Şimdi Ara

iGO Primo 2.4 9.6.13 Üst Adres Kısmını Kaldırma - Küçültme veya Şeffaflaştırma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
3
Favori
17.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim samsung S3 android telefonumda yüklü olan İGO Primo 2014 v2.4 Full 9.6.29.364743 Android Türkçe navigasyon programını yeni bu sürüme geçtim güncelledim.fakat önceki sürümde herzaman açık olan ekran sürüş esnasında bu sürümde kararıyor ve ekranda sadece hız göstergesi dijital olarak çıkıyor sadece kavşak ve dönüşlere kısa bir süre kala ekran normala dönüyor yolları hareketli gösteriyor eskisi gibi oluyor.
    benim sorunum acaba eskisi gibi ekran hiç kararmadan hatta hız göstergesi olmadan kullanabilirmiyim.yada bunu eskisi gibi kullanmak için ne gibi ayarlarını yapıp şeffaf olarak kullanabilirim
    bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum

saygılarımla
    ibrahim akpınar

mail adresim : zonguldak37@hotmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Kaldıramazsınız ama iGO8 deki gibi şeffaf hale getirebilirsiniz. Bunun için Skin kullanmanız gerek. Dimka Skin ile yapılabiliyor.

Ancak Yazılımınıza uygun Skin dosyasını indirmelisiniz. Orjinal yazılımda yaşayacağınız sorunlar sizin sorumluluğunuzdadır; cihazınız garanti dışı kalabilir.

Bilginize.

Cevap için öncelikle Teşekkürler.

Navigasyon yazılımı SD Karta yüklü. Bilgisayarda Windows CE Emulatörlerde deneyerek cihaza atıyorum.

iGO Primo 2.4 9.6.13 Sürümüne uygun skinin linkini PM atmanız mümkün mü Hocam ?

Peki bir sonraki manevra yönlendirme işaretlerinin boyutunu küçültmek mümkün mü ?

yukarda bahsettiğiniz Windows CE Emulatör nasıl kullanılıyor anlatabilirmisiniz veya resimli anlatım yapan kaynak varmı forumda bulamadım

bir türlü beceremedim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: ender200279

quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

Kaldıramazsınız ama iGO8 deki gibi şeffaf hale getirebilirsiniz. Bunun için Skin kullanmanız gerek. Dimka Skin ile yapılabiliyor.

Ancak Yazılımınıza uygun Skin dosyasını indirmelisiniz. Orjinal yazılımda yaşayacağınız sorunlar sizin sorumluluğunuzdadır; cihazınız garanti dışı kalabilir.

Bilginize.

Cevap için öncelikle Teşekkürler.

Navigasyon yazılımı SD Karta yüklü. Bilgisayarda Windows CE Emulatörlerde deneyerek cihaza atıyorum.

iGO Primo 2.4 9.6.13 Sürümüne uygun skinin linkini PM atmanız mümkün mü Hocam ?

Peki bir sonraki manevra yönlendirme işaretlerinin boyutunu küçültmek mümkün mü ?

yukarda bahsettiğiniz Windows CE Emulatör nasıl kullanılıyor anlatabilirmisiniz veya resimli anlatım yapan kaynak varmı forumda bulamadım

bir türlü beceremedim ben

1) Öncelikle Bunu indirin.

http://yadi.sk/d/tef4JIVcKE4cF

2) rardan çıkarıp herhangi bir yere atın.

3) WinCE 5-6 da çalışabilen navigasyon programını "WindowsCE Emulator\SDflash" klasörüne klasör olarak atın.

4) Sonra "WindowsCE Emulator" klasöründe istediğiniz çözünürlükteki bat dosyalarından birini çalıştırın (800*480 gibi)

5) Biraz bekledikten sonra Windows 98 benzeri bir sayfa açılacak.
    Oradan - Altta telefon Şeklinde olana girin
    Sonra SDMMC klasörüne, ordan da içine attığımız iGO klasörüne giriyoruz.

6) Orada İGO simgesinin olduğu "exe" dosyasına çift tıklıyoruz.

iGOnun açılması gerekiyor. Sorun yada çözünürlük hatası çıkarsa kapatıp yeniden deneyin.

Yapacağınız skin görünüm gibi değişiklikleri; "WindowsCE Emulator\SDflash" içine attığımız iGO klasörü içerisinde yapıyoruz.
    Sonra tekrar emulatörü açıp bakarsınız.

Yapamazsanız video çeker eklerim.

• fehmi02 F kullanıcısına yanıt
    merhaba yardımınız için teşekkürler
    Dediğiniz gibi yaptım
    emulatorde igo8 ve primo yu denedim.ancak ikiside programı başlatıyor açılış sayfası geliyor ama orda takılıp hata veriyor. cihazım 800*480 destekliyor. 800*480 ve diğer tüm batlarda hata alıyorum
    neden olabilir bir fikriniz varmı
    bu arada WİNDOWS 7 kullanıyorum ondan olabilirmi, birde sizde igo8 veya primo nun sys.txt dosyası mevcutsa gönderebilirmisiniz çünkü belki sys dosyasından olabilir diye düşünüyorum.
  • benim sys dosyasında ;
    "
    [device]
    type="flyaudio"
    "
    sadece bu yazıyor. Başka birşey yok.
    Cihazda ki orjinal iGO bende de emulatorde çalışmamıştı ama diğerleri çalışmıştı.

Siz söyleyince diğerlerini bende imdi denedim bende de olmadı. "out of memory" gibi birşey yazdı.

Benim sistem de Windows 7.

Zamanında çalışan bi igo Primo 2.0 vardı onu yükleyeyim size linkini atarım. Bide siz denersiniz.

Linkini göndereceğim İgo da "Content klasöründeki Building, Demi, Map ve Poi" klasörleri boş bilginiz olsun.
    Onları siz eklersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 13 Mart 2014; 20:00:04 >
  • Linki attım.

Bi dener bakarsınız hocam.
  • quote:

Bu çalışmanın kıymetini bilin arkadaşlar; Dünya'da yok bu kadar güzel bir arayüz

Ben yine de tabelaları renkli istiyorum, çünkü çok sık gözükmüyorlar zaten. Ama 10 numara çalışma diyorum. Bravo !!!

Özel rica; orjinal tabela görünümlü haliyle tarafıma link verimesi mümkün müdür? Özelden de, email yolula da gönderilebilir.

Tekrar elinize, emeğinize sağlık.

Merhaba,
    sizin istediğiniz orjinal tabela görünümlü hali sizde varsa, bana gönderebilir misin? ben de denemek istiyorum. (primo 2,4, wince)

• quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

İşte örnek görüntüler:

iGO Primo 2.4 9.6.13 Üst Adres Kısmını Kaldırma - Küçültme veya Şeffaflaştırma

merhaba Osman bey benim ilgimi daha çok şema çekti hangi şemadır bu paylaşmanız mümkün mü?

• Merhaba. Bu scheme 'yı hazır bir scheme 'yı kendim ufak rötüşlarla düzelterek hazırlamıştım. Sadece renkler içindir biliyorsunuz scheme.
    content/scheme içine atın. ve harita ayarları-gündüz ve gece için seçin.
    buyrun

https://yadi.sk/d/d8vCbOfnVuDdt
    https://yadi.sk/d/8oA8xgTpVuENx
  • quote:

Merhaba. Bu scheme 'yı hazır bir scheme 'yı kendim ufak rötüşlarla düzelterek hazırlamıştım. Sadece renkler içindir biliyorsunuz scheme.
    buyrun

çok teşekkür ederim Osman bey indirdim akşam yüklerim ben daha çok işin görsellik kısmındayım şemaya hiç raslamadım zaten siz yapmışssınız skın olarakta gjak p.4 kullanıyorum menüsünde şeffaflık ayarları var çok güzel bir artısıda bir sonraki manevrayı gösteriyor olması neyse konu uzun böyle değişik şemalarınız varsa bizle de paylaşın ilginiz için tekrar teşekkürler

• quote:

Merhaba. Bu scheme 'yı hazır bir scheme 'yı kendim ufak rötüşlarla düzelterek hazırlamıştım. Sadece renkler içindir biliyorsunuz scheme.
    buyrun

Merhabalar Osman Hocam.
    Yaptığınız paylaşımı hala kullanıyorum. Çok güzel. Teşekkürler.

Bende çözünürlüğü 1280x800 olan cihaz için biraz uğraşmak istedim ama beceremedim.
    Verdiğiniz dosyadaki ".bmp" uzantılı dosyaları açan program bulamadım. Dahası Windows Foto göstericisi açıyor ama boş görünüyor.

iGO skin editör (Dashdaq skin editör) diye birşey buldum ama o da ".skin" uzantılı dosyaları açıyor, sizin paylaşımda da ".skin" uzantılı birşey yok.

Rica etsem şeffaflaştırma olayını hangi program ve nasıl yaptığınızı buradan yada ÖM'den biraz açıklaya bilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 26 Temmuz 2014; 3:59:14 >

Fehmi bey
    Bmp ler photoshop la şeffaflık verilerek hazırlandı. Daha sonra özel bir programla formatı RLE bmp formatına dönüştürüldü.
    O bmp ler standart bmp değil o nedenle onları özel bir programla görüntüleyebilirsiniz. Programın ismi ipaq 31x tools
  • quote:

Fehmi bey
    Bmp ler photoshop la şeffaflık verilerek hazırlandı. Daha sonra özel bir programla formatı RLE bmp formatına dönüştürüldü.
    O bmp ler standart bmp değil o nedenle onları özel bir programla görüntüleyebilirsiniz. Programın ismi ipaq 31x tools

Cevap için Teşekkürler.

Programı bulup biraz baktım ama, pek becerebilecek gibi görünmüyorum.

Ben bunu özellikle "1280x800" çözünürlükte kullanmak için sormuştum.

Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
    Farklı bir çözünürlük için yeni bmp ler hazırlamanıza gerek yokki.
    Cihazınız hangi data.zip i kullanıyor bilmiyorum ama 800x480 kullanabilir yada 1280x800 de kullanabilir.
    Benden indirdiğiniz dosya hangisi bilmiyorum ama klasör ismini 800_480 olarak yada 1280_800 olarak değiştirerek deneyin çalışacaktır.
  • şeffaf olan ui dosyası silinmiş görünüyor, tekrar yükleyebilecek birisi var mı?
  • toggy06 kullanıcısına yanıt
    Buyrun hocam

https://yadi.sk/d/f6mkUeMoY293L

rardan çıkarıp Direk iGO klasörüne kopyalamanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 28 Temmuz 2014; 0:38:37 >
  • osman_goksel kullanıcısına yanıt
    Bi deneyeyim hocam.
  • quote:

Farklı bir çözünürlük için yeni bmp ler hazırlamanıza gerek yokki.
    Cihazınız hangi data.zip i kullanıyor bilmiyorum ama 800x480 kullanabilir yada 1280x800 de kullanabilir.
    Benden indirdiğiniz dosya hangisi bilmiyorum ama klasör ismini 800_480 olarak yada 1280_800 olarak değiştirerek deneyin çalışacaktır.

Hocam baya bi denedim ama olmadı.
    İsmini değiştirdim, sırayla ekledim, iGOyu Kaldırıp tekrar yükledim, telefonumda çalışan trans dosyaları ile de denedim olmadı.

Bu konuda yapabileceğin birşey varsa yardımlarını bekliyorum Osman Hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 29 Temmuz 2014; 15:19:07 >
  • emeklerinize sağlık hocam, sağolun...
  • osman_goksel kullanıcısına yanıt
    Hocam rica etsem 1280x800 çözünürlük için de yardımcı olabilirmisin ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.