Şimdi Ara

IGN in üçkağıdını ortaya çıkaran neogaf üyesi :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IGN bu sene bütün notlarıyla beni sinir etti zaten burada da hakkını yemiş oyunun kesinlikle PES'e falan 9 verdiler iyi alması gereken oyunlara 6-7 verdiler GT5'e 8.5 vermek haksızlık bana göre en az 9.2'lik oyun yorumlara bakarsak..Ama notlar konusunda genel olarak şu çok uzun bekletip en ufak hatada dev puanlar kırılan oyunlara dönebilir GT5 genelde öyle oluyor..(AW en yakın örnek..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Warrior

IGN bu sene bütün notlarıyla beni sinir etti zaten burada da hakkını yemiş oyunun kesinlikle PES'e falan 9 verdiler iyi alması gereken oyunlara 6-7 verdiler GT5'e 8.5 vermek haksızlık bana göre en az 9.2'lik oyun yorumlara bakarsak..Ama notlar konusunda genel olarak şu çok uzun bekletip en ufak hatada dev puanlar kırılan oyunlara dönebilir GT5 genelde öyle oluyor..(AW en yakın örnek..)

Her pistte gece gündüz hava değişimi yok.
    Premium sayısı standart araçlara kıyasla çok daha az
    Standart araçların grafikleri tatmin edici değil.
    Standart araçlarda kokpit yok.
    Araçların gölgeleri tatmin edici değil.

Buralardan puanları kırdılar. Halbuki puan kırdıkları şeylerin bazıların çoğu oyunda yok. Yani diğer oyunlara göre extra gibi gibi kalıyor. O yüzden GT5 in inceleme notlarını başka oyunlarla değerlendirmemek gerekir.

Yani 1000 tane aracı bırakın 10.000 tane araç olsa dahi puan kıracaklardı. Bunlardan 7000 i standart 3000 i premium diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 24 Kasım 2010; 22:42:34 >

• lanet olası pis herif
  • Kişi en iyi puanlamayı kendisi oynadığında verir.
    Sonuçta incelemeyi yapan kişinin o gün kafası bir şeye bozuk olsa sinirini oyundan çıkarır. Ters işler bunlar.
  • İyi de Gamerankings'den baktım oyunun inceleme ortalaması 88.88%... Ben de bu serinin tüm oyunlarını oynadım, bunu da saatlerce, günlerce oynayacağım ama sadece Ign vermemiş ki öyle. Hani Ign'ne para karşılığı satmış, diğer siteler de mi satmış? Ya oyun gerçekten 85-90 aralığında bir oyun yada tüm dünya GT'ye savaş açmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mıstıkv

Evet arkadaşlar, neogaf üyelerinden biri IGN'deki GT 5 incelemesini yazan Martin Robinson isimli editörün maskesini düşürmüş.

IGN in üçkağıdını ortaya çıkaran neogaf üyesi :)

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=24558686&postcount=9043

Böyle birinden de ancak bu kadar objektif(!) bir inceleme yazması beklenirdi.
    adam xbox fanboyu çıktı

YORUMSUZ

Ya arkadaşlar yapmayın ya şöyle şeyler bu adamlarda oyuncu sizler gibi oyunların seçiminde insanların kültürel veya yaşam deneyim veya tarzlarına göre oyun şeçimi yapabilirler tıpkı sizler gibi bir insan onlarda.Fakat bir oyuna tam not vermedi diyede o adamın özel yaşantısını alıp bel altı vurulmaz kimseye bu terbiyesizliktir.Sonuçta onun işi oyun yazarı olması ve IGN gibi bir firma inanın her önüne gelenide almıyor mağlesef arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

Gt5'e 8.5 veriyorsan Forzaya nfsye ve bilimum yarış oyunlarına 5'den fazla puan vermemelisin,tabi objektifsen...

Hayatında Forza oynadınmı?
  • Tamam gt5 iyi ama forza 3 de güzel şimdi ben arada oynuyorum arkadaş biraz abartmış
    quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

Gt5'e 8.5 veriyorsan Forzaya nfsye ve bilimum yarış oyunlarına 5'den fazla puan vermemelisin,tabi objektifsen...

• IGN objektif değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tahmazoğlu Tahir

Tamam gt5 iyi ama forza 3 de güzel şimdi ben arada oynuyorum arkadaş biraz abartmış
    quote:

quote:

evet bende bugun alıcam gt5 i inşallah , ama forzaya da kötü diyenin alnını karışlarım :)

• quote:

quote:

Neden GT çakması bir oyunla zaman harcasın ki ? Taklidini oynamaktansa orjinalini alıyor işte daha ne olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: HardShock

quote:

Evet arkadaşlar, neogaf üyelerinden biri IGN'deki GT 5 incelemesini yazan Martin Robinson isimli editörün maskesini düşürmüş.

adam xbox fanboyu çıktı

YORUMSUZ

Ya arkadaşlar yapmayın ya şöyle şeyler bu adamlarda oyuncu sizler gibi oyunların seçiminde insanların kültürel veya yaşam deneyim veya tarzlarına göre oyun şeçimi yapabilirler tıpkı sizler gibi bir insan onlarda.Fakat bir oyuna tam not vermedi diyede o adamın özel yaşantısını alıp bel altı vurulmaz kimseye bu terbiyesizliktir.Sonuçta onun işi oyun yazarı olması ve IGN gibi bir firma inanın her önüne gelenide almıyor mağlesef arkadaşlar.

Dikkat etmediğin nokta şu ! Bu adam sırf Xbox360 taraftarı buda tarafsız olmadığını gösterir . Tıpkı benim Xbox360 oyunu incelemem gibi olur . Bu işileri her iki konsoldan oyunların beğeni listesinde taşıyan biriine vermeliydiler. Madem bu arkadaş oyuncu bir tek xbox360 oyunları mı ona hitap ediyor yapma allah aşkına !?

• quote:

adam xbox fanboyu çıktı

YORUMSUZ

Eh:)http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=24574057&postcount=10659
    Neogaf' tan buraya link verdim bende.

• Iyide düne kadar size göre Eurogamer da satılmış, MS sempatizanı bir siteydi..Şimdi 9 verince GT ye tarafsız oldu anlaşılan, kimsenin gıkı çıkmıyor....Bunu iddia edenlerde Epic Fail olmuş durumda...
    Yarında IGN için benzer duruma düşmeyin.
    Aynı şeyi IGN de LAIR incelemesine 5 veren kişi içinde yaptı ps fanları. Oyun FAIL oldu gerçektende...Aksini iddia edenlerde Epic Fail...

Boşverin bu komploları. Incelemede yazılanlara bakacaksınız. Puan düşük, yüksek..Adam incelemesinde ne yazmış, nelere değinmiş bir bakın bakalım. Dogrumu yazmış, sallamışmı bunları kıyaslayın
    Kikizo, Computer and Video Games, Joystiq, Gamereactor daha düşük puanlar vermiş...Bu elemanlardamı Xbox sempatizanı bilmem nesi...IGN e neden takılıp kaldınızki ?
    Gamereactor incelemesini bir okuyun...Bakın adam nelere değinmiş, neleri kıyaslamış. Sallayan biri öyle inceleme yapabilirmi

http://www.gamereactor.eu/reviews/5664/Gran+Turismo+5

Japon yada PS site ve dergilerinin verdiği puanlar dahamı objektif peki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

Iyide düne kadar size göre Eurogamer da satılmış, MS sempatizanı bir siteydi..Şimdi 9 verince GT ye tarafsız oldu anlaşılan, kimsenin gıkı çıkmıyor....Bunu iddia edenlerde Epic Fail olmuş durumda...
    Aynı şeyi IGN de LAIR incelemesine 5 veren kişi içinde yaptı ps fanları. Oyun FAIL oldu gerçektende...Aksini iddia edenlerde Epic Fail...

Boşverin bu komploları. Incelemede yazılanlara bakacaksınız. Puan düşük, yüksek..Adam incelemesinde ne yazmış, nelere değinmiş bir bakın bakalım. Dogrumu yazmış, sallamışmı bunları kıyaslayın
    Kikizo, Computer and Video Games, Joystiq, Gamereactor daha düşük puanlar vermiş...Bu elemanlardamı Xbox sempatizanı bilmem nesi...IGN e neden takılıp kaldınızki ?
    Gamereactor incelemesini bir okuyun...Bakın adam nelere değinmiş, neleri kıyaslamış. Sallayan biri öyle inceleme yapabilirmi

Ben de yukarıda benzer şeyleri yazdım ama bazıları işlerine gelmeyen bir şey yazıldığı zaman görmemezlikten geliyorlar. Oyunun ortalaması 88... Herkes mi satılmış, yanlı? 88 de çok iyi bir not ama bazıları için oyun 95-100 aralığında olmalıydı. Olmadığı için şimdi herkes satılmış ve yanlı oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: BiLir.Kisi

quote:

Iyide düne kadar size göre Eurogamer da satılmış, MS sempatizanı bir siteydi..Şimdi 9 verince GT ye tarafsız oldu anlaşılan, kimsenin gıkı çıkmıyor....Bunu iddia edenlerde Epic Fail olmuş durumda...

Ben de yukarıda benzer şeyleri yazdım ama bazıları işlerine gelmeyen bir şey yazıldığı zaman görmemezlikten geliyorlar. Oyunun ortalaması 88... Herkes mi satılmış, yanlı? 88 de çok iyi bir not ama bazıları için oyun 95-100 aralığında olmalıydı. Olmadığı için şimdi herkes satılmış ve yanlı oldu.

şu haliyle oyun 8.5 adamlar haklı ama şöylede birşey var,sony korsana karşı tam sürümü demo gibi yaptı,online ve gerçek hasar uptade ile gelecek tahminim çoğu aracın kokpit kamerasıda.bunu hesaba katmadan,ilk ben inceleme yapacağım diye kasmışlar bir nevi demoyu incelemişler.gelecek uptadelerle bence oyunun notu 9 ile 9.5 arası olur.bizim dh ps fanboylarıda sakin olabilir yani,gt5 sadece bir oyun,kötü dediler diye dininize küfretmiş gibi bir tavır sacmalık.

• quote:

quote:

oynadım .1-2 saat sürmüştürüm birkaç araba. topu topu en çok oynadığım süre bu..gt veya ps fanı olduğum için değil.sana yeminediyorum nfs hot pursuit in demosunu forza 3 ten çok oynadım.tamam ister fan de ister gt ci de ne dersen de sırf forza için xbox 360 aldım fable 2 oynadım bol bol.forumda edilen kavgalara ve yazılanlara aldanıp beklentilerimi çok yükselttim belkide.gt5 ile forza 3 karşılaqştırılamaz derecede bambaşka oyunlar bence.bu site zamanında pes tarihinin en berbat oyunu olan pes 2008 e 9 vermişti yanlış hatırlamıyorsam.forzaya 9 verip gt5 e 7 bile verse şaşırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydo67 -- 25 Kasım 2010; 10:24:25 >

• Oyun gold olalı çok fazla olmadı.
    Zaten bu kadar kapsamlı bir oyunun bu kadar kısa sürede incelemelerinin düşmesi şaşırtıcı.
    En sağlıklı inceleme SONY_55'den gelecektir.
  • Gran Turismo zaten kendini kanıtlamış bir oyun. GT5:P bile 5 milyona yaklaşmış bir satış başarısı var. Oyunun % 100 türkçe olduğunu ayrıca belirtiyorum. SS lerden videolardan ne olduğunu bilen biliyor. 3-5 paralı uşağın hiçbir oyunda zaten olmayan özellikleri bahane etmesi umrumda bile değil Ps3 ü olan oyunu zaten alıp oynar. Olmayanlarda gölge yok diye, kokpit yok diye oyunu forum sayfalarında kötülemeye devam eder

quote:

Her pistte gece gündüz hava değişimi yok.
    Premium sayısı standart araçlara kıyasla çok daha az
    Standart araçların grafikleri tatmin edici değil.
    Standart araçlarda kokpit yok.
    Araçların gölgeleri tatmin edici değil.

Buralardan puanları kırdılar. Halbuki puan kırdıkları şeylerin bazıların çoğu oyunda yok. Yani diğer oyunlara göre extra gibi gibi kalıyor. O yüzden GT5 in inceleme notlarını başka oyunlarla değerlendirmemek gerekir.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: souleater

quote:

Orijinalden alıntı: BiLir.Kisi

quote:

şu haliyle oyun 8.5 adamlar haklı ama şöylede birşey var,sony korsana karşı tam sürümü demo gibi yaptı,online ve gerçek hasar uptade ile gelecek tahminim çoğu aracın kokpit kamerasıda.bunu hesaba katmadan,ilk ben inceleme yapacağım diye kasmışlar bir nevi demoyu incelemişler.gelecek uptadelerle bence oyunun notu 9 ile 9.5 arası olur.bizim dh ps fanboylarıda sakin olabilir yani,gt5 sadece bir oyun,kötü dediler diye dininize küfretmiş gibi bir tavır sacmalık.

Korsanla alakası yok oyun yetişmediği için öyle çıktı. Ps3 sahiplerinden aşarı tepki gelmeye ve oyun çıkmayacak tarzı söylentiler yayılmaya başladığı için bu haliyle çıktı oyun yoksa 2011'e sarkacaktı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.