Şimdi Ara

İki Bilgisayar Arası Dosya Paylaşımı Yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptop'umla masaüstü PC'im arası, forumda anlatılanlar ile ortak klasör oluşturdum ve problem yaşamadan dosya paylaşımı yapıyorum.

Bilgi edindiğim link:

http://forum.donanimhaber.com/m_61064223/tm.htm

1- Bu Ortak klasör paylaşımı ile Ev Grubu arasındaki fark nedir? Sanırım bilgisayarlar arası dosya aktarımı için bana Ortak Klasör yeterli olur.

2- Ortak Klasördeki dosyaları, benim network'ümün dışındakilerinin görme ihtimali yoktur değil mi? Tam anlamda korumaya almak için Public Kısmında network'e OFF Mu demek lazım? En azından PC'yi de mi saklamış oluyorum bu şekilde?

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Ben bu ev grubu oluşturma ve paylaşılan klasör ayarlama gibi saç baş yolduran sistem yerine d-lan programını kullanıyorum.Basit ve sorunsuz.Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar daha önce ortak klasör yaparak laptop'umdaki ortak klasöre masaüstünden ulaşıyordum.

Şimdi masaüstüne format attım. Laptop'un ayarları ile oynamamama rağmen Masaüstünden laptop'u görmek isterken, "Ağ paolası girin" diyor. Kullanıcı adı ve şifre istiyor.

Laptopun gelişmiş ayarlarına da baktım, şifre isteme falan hep kapalı. Nasıl çözeceğim bu işi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakozi

Arkadaşlar daha önce ortak klasör yaparak laptop'umdaki ortak klasöre masaüstünden ulaşıyordum.

Şimdi masaüstüne format attım. Laptop'un ayarları ile oynamamama rağmen Masaüstünden laptop'u görmek isterken, "Ağ paolası girin" diyor. Kullanıcı adı ve şifre istiyor.

Laptopun gelişmiş ayarlarına da baktım, şifre isteme falan hep kapalı. Nasıl çözeceğim bu işi?
    muhtemelen paylaşım ayarlarınız şifreli.
    Denetim Masası \ Ağ ve Internet \ Ağ ve Paylaşım Merkezi \ Gelişmiş paylaşım ayarları na gelin.
    burda ev grubuna dahilseniz onu seçin ve aşağı doğru açılan ayarlardan "PAROLA KORUMALI PAYLAŞIM" a gelip kapatın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.