Şimdi Ara

İkinci El Pc alıcağım yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar herkese. İkinci el bir toplama pc kasası alıcağım. Acaba önerebileceğiniz bir program var mıdır pc bileşenlerinde ki sıkıntıyı bulan ?

Çok teşekkür ederim şimdiden.

• Öyle bir program yok, ikinci el ürün alacaksan garantili olmasına dikkat et yeter. Garantisi yoksa, deneyerek alırsın. Her parçada sorun çıkacak değil ya.
  • kaça alıcan ve bileşenler neler
  • 2000 tl ye 23 inch IPS Panel Lg Full hd monitör

i7 3770k
    Corsair Tek fanlı su soğutma

astrock z77 extreme

16 gb ram

240 gb ocz ssd

1 tb hdd

Gtx 680

700w 80+ psu bronze

xpredator kasa.
  • ekran kartı hariç gayet iyi bi sistem olmuş
  • Elime biraz daha para geçince çıkarıcam ekran kartını zaten 300 tlye falan satsam üstüne koyup rx 480 yada bilmiyorum ne olursa nakit durumlarına bağlı :)
  • gtx1060 ın altına düşme amd de ise rx580 ın altına düsme
  • Rakam fena değil, biraz daha ölücülük payı var.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Üstad rx 580 almam çünkü tdp si yüksek ve rx 480'ne nazaran çok bir performans artışı göremedim ben. Nvidia almam fazla kapitalist :)
  • neutumn N kullanıcısına yanıt
    2200 dü biraz pazarlıkla düşürdüm. Öğrenciyim zaten öyle elime çok bir para geçmiyor :/ Artırdıklarım falan işte.
  • 700w 80+ psu bronze

psu diyince onu önerdim rx580 al daha yenisi varken niye eskisini alıyorsunki :D

tabi öneri alıp almamak sana kalmış ama

intel işlemcin varsa nvida kart almak daha mantıklı :D
  • adamın pc yi neden sattığı önemli
  • Ram ve işlemci kolay kolay bozulan bileşenler değil. Anakart taş gibi zaten. Tek sıkıntı diskler onları da HD Tune ile kontrol edebilirsin.

Sistem güzel, fiyat iyi. Tek handikap gtx680 aşağı yukarı gtx960 performansı veriyor. Her oyunu açar ama sistemin 1070 hatta OC ile 1080'i bile besleyecek düzeyde.
  • İlk fırsatta zaten ekran kartını yenileyeceğim. Ayrıca bu sistemi almamın nedeni strateji oyunlarını çok oynamam. İşlemci sağlam olsun istedim.
  • Sorduğun programın cevabı "PassMark BurnInTest Professional" ile bilgisayardaki pek çok parçayı test edebilirsin. Ayrıca cinebench yazılımı ile hem cpu ya hem gpu ya benchmark yapmanıda öneririm. PC de eğer bir sorun varsa büyük ihtimal bu testler sırasında; mavi ekran, reset atma gibi problemler verme olasılığı yüksektir.
  • Sistem fiyat olarak iyi, işlemci ısı değerleri falan için AIDA64 den yoğun bir stress testi yapabilirsin, diskler içinde HD TUNE işini görür ekran kartı içinse en mantıklısı oyunda denemektir.

Ram de problem olmaz ram de problem var ise şu saydıklarımdan birini yaparken zaten bir sorunla karşılaşırsın.
  • 3770k kullanan bir sistem iyi olur diyecektim bir arkadaş böyle birşey önermiş.
  • Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu testler ortalama kaç dakika sürüyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorax123

Elime biraz daha para geçince çıkarıcam ekran kartını zaten 300 tlye falan satsam üstüne koyup rx 480 yada bilmiyorum ne olursa nakit durumlarına bağlı :)

Alevilere kufur eden comar kardesimiz ikinci el bilgisayar bile zor kuruyor. :(

Bedavadan aldigin makarnalari sat biriktir alirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: urkal

quote:

Orijinalden alıntı: thorax123

Elime biraz daha para geçince çıkarıcam ekran kartını zaten 300 tlye falan satsam üstüne koyup rx 480 yada bilmiyorum ne olursa nakit durumlarına bağlı :)

Alevilere kufur eden comar kardesimiz ikinci el bilgisayar bile zor kuruyor. :(

Bedavadan aldigin makarnalari sat biriktir alirsin

Nasıl yani hocam???
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.