Şimdi Ara

İki Araç Arasında Plaka Takası ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
18.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Fenerbahçe'li bir arkadaşımın arabasında GS plaka mevcut. Bu plakayı ben almak istiyorum bizimkinide onların araca geçirmek istiyoruz takas yani.

Böyle birşey mümkün mü ? Bu iş bize ne kadara mal olur ??

• Kimse bilmiyor mu arkadaşlar ??
  • Arkadaşım,

İmkansız diye birşey yok. Böyle birşey elbette ki mümkün ancak bunun için muhakkak surette Trafik Tescil Şubesinde bir tanıdığının olması veya oradaki memuru iyi tanıyan bir kişiyi, arkadaşı ya da takipçiyi bulman gerek. Ayrıca da PARA ve ZAMAN da dert olmamalı, öngörülemeyen sayısız masrafı da göze almanız gerek.

1. Kendi aracını bir 1. HÜLLECİ'ye satacaksın, arkadaşın da kendi aracını bir HÜLLECİ'ye satacak, bunlar İL dışında olacak.
    2. HÜLLECİ'ler araçları il dışında kendi plakalarına geçirecekler (önemsiz plaka). Bu işlemde noter, trafik, sigorta masrafı var.
    3. Boşa çıkan plakalar il dışındaki Trafik Tescil Şubesi tarafından kendi Trafik Tescil Şubelerine iade edilecek.
    4. İade edilen FB ve GS plakaların TUTULMASI ve size AYRILMASI için tanıdık polis memurunun devreye girmesi gerek.
    5. HÜLLECİ'ler araçları size geri satacak. Bu işlemde yine noter, trafik, sigorta masrafı var.
    6. Siz araçları İstanbul'da FB ve GS olarak plakaları tanıdık polisten talep ederek adınıza tescil ettireceksiniz.

Ortaya sayısız başka sorun çıkacak, tanıdık polis memuru, tanıdık trafik takipçisi, sizin böyle bir işe giriştiğinizi anlayan ve elinde mühür ve kaşe tutan herkes kendi payını, hakkını, nevalesini isteyecek çünkü bir defa işleme başladıktan sonra geri dönüş çok zor ve bu iş sizin gerekli zamanda gerekli yerlere banknotları göstermemeniz nedeni ile başarılamazsa FB ve GS plakaları başkasının aracını süsleyecek.

• Bu işin bu kadar teferruat lı bir iş olduğunu bilmiyorum.
    Kısacası beni aşar bu kadar mevzu :)

Ben şöyle bir düşündüm iki tarafda emniyete gider en fazla ruhsat masrafı v.s öderiz hallederiz diye.

Teşekkürler cevabınız için...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.