Şimdi Ara

İhracattaki Büyüme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkes İsrail olayını konuşuyor birazda ülkemizde dönelim.
    http://www.tim.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=1199:hracatta-yueksek-bueyueme-devam-ediyor&catid=47:timden-haberler&Itemid=106

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x1650Pro -- 1 Haziran 2010; 16:52:04 >

• Çok güzel haber. Bir de ithalatı düşürebilirsek çok daha güzel olacak.
  • MAŞALLAH. ÜLKEMİZ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ.
  • Zaman birlik beraberlik zamanıdır birbirimizi yiyip durmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x1650Pro -- 1 Haziran 2010; 16:58:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -placebo-

Zaman birlik beraberlik zamanıdır birbirimizi yiyip durmayalım.

+TÜRKİYE
  • up
  • krizden çıkış başladı ama işsizlik oranı düşmedikçe krizden çıkmış sayılmayız tam manası ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 1 Haziran 2010; 17:32:38 >
  • Otomobil firmaları Türkiye'ye fabrika açıyor bunlar Türkiye'nin dışına satılınca ihracat oluyor.. Bursa'da fiat fabrikasında bazı modeller sadece Türkiye'de üretiliyormuş ama bu fabrika Türkiye'de olmasına rağmen Türk değil ki..

Biz üretmeliyiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

krizden çıkış başladı ama işsizlik oranı düşmedikçe krizden çıkmış sayılmayız tam manası ile.

bu ülkede işsizlik oranının hiç bir zaman düşüceğini sanmıyorum(birazda bizim milletin tembelliğinden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x1650Pro -- 1 Haziran 2010; 17:55:00 >
  • evet bende bu haberi geçen bi tv kanalında gördüm gerçekten çok sevindim ama tek ihracat yetmiyor kalkınmaya
  • Pek güvenmeyin ihracata falan gerçek bir büyüme olsaydı AKP bunu gözümüze sokardı zaten.
  • Bu rakamlar hikaye asıl önemli olan İhracatın % kaçı milli?Yani 10 liralık ihracat'ın kaç lirası yerli malzeme yapılarak imal edildi.Ben söyliyim ortalama %25-30 anca biz 10 liralık mal satmak için 7-7,5 ithalat yapıyoruz bunlarıda göz önünde bulundurun...

Bide krizden çıktık diyen arkadaşlar var acaba başka ülkelerde mi yaşıyoruz merak ediyorum yada bu arkadaşlar sokağa hiç çıkmıyolar mı???

2011 başında bir dip dalga daha gelicektir tüm dünyada Bankalar kendilerini toparlayamadılar verilen krediler AB'de bile çok düşük oranda geri dönmeye başladı ve işin garibi konut vs fiyatları hala çok yüksek.

Kısacası TEĞET geçmeyecek arkadaşlar gevşemeyin...

Son olarak "birlik olalım" "safları sıklaştırın" vs diyen arkadaşlarda komik çünkü bi ülkenin bankaların +%50'si borsanın +%70'i yabancılarınsa nereyi sıkılaştırısan sıkılaştır bişey yapamazsın.72 milyonluk ülke olarak yabancılara çalışıyoruz bunun başka adı yok.Kısaca sömürgeyiz....

• tamamen ihracat yapan bi şirkette çalışıyorum, son zamanlarda iş olarak inanılmaz bi yoğunluk içerisindeyiz, geçen senelere göre 2 hatta 3 katlık bi ihracat artışı var, kendi adıma katkım çok büyük, bundan gurur duyuyorum ama anlamadığım biz yurtdışına satıyoruz, aynı ürünleri daha pahalıya yurtdışından ithal ediyorlar. uzun süredir bu işteyim, bunun mantığını çözemedim.
  • İyiye mi gidiyoruz kötüye mi ?
     İhracattaki Büyüme
  • quote:

Orijinalden alıntı: -placebo-

quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

krizden çıkış başladı ama işsizlik oranı düşmedikçe krizden çıkmış sayılmayız tam manası ile.

bu ülkede işsizlik oranının hiç bir zaman düşüceğini sanmıyorum(birazda bizim milletin tembelliğinden)

bak bu mesajınla direkman hükümet yanlısı olduğunu belli ediyorsun

Siyaset konuşmanın yeri değil burası, o insanlar tembel mi yoksa iş mi bulamıyorlar bunu seçimde göreceğiz zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.