Şimdi Ara

iGO Primo Yazılımlı Cihazlarda (v1.1, v1.2 Ve v2.x) Ayarlar [Resimli Anlatım] (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
28
Favori
117.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone ve android cihazlarda kullanıyorum.
    bir gün beni doğru yerin en azından yakınına götürür diye umut ediyorum.
    son olarak renault servisinin 7 km uzağına götürdü.
  • Dün istanbul'a gittim geldim daha doğrusu Gebze tarafına. İgo primo yüklü telefonumda ve otobana çıkana kadar normal yollarda kavşak ayırımlarında beni hep uyardı 100 metre içinde solda kal diye. Ama mesafe bildirimi çok kısa geldi. ve benim canımı sıkan ise otobanda oldu. Kavşak bildirimleri hep 100 metre kala veriliyor. Tek tük döner kavşak varsa onda sadece 400 metre sonra solda kalmaya hazırlan gibi uyarıyor ama gebze de kavşağı kaçırıyordum uyarmadığı için. Kavşak görünümü çıkmış sağa döneceksin diye gösteriyor fakat sesli uyarı namına bişey olmadığı için son anda gördüm ve döndüm, gözümden kaçsa ekrana bakmasam kavşağı kaçıracağım. Ben kavşaya yönelince 100 metre sonra sağa dön diye uyardı.

Yine bu sefer dönüşte, Bilecik kavşağına gireceğim otobandan çıkacam. Fakat hem navigasyona güvendiğimden hemde bilmediğimden dolayı orta şeritten normal 110 km hızla giderken bir anda kavşak görünümü geldi ekrana tamda o sırada kavşağa gelmiştim ve 100 metre sonra sağa dönmeye hazırlan dedi ama o anda ben köprünün altından geçmiştim bile

Haliyle 15 km daha gidip Akyazı HGS den çıktım u dönüşü yapıp tekrar otobana girdim 15km daha gidip bilecik kavşağına geldim. Boş yere 30km yaptırdı bana igo.

Bunun ayarı var mı yok mu cihazda anlamadım, daha doğrusu kurcalamadım. Ama çok saçma olan şey ise 100 metre kala uyarması, o kadar hızı hesaplayıp ekranda gösteren alettin yazılımında, yaptığın hıza bağlı olarak uyarı mesafe tahminin ayarlanması lazım. adam 120 km hızla gidiyorsa sana uyarıyı 1 km önceden vermeli. 800 900 metre sonra sağa döneceksin hazırlan desinki sende soldaysan falan sağa geçmeye vakit bul. 100 metre kala nasıl şerit değiştireyim.

Şehir içinde de yavaş gidiyorsam 100 metre 50 metre uygundur tabi.

Neyse her işte bir hayır vardır dedik 30 35 km fazladan bir yolculuk yaptık geldik navigasyon sayesinde
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Selamlar;

Geçmiş olsun diyeyim mi bilemedim. Benzer sorunu Düzce-Eskişehir rotasında adapazarı kavşağında yaşadığım için çok iyi anladım. Fakat ben yaklaşık 500 Mt. dörtlülerimi yakıp geri gelmiştim. Sabah saatleri Trafik müsait olunca sorun yaşamadım ki çok tehlikeli bir olay. Siz doğrusunu yapmışsınız

Bu noktada sizin yapabileceğiniz bir ayar yok malesef; iletinizi okuyan yazılımcılar bunu çözerler artık bir sonraki güncellemede deyip umalım.

Saygılar.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    İnşallah çözülür, yoksa kötü durum bu yaşanan. Geri gitmeye fırsatım olmadı zaten, hem kalabalık hemde baya bir geçmiştim sakatlık çıkmasın dedim . :)

Bir navigasyonda görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam, kavşaklara glmeden uyarma mesafesini ayarlayabiliyorduk ama hangisiydi bilemicem şimdi. Aslında bu ayardan ziyade dediğim gibi belli hız limietlerinin üstüne çıkıldı mı bildirim mesafeleri artacak şekilde yapılsa çok güzel olur.

gncel;

Demin tekrar yükledim, telefona format atmıştım. Menülerde gezerken uyarı mesafe ayarları varmış. 100 den 500 e çektim ayarı :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    Selamlar,

Sizin ayarlarınızı PND ve iPad üzerindeki sürüme uyguladım. İlk uyarıyı 800 mt. civarında yapıyor. İkinci uyarıyı 300 mt. civarında yapıyor; son uyarı 100 mt.'de yapıyor.

iPad üzerindeki Sesler ve Uyarılar altında PND cihazlardaki sürümde olduğu gibi Gelişmiş ayarlar seçeneği yok. PND üzerindeki sürümde Sesler Uyarılar bölümünde Viraj ve Köşeler için uyarı ayarları var. Buradaki mesafeyi 500 mt. olarak ayarladığımda uyarılar değişmedi.

Siz de bir deneyin bir bakalım. Yalnız Sesler ve Uyarılar altındaki TTS Ses ayarlarını Ayrıntılı olarak ayarlamayı unutmayın.

Saygılar.
  • merhaba,
    android cihazlarda kullanılabilen ileri tts seçeneğiyle (vocalizer yada loquendo yukleyerek) sokak adlarınının söylenmesi pnd cihazımda / navitech qx-m542 seçenek mevcut olmasına rağmen aktif değil. bu konuyla ilgili bir çözüm önerisi olan var mıdır acaba?
    cihazlarda ileri tts seçeneğini aktif edebiliyor muyuz? bu cihazlar için de destekleyici bir yazılım vs var mıdır acaba?

ayarlar/sesler ve uarılar/ ileri tts

teşekkürler.
    Ayarlar kısmından "Sesler ve Uyarılar" oradaki "Ayrıntı Seviyesi" kısmında "Ayrıntılı" seçeneğini seçersen belki sorununa çözüm olabilir.
  • safakmurat S kullanıcısına yanıt
    maalesef bahsettiğiniz yol çözüm değil.
    sanırım bu modelde ileri tts seçeneği aktif olmuyor.
    navitech'in vr modellerinde bu seçenek var(mış).
    ama bu model için bir çözüm henüz bulamadım.
  • iOS cihazlarda kullanılan Navigation Turkey (iGO primo) için yeni harita ve yazılım güncellemesi bu gün yayınlanmıştır arkadaşlar.
    Arzu eden iTunes ile veya OTG güncelleme ile yeni Yazılım ve Haritalarını yükleyebilirler.

Saygılar
  • teşekkürler
  • Benim Naviin NV531 cihazıma iGO 8 yüklemiş bunu nasıl yükseltebiliriyim ya da primo ile değiştirebilirim?
  • Smoch kullanıcısına yanıt
    Bence değiştirmeyin; ben hala iGO8'in en iyi navigasyon yazılımı olduğunu düşünenlerdenim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Bence değiştirmeyin; ben hala iGO8'in en iyi navigasyon yazılımı olduğunu düşünenlerdenim

Benim klawye cildirtti beni ya sene 2014 olmus adamlar F klawye koymus

Degistirilmiyo da tek secenek F turkce icin

Bir de mesela primoda ist yazinca istanbul u oneriyor ama 8 de tek tek L ye kadar yazdiriyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smoch kullanıcısına yanıt
    Legal olarak Primo'ya geçmek mümkün değil. Lisanslar cihaz başına atanıyor.
    Imkansız da değil ama sıkıntıların başlangıcı olur; İstanbul yazdığınız günleri ararsınız diyeceğim son yorum olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Legal olarak Primo'ya geçmek mümkün değil. Lisanslar cihaz başına atanıyor.
    Imkansız da değil ama sıkıntıların başlangıcı olur; İstanbul yazdığınız günleri ararsınız diyeceğim son yorum olarak

Igo 8 i silmeyecegim sadece alternatif olarak yukliycem 9 u

Ama tavsiyeniz icin cok tesekkurler stabilite de cok onemli tabiki

• eski başlangıç noktasını iptal ederek yeni başllangıç noktası adresi tayin ettigimde,hafızaya almıyor.
    Tekraren eski başlangıç noktasından rota çiziyor.
    Eskiyi silip yeniyi kaydettigimde acaba nerede hata yapıyorum.Bu işlemi saglıklı yapmak için hangi komutlama dizisini izlemeliyim. Yardımcı olurmusunuz
  • birkaç rota seçerek bunları kaydettim.
    tayin ettigim o rotalardan biri ile rota dışı bulundugum vede ilerledigim konum şimdi aynı ekranda birlikte görülüyor.
    Rota kaydımı iptal etmeden,sagdece aktif konumumu ekranda nasıl tek başına olarak görüntülerim.
  • Aracımda navigasyonlu multimedya igo8 var. Bunu igo prima ya yükseltmek cihaza zarar verir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06DF006

Aracımda navigasyonlu multimedya igo8 var. Bunu igo prima ya yükseltmek cihaza zarar verir mi?

en kolayı sd karta primo yu yükleyip risksiz olarak kullanırsın.

igo 8 nin üzerine ve onu yükseltir tarzda (işletim sistemine benzer şekilde) yükleme şansın yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scmscm

quote:

Orijinalden alıntı: 06DF006

Aracımda navigasyonlu multimedya igo8 var. Bunu igo prima ya yükseltmek cihaza zarar verir mi?

en kolayı sd karta primo yu yükleyip risksiz olarak kullanırsın.

igo 8 nin üzerine ve onu yükseltir tarzda (işletim sistemine benzer şekilde) yükleme şansın yok.

anladım teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.