Şimdi Ara

İkinci el aldığım sistemde işlemcinin aşırı ısınması ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

750 liralık fiyata şöyle bi sistem almıştım

Msi R7 360 o.c 2GB GD5 d.12
    Gigabyte F2A68HM-DS2
    GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1866MHZ CL10 Tek modül RAM
    Crucial 240 GB bx200 serisi sata 3.0 SSD (540 mb / 490mb)
    AMD A10 7870K +R7 godavari

Speecy programıyla ısı değerlerine baktıgımda boştayken 50-70 derece arası dengesizce oynama oldu. Oyundayken 88-90 civarlarına cıktı (CS:GO). Ürünlerin faturası garantisi kutuları var. İşlemcinin üstünde stock fan bulunuyor. Garantisi var ve bu fiyata bulamayacağımdan aldım ama işlemcisi içime dert oldu. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlemcinin macununu tenizle yeni macun sür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

işlemcinin macununu tenizle yeni macun sür.

Hocam hangi markayı tavsiye ediyorsun peki ?

• Yeni macun sürüp, ekstra işlemci soğutucu alın. En azından uygun 100 TL. civarı bir şey yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 26 Mart 2017; 1:36:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Yeni macun sürüp, ekstra işlemci soğutucu alın. En azından uygun 100 TL. civarı bir şey yeter.

Aldığım kasanın psu biraz dandik hocam everestin 400wlık olanı var. Ekstra psuda değiştircem gibi gözüküyor. Stok fan beni götürmezmi acaba overclock yapmayı düsünmüyorum şimdilik

• Stok fanın normalde götürmesi gerek.Macun yenileyin.Noctua olabilir.Fanın tam oturduğuna emin olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Stok fanın normalde götürmesi gerek.Macun yenileyin.Noctua olabilir.Fanın tam oturduğuna emin olun.

Cogu kişi noctua tavsiye ediyor hocam. Eğer gerekirse psuyla işlemci fanıda değiştircem. Tavsiyeleriniz nedir peki ?

• Bence oc yapmayacaksan hiç elleme.Parçalar yeterli.Oc yapıcam dersen o zaman ikisinide değiştir.Psu olarak vs450 alabilirsin.İşlemci soğutucu senin bütçene bağlı.

• macun ve temizlik şart. 750 liraya iyi PC almışsın. eğer temizlik sonucunda gene aynı problem yaşanırsa stok fanda sorun vardır. Ek olarak soğutucu takviyesi yapabilirsin..!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.