Şimdi Ara

İKİ AYLIK KÂBUSUM CİTRÖEN C4 GRAND PİCASSO (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
133
Cevap
2
Favori
68.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • büyük geçmiş olsun hakkınızı aramanız güzel bu araçtan başkasında aynı sorun gözlemlenmiş mi?
  • Evet isteyen herkes baksın c-max veya focusII topiclerine.C-max ne gibi sorunları olmuş acaba? Örnek:
    1.Kapı fitillerinden ve emniyet kemerinden gelen ses.
    2.Değiştirilen intercooler hortumu ve debriyaj yayı.
    3.Klimanın ekranında oluşan lekeler.(Her araçta geçerli değil.Kısmen şans)
    ve bildiğim başka sorun yok.Bu sorunlarda adamı yolda bırakmaz.Marka fanatikliği yapmayalım lütfen.Gerçi @kecekece citroen de çalışıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: kecekece

motordan bahettiğiniz için aynı olduklarını hatırlatma gereği duydum,meknik ve elektronik aksam olarak tabikide farklılar.
    onca teknolojik özellik elektronik olmadan olurmu sizce?
    fordun sorunsuzluğu konusunda ise basit bir önerim olacak,c-max topiğinde hepsi yazıyor,zahmet olmazda bir göz atarsanız,sorunsuzluk eğilimde olan aracın ne gibi sorunlar yaşattığı konusunda bilgi sahibi olursunuz.
    citroen in elektronik aksamı fazla olduğu kesin,ancak promleri fazla olan bir araç olmadığı da kesin.
    yargılarımızı bir kenara bırakarak hareket etmemiz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum
    sevgiler

• marka önemli değil herkesin başına gelebilir
    önemli olan satıcı ve servisin müşteri ile ilgilenmesi sorunları çözmesi
    parayı kolay kazanmıyoruz
    sorunların çözülmediği durumlarda ciddi yaptırımlar olmalı örneğin
    showroomu kapatırsınız 1 hafta vb (servis kapatılmaz )
    ya da para cezası verirsiniz
    o zaman sorunlar hızlı çözülür Türkiye gerçeği
    başka fikirler de olabilir
  • bu bir tercih meselesidir,kimsenin itiraz etme durumu sözkonusu olamaz
    ben üzerine basarak şunu söylemek istiyorum
    herkesin farklı tercihleri vardır,ve en iyisinin o olduğunu düşünür,bu da gayet normaldir
    citroen tercih edenlerde bunun böyle olduğunu düşünürler,başka marka da tercihini kullananlarda
    ve ülkemizde onca marka var satışı yapılan ve yine hepsinin alıcısı var
    kimi az yaktığından,kimi sorunsuzluğundan,kimi sorunu olsada servisteki ilgiden ve çözümden,kimisi donanım ve fiyat paralelinde daha avantajlı bulduğundan,kimisi 2.el değeri yüksek olacağından,kimisi sağlam olduğuna inandığından,kimi otomatik tercih ettiğinden
    vs saymakla daha da arttırılabilecek bir sürü avantaj olarak gördüklerinden dolayı tercihini kullanıyor
    kuzguna yavrusu şahan görünürmüş,tercihler tartışılmaz
    herkese yaptığı tercihin hayırlı olmasını diliyorum

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

kimse yoğurdum ekşi demez.
    sonuçta ben kişisel görüşümü söylüyorum fanatiklik yapıp zafira alın demiorum. hdi/tdci arasından tdci yı multijet/cdti arasındanda cdtiyın daha sorunsuz ve kaliteli olduğunu çok iyi biliorum. 1.6 dizel alacaksam kesinlikle cmaxi tercih ederim. touranda da yeni 1.4turbo motor varmış oda çok mantıklı olabilir. sonuçta dizel zafira bu araçlara göre biraz vergiden kaybediyor. ancak zafiradaki active select otomatik gibiside anca touranda vardır oda varsa 1.4 motorda. bir full zafirayı bir full c4 picassoya tercih ederim tabi 1.9cdtiın vergisi olmasa. onun yerine bir cmax her zaman gözüme picassodan daha şık ve alınması daha mantıklı gelmiştir.
    quote:

motordan bahettiğiniz için aynı olduklarını hatırlatma gereği duydum,meknik ve elektronik aksam olarak tabikide farklılar.
    fordun sorunsuzluğu konusunda ise basit bir önerim olacak,c-max topiğinde hepsi yazıyor,zahmet olmazda bir göz atarsanız,sorunsuzluk eğilimde olan aracın ne gibi sorunlar yaşattığı konusunda bilgi sahibi olursunuz.
    citroen in elektronik aksamı fazla olduğu kesin,ancak promleri fazla olan bir araç olmadığı da kesin.
    yargılarımızı bir kenara bırakarak hareket etmemiz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum
    sevgiler

• kısaca özetlenmiş ancak,bunun böyle olmadığını da gayet biliyor ve kendimiz marka fanatizmi yaratıyoruz
    ben 7 ay kadar önce sattım C-MAX ımı,evet bende çok beğenerek ve inanarak seçim yapmıştım,o zaman opel de çalışıyordum
    emniyet kemerlerinden,kapılardan gelen sesten dolayı arabadan soğumuştum,bunlar benim için büyük problemdi,başkaları bu seslere kulak vermeyebilir
    diğerlerini yazmaya ve konuyu da farklı bir boyuta çekmeye gerek görmüyorum
    ayrıca sevgili EFE74,benim Citroen de çalıştığımı cümle alem biliyor,hatırlattığın içinde teşekkür ederim fakat,asla fanatiklik yaratmıyorum,burası bir bilgi paylaşım platformudur,bende paylaşıyor ve eksiklerimi tamamlıyorum
    yanlış anlaşılmasın,polemik en son tercih edeceğim bir olay bile değildir
    hoşçakalın

quote:

Orjinalden alıntı: efe74

Evet isteyen herkes baksın c-max veya focusII topiclerine.C-max ne gibi sorunları olmuş acaba? Örnek:
    1.Kapı fitillerinden ve emniyet kemerinden gelen ses.
    2.Değiştirilen intercooler hortumu ve debriyaj yayı.
    3.Klimanın ekranında oluşan lekeler.(Her araçta geçerli değil.Kısmen şans)
    ve bildiğim başka sorun yok.Bu sorunlarda adamı yolda bırakmaz.Marka fanatikliği yapmayalım lütfen.Gerçi @kecekece citroen de çalışıyor.

quote:

sevgiler

• Bu konuyu açan ama bir daha ortalıkta görünmeyen Sarman61 nikli arkadaşın konu ile ilgili son durumu burada bizlere ve herkese bildirmesi gerekirdi. Burada yapılmış büyük bir suçlama var ama sonucunda ne olduğu belli değil.. Töhmet altında bırakıp gitmek arkadaşa yakışmamış..
    Kendisine inancımın sarsıldığını belirtmek isterim..
  • Yeni Çıkan bir modele karşı karalama kampanyası işte. Bu aracı düşünenlere Acaba? Dedirtmek. Başarılıda oldular sanırım. Tutmadı C4 picasso
  • quote:

Orjinalden alıntı: tracksin

Yeni Çıkan bir modele karşı karalama kampanyası işte. Bu aracı düşünenlere Acaba? Dedirtmek. Başarılıda oldular sanırım. Tutmadı C4 picasso

Traksin bence araç çok tutuldu ve seviliyor ama bu tarz arabayı kabullenenler için. Malum biz Türkler sedan tipinden şaşmayız da ..
  • Gerçekten çok can sıkıcı bir durum.İnşallah olay çözülür ve mutlu bir şekilde ayrılırsınız.Ben gelişmeleri hayretler içerisinde okmaya devam edeceğim.
  • Şans meselesi...

Citroenler normalde kaliteli araçlardır. Hele grand picasso favorilerim arasındadır

Şanssızlık....
  • Bu arkadaşımız dizel motorları kıyaslarken biraz harf kalabalığı yapmış, oysa kıyasladığı dizeller özünde aynı ( yoksa yanlış mı biliyorum?); Örneğin PSA'nın kullandığı dizel motora Ford TDCİ adını vermiş, Peugeot ve Citroen ise HDi adını vermiş, biri diğerinden nasıl üstün olabiliyor? Ya da Fiat'ın ürettiği dizel motora Fiat Multijet adını vermiştir, Opel ise aynı motora CDTİ adını vermiş, nasıl üstünlük farkı olabiliyor??

quote:

sonuçta ben kişisel görüşümü söylüyorum fanatiklik yapıp zafira alın demiorum. hdi/tdci arasından tdci yı multijet/cdti arasındanda cdtiyın daha sorunsuz ve kaliteli olduğunu çok iyi biliorum. 1.6 dizel alacaksam kesinlikle cmaxi tercih ederim. touranda da yeni 1.4turbo motor varmış oda çok mantıklı olabilir. sonuçta dizel zafira bu araçlara göre biraz vergiden kaybediyor. ancak zafiradaki active select otomatik gibiside anca touranda vardır oda varsa 1.4 motorda. bir full zafirayı bir full c4 picassoya tercih ederim tabi 1.9cdtiın vergisi olmasa. onun yerine bir cmax her zaman gözüme picassodan daha şık ve alınması daha mantıklı gelmiştir.
    quote:

sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 23 Aralık 2007; 22:43:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: therapist70

Bu arkadaşımız dizel motorları kıyaslarken biraz harf kalabalığı yapmış, oysa kıyasladığı dizeller özünde aynı ( yoksa yanlış mı biliyorum?); Örneğin PSA'nın kullandığı dizel motora Ford TDCİ adını vermiş, Peugeot ve Citroen ise HDi adını vermiş, biri diğerinden nasıl üstün olabiliyor? Ya da Fiat'ın ürettiği dizel motora Fiat Multijet adını vermiştir, Opel ise aynı motora CDTİ adını vermiş, nasıl üstünlük farkı olabiliyor??

quote:

quote:

sevgiler

• cok gecmis olsun aracin sahibine bu tür durumlar gercekten can sıkıcı olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: jetranger

quote:

Yeni Çıkan bir modele karşı karalama kampanyası işte. Bu aracı düşünenlere Acaba? Dedirtmek. Başarılıda oldular sanırım. Tutmadı C4 picasso

Traksin bence araç çok tutuldu ve seviliyor ama bu tarz arabayı kabullenenler için. Malum biz Türkler sedan tipinden şaşmayız da ..

haklısın hocam o uyuz sümbüller maşallah başımıza Sedan kralı seçil di bunun için

• Valla ben citroen'ci olduktan sonra haliyle hakkında bilgi toplamaya çalıştım bu markanın. Citroen çok eski bir marka. Marka sembolü mesela, ilk defa kullanılan bir açıdaki dişlileri sembolize eder, yoksa şu bir çavuş muhabbeti var, saçmalıyorlar. Bunun gibi bir sürü keşifleri var. Atatürk'ün Citroeni vardı Samsun araba fuarında. 35 modeldi galiba. Neyse. Şunu demek istiyorum ki, yerden yere vurulan bu marka öyle basit bir marka değil. Tecrübesi çok büyük.

Hem bizde önceden transporter efsanesi vardı. Şu son kasa. Onda da bir sürü uyuzluk vardı. Bu her markada olur. Mesela kullanılan yakıttan kaynaklandığını söyedikleri bir kepazelik yaşadık. Araba daha 2500 kmde iken motor çekişini 10 kat düşüren, eksozdan simsiyah duman çıkaran bir sorun çıktı. Servise verdik tabi. Tam iki hafta uğraştılar, bulamadılar sorunu. Almanyaya bildirmeler falan. Yepyeni arabanın motorundaki herşey değşti. Tam 12 milyar masraf oldu( allahtan garanti işe yaradı). Sonuç? Eksoza giden küçük bir parça tıkanmış. Onu da tesadüfen bulmuş bir usta. Şimdi bir Picassoda da mesela bir elektro arıza çıksa, bunun üstüne çullanmak doğru mu?

Ha ama şu var, ne yazık ki artık orjinal bir citroen yok. Bu ne demek? Şu demek: Citroen şuan peugeot tarafınadan satın alınmış durumda. Bu sebeple mesela, 307-c4, 806-c8,vb modeller birbirinin tamamen aynısı. Küçücük değişimlerin bir önemi yok. Citroende orjinal tek sistem hidrolik-pnömatik süspansiyon, şimdiki hidraktif sistem yani. O da her modelde yok zaten. Eski Citroenlere bakın, kendine has bir tpi vardır. Kısa bagaj, uzun kaput. Şimdiki c6 gibi yani.

Bu arada eski Citroenin batma sebebi yedek parça satamamak imiş. Bunun sebebi de arabanın sağlamlığı. Şimdi öyle bir aptallık yapmazlar herhalde. Yeni mercedeslerin de eski mercedesler kadar dayanıklı olmadığı söyleniyor. Zaten artık parça tamiri yok malum. Arızalı parça başka bir tane ile değişiyor. Otomotiv firmaları için kıyak bir durum tabi.

Özetle citroen basit bir marka değil. Bazı arkadaşlar fazla yüksekten uçuyor gibiler. Bazı modellerde sorun olabilir. Bu her sektörde oluyor. Bu konuyu açan arkadaş da bir geri dönse yani. Benim Grand Picasso çok ağır şartlarda 30000 kmyi devirdi. Bu daha çok az belki ama, ciddi bir probleme sahip olsa su koyverirdi diye düşünüyorum. yapılan bazı yorumlar sanki bu arabanın üretiminde vida ya da kaynak değil de, uhu kullanıldığını ima ediyor gibime geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 26 Aralık 2007; 0:14:21 >

• Kim ne derse desin otomobil dünyasının en klas en avangard markası Citroen
  • quote:

Kim ne derse desin otomobil dünyasının en klas en avangard markası Citroen

kardeş profil resmine koyduğun yeni arma bayağı yakıştı be...
  • Ben de 2005 de sıfır Peugeot 206 almıştım.Direksiyonundan ses geliyordu.Servise gittiğimde normal diyorlardı.Neyse sonunda garanti bitmeden değiştirdim. Fransız arabalarından uzak durmayı öğretti bana. Peugeot =citroen.
    Şimdi 99 hyundaim var ve canavar gibi. fakat güvenlik yok. O yüzden daha yeni araba alıcam fakat japon ya da kore arabası yine
  • Uzun Süredir CİTRÖEN C4 GRAND PİCASSO üzerine araştırma yapıyorum. Vardığım sonuç.

CİTRÖEN C4 GRAND PİCASSO Henüz yeni bir araç ve AZ satıyor.
    10 tane beyaz fasulyenin içinde 1 tane lekeli fasulyeyi bulmak çok kolaydır.
    100 tane beyaz fasulyenin içinden 10 tanesini bulmak ise biraz daha zordur.
    Üstelik birinde 9 kişi memnun 1 kişi rahatsız, diğeri ise 90 kişi memnun 10 kişi rahatsız. Esasında ORAN AYNI.
    Kısaca demek istediğim Az olan göze batıyor. Bütün araçlarda ufak tefek sorun olur.
    İlk aldığım Hyundai de 3. ayda Akü arızası oldu. Üzerinde MUTLU akü olmasına karşın. Akü garantiye girmez diye ücret ödedim.

Bence sunduğu donanım zenginliği açısından CİTRÖEN C4 GRAND PİCASSO fiyatı diğerlerine göre nerede ise % 30 ucuz.
    Kıyaslamayı eşdeğer modeller le yapalım. Bu kadar Elektronik aksesuara sahip bir başka marka araç yok zaten.
    CİTRÖEN C4 GRAND PİCASSO gidipte göreniniz varmı.
    Araçta elfreni yok.Dokunmatik. Arkadaki yolcular klimalarını kendileri ayarlıyor.Boydan boya hiçbir araçta olmayan panorafik (yanlış yazmış olabilirim) cam tavanı, hiç bir araçta bulamazsınız. Yarı Cip görünümünde. Ben içine oturdum ve elimi ön cama uzattım, Hani olurya cam buğulanırsa silebilirmiyim diye, ne mümkün. ön kokbit çok derin. Bir defa Araç 7 kişilik. Uzun ve yüksek ve geniş.
    Tekrar kısaca donanım ve aksesuara açısından araç diğer markalarda eşdeğeri yok.
    En çok dikkatimi çeken bu cüsse ve ağırlığa rağmen araç 1.6 dizel , otomatik ve yakıtı uygun. Sanırım ortalama 6.1 (6.4 de olabilir).

Ben henüz bu aracı alamadım.Hiç bir kampanyası yok.İnşaALLAH maddiyat konusunu biraz daha düzeltirsem şu an için
    1.tercihim CİTRÖEN C4 GRAND PİCASSO
    2.tercihim Hyundai i30sw (henüz ülkemize gelmedi)
    3.tercihim Opel Astra HB Dizel

5 kişilik bir aileyiz biraz büyük olmasını istiyorum. Sedanları ise sevmiyorum.

• ben de citroen almak için bayiye gitmiştim. aklımda bir kaç seçenek daha vardı bi araştırayım bakayım dedim. bilin bakalım nasıl bir sonuca ulaştım.
    evet arabalarla ilgili sorunlar oluyor. pek çok marka ile ilgili şikayettte var ama şikayetlerin niteliklerine bakınca çoğu araçla değilde servisle ya da satışla ilgili şikayetler ama citroen ile ilgili şikayetlerin çoğu aracın stop etmesiyle ilgili.

pek çok araçla ilgi pek çok şikayet vardır ama citroenin genel şikayeti stop etmesi.
    bu benim şahsi araştırmam ve vardığım sonuç.

ben citroenden vazgeçtim. o kadar para sayıp da sonra kafamı duvarlara vurmak istemem doğrusu.

bakın citroen ne kadar müşteri kaybetmiş..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.