Şimdi Ara

İKİ AYLIK KÂBUSUM CİTRÖEN C4 GRAND PİCASSO (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
2
Favori
68.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle çok geçmiş olsun.yazdıklarını okurken benim yaşadıklarım aklıma geldi.bende 2005 de bir sıfır citroen xsara almıştım.daha acenta kokan araba arıza verir durur binemezsin,herkes sana güler sıfır araba aldı servisten çıkmıyo diye,servise gidersin bilgisayara bağlarlar tamam oldu derler,pazar günleri arabasız kalırsın ve birçok şey daha.
    tüm sorunlar bitti 6 aydır sorun çıkarmyor derken geçenlerde yine beni yolda bıraktı.zararına sattım kurtuldum.
    umarım olumlu sonuç alırsın ,araabyı değiştirilerse bile bence az bi zarar ile geri satmanı öneririm.bende fransız dır sağlam dır sonuçta citroen diye almıştım.
    servise çooook gidip geldiğim için her gidişimde bir C 4 sahibi birşeyden şikayet ediyordu.picassoda sonuçta birçok parça aynı C4 ile.
    alacağın sonucu duyurursan sevinirim.
    alper
  • ŞANSIZLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL
  • Bende scenic var ve geçenlerde picassoyu incelediğimde grandı çok hoşuma gitmişti arkadaşın bu sorunu ve firmaca ilgisiz kalınması beni bu arabayı almaktan gerçekten çaydırmış oldu. İnşallah istediğin gibi sonuçlanır.
  • citroen den uzak durulması gerektiğini kanıtlayan bir haber daha....

bu arkadaşımız bilinçli, hakkını aramış.

birde internette derdini anlatamayan citroen mağdurları var...

aman aman deyim uzak durun citroenden....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

citroen den uzak durulması gerektiğini kanıtlayan bir haber daha....

Arkadaşın yaşadığı sorun gerçekten cansıkıcı. Elbette hakkını arayacak. Fakat bu bütün Citroenler'in sorunlu olduğu anlamına gelmez. Atın bakalım işkembeden bilip bilmeden. Söyle bakalım çok bilmiş arkadaş. Hangi markayı tercih edelim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickboxmuaythai -- 16 Ekim 2007; 0:57:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tracksin

quote:

Arkadaşın yaşadığı sorun gerçekten cansıkıcı. Elbette hakkını arayacak. Fakat bu bütün Citroenler'in sorunlu olduğu anlamına gelmez. Atın bakalım işkembeden bilip bilmeden. Söyle bakalım çok bilmiş arkadaş. Hangi markayı tercih edelim?

araban citroen olduğundan duygusal davranmışın.
    citroen alma da ne alırsan al....sana da
  • quote:

Arkadaşım ben de Grand C4 kullanıyorum, başka arkadaşlarım da. Sorun sadece bu arkadaşımın arabasında çıktı. Sepetteki tek kırık yumurta örneği. Evet çok kötü bir şansızlık. Firmanın da hataları var. Ama dayanaksız olarak tüm Citroen Markasını suçlamamız doğru mu olur? Ayni şekilde Ford'da Renault'da Opel'de de vs.. sorun ve fabrikasyon problemler çıkmıyor mu?
    İsbat edemeyeceğimiz şeyleri söylememeliyiz sonuçta..
  • quote:

Eğer araştırırsan tüm markalara ait mağdurlara heryerde rastlayabilirsin, ama çamur at izi kalsın mantığıyla bu tip bir uğraşa gireceğinizi hiç sanmıyorum.
    Sonuçta satın alınan her üründe bu risk vardır yoksa tüketiciyi koruma yasaları ve yıllar süren garanti sözleşmelerine gerekte kalmazdı.

Konuyu açan arkadaşımızın probleminin ne şekilde çözüldüğünü bilmiyoruz ama aksi olsaydı herhalde sesini halen duyardık...
  • quote:

Hayatında Citroen kullanmadığından nasılda ön yargılısın. Arabadan anlamadığın, Diğer markalardaki şikayetleri bilmediğin için nasılda bilinçsizssin.Beni tanımadığın için nasılda kabadayı takılıyosun. Bunlar için sana bir kere daha
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tracksin

quote:

araban citroen olduğundan duygusal davranmışın.
    citroen alma da ne alırsan al....sana da

AL BAK BAKALIM BUNLAR DİĞER BAZI MARKALARDAKİ ŞİKAYETLER BİRAZ ARAŞTIR. BUDA SANA KAPAK OLSUN

http://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=169

http://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=5

http://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=2165

http://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=5

http://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=101
  • valla ne derseniz deyin citroen alınacak son araba...
    müşteri nin ne anlama geldiğini bilmiyorlar daha....
    müşteri duyarlılığı sıfır.
    mesela c4 elektronik aksamlarıyla kullanıcıları denek olarak kullanıyor...
    yani çin malı süslü oyuncaklar gibi....
    herkesin kendi tercihi tabi ama aklı olan uzak durur...
  • Bu arkadasın sorunu cozuldu mu acaba?Bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAVCI -- 26 Kasım 2007; 19:51:24 >
  • büyük geçmiş olsun arkadaşım...İnşallah en kısa zamanda sorunlarını halledersin..herkese hayırlı sürüşler...
  • Bu blogu açan sarman'dan ses seda yok. Sorunu çözüldü anlaşılan. Arkadaşlar, bırakın artık mesnetsiz hakaretleri. Aklı eren bana C4 Picasso'ya bir tane rakip göstersin lütfen. Her markada sorun oluyor. Şurada Citroen almayın diyenler bana bir tane, lütfen bir tane sorunsuz marka göstersinler. Böyle atıp tutanların yaşlarını ve tecrübelerini çok merak ediyorum...
  • şahsen ford cmaxi tercih ederdim o sınıfta 1.6tdci motoruyla tadından yenmez. touran veya zafiranında büyük dizel motorları çekici duruyo ama vergi avantajı cmaxda
    quote:

Orjinalden alıntı: Zingavella

Bu blogu açan sarman'dan ses seda yok. Sorunu çözüldü anlaşılan. Arkadaşlar, bırakın artık mesnetsiz hakaretleri. Aklı eren bana C4 Picasso'ya bir tane rakip göstersin lütfen. Her markada sorun oluyor. Şurada Citroen almayın diyenler bana bir tane, lütfen bir tane sorunsuz marka göstersinler. Böyle atıp tutanların yaşlarını ve tecrübelerini çok merak ediyorum...
  • bence arkadaşın sorunu degildi heralde paylaşım olsun iye koymuş olabilir
  • merhaba sevgili arkadaşım
    c-max ın üzerinde bulunan motorun,PSA tarafından üretildiğini ve Ford un bu motoru PSA dan aldığını biliyormusun
    yani picasso da ki motorun aynısı diyebiliriz kısaca
    bilmeyenlerede bir bilgi vermiş olduk böylece

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

şahsen ford cmaxi tercih ederdim o sınıfta 1.6tdci motoruyla tadından yenmez. touran veya zafiranında büyük dizel motorları çekici duruyo ama vergi avantajı cmaxda
    quote:

Bu blogu açan sarman'dan ses seda yok. Sorunu çözüldü anlaşılan. Arkadaşlar, bırakın artık mesnetsiz hakaretleri. Aklı eren bana C4 Picasso'ya bir tane rakip göstersin lütfen. Her markada sorun oluyor. Şurada Citroen almayın diyenler bana bir tane, lütfen bir tane sorunsuz marka göstersinler. Böyle atıp tutanların yaşlarını ve tecrübelerini çok merak ediyorum...

• Motor aynı olabilir ama mekanik ve elekronik aksamı farklı. Cıtroenler elektronik bakımdan Forda göre daha fazla arıza verme eğilimindeler bence. Bu da Citroen'de daha fazla elektronik teknoloji kullanılmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: kecekece

merhaba sevgili arkadaşım
    c-max ın üzerinde bulunan motorun,PSA tarafından üretildiğini ve Ford un bu motoru PSA dan aldığını biliyormusun
    yani picasso da ki motorun aynısı diyebiliriz kısaca
    bilmeyenlerede bir bilgi vermiş olduk böylece

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

şahsen ford cmaxi tercih ederdim o sınıfta 1.6tdci motoruyla tadından yenmez. touran veya zafiranında büyük dizel motorları çekici duruyo ama vergi avantajı cmaxda
    quote:

• motordan bahettiğiniz için aynı olduklarını hatırlatma gereği duydum,meknik ve elektronik aksam olarak tabikide farklılar.
    onca teknolojik özellik elektronik olmadan olurmu sizce?
    fordun sorunsuzluğu konusunda ise basit bir önerim olacak,c-max topiğinde hepsi yazıyor,zahmet olmazda bir göz atarsanız,sorunsuzluk eğilimde olan aracın ne gibi sorunlar yaşattığı konusunda bilgi sahibi olursunuz.
    citroen in elektronik aksamı fazla olduğu kesin,ancak promleri fazla olan bir araç olmadığı da kesin.
    yargılarımızı bir kenara bırakarak hareket etmemiz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum
    sevgiler
  • kimse yoğurdum ekşi demez.
    sonuçta ben kişisel görüşümü söylüyorum fanatiklik yapıp zafira alın demiorum. hdi/tdci arasından tdci yı multijet/cdti arasındanda cdtiyın daha sorunsuz ve kaliteli olduğunu çok iyi biliorum. 1.6 dizel alacaksam kesinlikle cmaxi tercih ederim. touranda da yeni 1.4turbo motor varmış oda çok mantıklı olabilir. sonuçta dizel zafira bu araçlara göre biraz vergiden kaybediyor. ancak zafiradaki active select otomatik gibiside anca touranda vardır oda varsa 1.4 motorda. bir full zafirayı bir full c4 picassoya tercih ederim tabi 1.9cdtiın vergisi olmasa. onun yerine bir cmax her zaman gözüme picassodan daha şık ve alınması daha mantıklı gelmiştir.
    quote:

Orjinalden alıntı: kecekece

motordan bahettiğiniz için aynı olduklarını hatırlatma gereği duydum,meknik ve elektronik aksam olarak tabikide farklılar.
    onca teknolojik özellik elektronik olmadan olurmu sizce?
    fordun sorunsuzluğu konusunda ise basit bir önerim olacak,c-max topiğinde hepsi yazıyor,zahmet olmazda bir göz atarsanız,sorunsuzluk eğilimde olan aracın ne gibi sorunlar yaşattığı konusunda bilgi sahibi olursunuz.
    citroen in elektronik aksamı fazla olduğu kesin,ancak promleri fazla olan bir araç olmadığı da kesin.
    yargılarımızı bir kenara bırakarak hareket etmemiz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum
    sevgiler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.