlu polis olup bakmaya geleceği ne de kızı avukat olanı bitti. Satmıyorum dedim kapattım, zaten iyi ki satmamışım arabayı, arama alamazdım yoksa. Gittim ağır bakımı yaptım, ağır bakım derken akıma gelen ne kadar fabrika çıkış parçası varsa kolay değişen hepsini sipariş edip aldım, yanlış anlamayın daha 5 bin KM var bakımına radyatör bağlantı hortumu bulamadık servis getirdi 1500 TL), bütün hortumları yağı suyu değiştirdim biniyorum oh oh :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merdomable -- 22 Ekim 2020; 15:39:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

cok değil yakın zamanda aracımı mevcut piyasa dahilinde satışa sundum, ciğerlerinden ek olarak kaza/boya değişen yoktu, tamer ve şase den sorguya acıktı, tahmini 5 bin tl uyguna koydum en yakın araca (gözümde ederi buydu çünkü), bir sonra ki araçta sağ sol boya 10k tramer vardı. Neyse arkadaş bana mesaj attı yüksek koy diye umursamadım. Bu sefer kendisi 131 bin olan fiyatını 138 e çekti, onu görenler de aynı şekilde 5-10 ekledi üzerine. Toplam mevcut modelde ve km aralığında 20 adet falan var.

Neyse tam 2 haftada 100 civarı favori ve il dışı arayanlar gelmek isteyenler oldu, fiyatımı uygun tuttuğum için süpheci yaklaşan da vardı. Yazdım cizdim video foto ne istenirse gönderdim. Ama ne oldu? Araca her gelen 10-15 kesit atmaya çalıştı, noterde anlaşılan fiyat üstünden pazarlık yapan kişi ise son demim oldu ve ilanı kaldırdım. Kaldırdığım halde ne emekli albayı bitti, ne oğlu polis olup bakmaya geleceği ne de kızı avukat olanı bitti. Satmıyorum dedim kapattım, zaten iyi ki satmamışım arabayı, arama alamazdım yoksa. Gittim ağır bakımı yaptım, ağır bakım derken akıma gelen ne kadar fabrika çıkış parçası varsa kolay değişen hepsini sipariş edip aldım, yanlış anlamayın daha 5 bin KM var bakımına radyatör bağlantı hortumu bulamadık servis getirdi 1500 TL), bütün hortumları yağı suyu değiştirdim biniyorum oh oh :)

ihtiyaç neydi satmakta ki amaç ? eldeki yeterliyse zaten heyecana gerek yok ancak benim durumum hb araç b sınıfı satıp c sınıfı sedan bir araç ihtiyacımdan dolayı geçiş yapma ilana sedan araç için satılık yazmama rağmen insanımız fazla şüpheci benim durumumda fiyat hariç aynı sizinle muadillerine göre en uygunu yaşadığım şehirde ancak bakıyorsun galericiye benden çok boyası ve yuksek km si olan arabaya 10 bin tl üstü fiyat yazılı bunu görünce direk olarak insanlarda soğuyor diğer araçlara bakmadan geçiyor farklı arabaya yöneliyor yani demek istediğim bazen aynı muadil araçlar sizin aracın algısını değiştiriyor piyasası iyi ve tutulan bir model aracım yeni i20 dizel şuan kendi segmentinde en yakışıklı araç bana göre ama açgözlü çok arada biz kaynıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

ihtiyaç neydi satmakta ki amaç ? eldeki yeterliyse zaten heyecana gerek yok ancak benim durumum hb araç b sınıfı satıp c sınıfı sedan bir araç ihtiyacımdan dolayı geçiş yapma ilana sedan araç için satılık yazmama rağmen insanımız fazla şüpheci benim durumumda fiyat hariç aynı sizinle muadillerine göre en uygunu yaşadığım şehirde ancak bakıyorsun galericiye benden çok boyası ve yuksek km si olan arabaya 10 bin tl üstü fiyat yazılı bunu görünce direk olarak insanlarda soğuyor diğer araçlara bakmadan geçiyor farklı arabaya yöneliyor yani demek istediğim bazen aynı muadil araçlar sizin aracın algısını değiştiriyor piyasası iyi ve tutulan bir model aracım yeni i20 dizel şuan kendi segmentinde en yakışıklı araç bana göre ama açgözlü çok arada biz kaynıyoruz

Alıntıları Göster

2 aracımız vardı, 1 tanesini eşim kullanamadı sattık, mevcut araç 1 serisi bmw bu da küçük gelmeye başladı, Allah kısmet ederse bir de çocuk düşünüyoruz. Verip sedan bir araca geçmekti ama olmadı, dursun kenarda bakalım ne olacak.

• İlan linki yok, ilan no yok arabam satılmıyor diyor millet. Bana konu gerçek değil gibi geldi. Buraya ilan linki koymak çok mu zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bps

İlan linki yok, ilan no yok arabam satılmıyor diyor millet. Bana konu gerçek değil gibi geldi. Buraya ilan linki koymak çok mu zor.

ilan linki koyma yeri bu konu başlığı değil forumda başka bir konuda paylaşılıyor ilanlar sanırım o yüzden yada link koyunca gelecek cevaplar can sıkıcı olur diye

• Şu anda motoru ve otomatik şanzımanı bitme noktasında 2010 model civarı, 300 bin- 400 bin km bandında araçlara 100 bin liralar isteniyor. Araç bi yerinden patlasın sanayiden 20- 30 bin den aşağı çıkmaz! Piyasa da bunları randımanlı toplayacak usta da yok, özel servisler 2 kat fiyat çekerler, hadi eskiden fiyatlar daha ıygundu ama artık bu yüksek km araçlar adamın ocağına incir ağacı diker, toplam maliyet yeni Egea parasını da geçer ve garantisi de olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • themonsterlive T kullanıcısına yanıt

Hocam dizel falan ama ne olursa olsun ben şöyle düşünürüm. 192 bine sıfır clio icon için anlaştım. Gidip de ikinci el araca üstelik de yeni kasası gelmiş 200 bin bandında satılan araca kim neden gelip 180 bin gömsün ki. Şimdi tüketim fazla olur diyenler gelecektir ancak günümüzde benzinli arabalar da az yakıyor. Sonuçta adam aynı paranın 5-10 bin üstüne sıfır araç ve yeni kasa olanını alabiliyorsa bence aramamaları normal piyasa meselesi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.