Şimdi Ara

İkinci el telefonun tamir görmediği nasıl anlaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
8.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Severek kullandığım 5s'imin anakart arızası vermesiyle ikinci el 7 almaya karar verdim. Yalnızca garantili ürünlere bakıyorum ancak satın alacağım telefonun garanti kapsamından kullanıcı müdahalesiyle çıkma ihtimali var. Bu durum hakkında nelere dikkat etmem gerek, gerçekten apple servisi harici müdahalede bulunulmadığını nasıl anlayabilirim bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
    İyi forumlar..

• Sarj girisinin ordaki iki vidaya bakin, acildiysa asinmistir biraz. Bir de ekranin koselerine falan bastirin ekran saglam duruyor mu actilarsa tam oturtamama vs. olmus olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler cevap için peki bir sorum daha olacak pasaport kayıtlı 128gb iphone7 yi 2000 tl bandında buldum abd çıkışlı 32'lik 8-12 ay garantili tr çıkışlı 7'ler ise 2300 civarında şu an sizde hangisini seçmek daha doğru bir karar olur
  • En mantıklısı ne hocam biliyor musun? Cihazı kendisinden alacağın kişi ile bir yetkili servise gidip cihazı kontrol ettirmen. Ben cihazımı satmak isteyince alıcı böyle yapmak istedi. Seve seve kabul ettim. Bir çay da ısmarladım. Sohbet ettik. Kontrol ettirdik. Kafasına yattı. Alışverişi yaptık.

Bence siz de böyle yapın. Ben birinden ikinci el aldığımda da böyle yapmıştım. Kabul etti. Alışverişi gerçekleştirdik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim yorumunuzu dikkate alacağım
  • Leon FR kullanıcısına yanıt
    Kafan çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

En mantıklısı ne hocam biliyor musun? Cihazı kendisinden alacağın kişi ile bir yetkili servise gidip cihazı kontrol ettirmen. Ben cihazımı satmak isteyince alıcı böyle yapmak istedi. Seve seve kabul ettim. Bir çay da ısmarladım. Sohbet ettik. Kontrol ettirdik. Kafasına yattı. Alışverişi yaptık.

Bence siz de böyle yapın. Ben birinden ikinci el aldığımda da böyle yapmıştım. Kabul etti. Alışverişi gerçekleştirdik.
    Yetkili servise kontrolün alım satımda güvence amaçlı yaptırılmak istendiği direkt söylenirse, bir sorun çıkarmıyorlar mı? Çünkü durduk yere kendilerine fazladan bir iş yükü oluşuyor.
  • Mobidik kullanıcısına yanıt
    Yok. Sadece genel kontrol yaptırmak istediğinizi söylyorsunuz. Yardımcı oluyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.