Şimdi Ara

İdeal cep telefonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia olmalıdır (menü düzeni windows gibi olan tek telefon)
    Görünümü şöyle olmalıdır
    İdeal cep telefonu
    (Tuşlar dandirik dandirik ibik yerlerde olmamalı yani)
    en az 512mb hafızası olmalı
    usb 2.0 bağlantısı yada bluetooth olmalı
    mp3 ve radyo çalabilmeli
    kamerası kesinlikle olmamalı hiçbirşekilde fotoğraf çekememelidir.

• Bu NOKIA hayranlığını anlamıyorum!
    Menüsü Windows gibimi!!!
    Mesajla ilgili bir ayarı 1 saat aradığımı biliyorum!
    Bence menü dizaynı çok aptal!
    NOKİA'ya hayran tanıdığım bir sürü insna var!

Ama
    Onlrda keşfettiğim bir özellik,
    telefonun hiç bir özelliğini kullanmıyorlar,
    Telefonun özelliklerini sınırlarını zorlayan, sonuna kadar kullanan insanlar dikkat ediyorum benim gibi başka markaları şeçiyor....

Arkadaş yeni bir NOKİ aldı, yanıma getiriyo,
    abi baksana ya müthiş yeni bir özellik koymuşlar,
    telefon çalarken sesini kapata biliyon, telefon sessizde çalmaya devam ediyor..!

Bende bu özelliğin 3 sene evvelki telefonumda olduğumu söylüyorum..

NOKIA bence fiyat perforamans oranı düşük bir telefon

• sana katılmıyorum yba azda olsa 6 ay boyunca telefonculuk yaptım nokya gercek bir marka dedigin dogru olabilir ses kapatma özelliği ta eskiden beri var olabilir ama nokıa bu özelliklerin hepsini toplayıp bi araya getiriyor fenada olmuyor soruyorum senin eski tel gprs veya bulutut varmıydı sanmıyorum nokıa kadar kullanımı basit telefon görmedim ha bide ev telefonum :-))
  • Ideal telefon:

Artık bir telefon olmaktan çıkmalı, herşey entegre olmalı, mp3 bazında ses kaydedebilmeli ,bluetooth ve Wi-Fi gibi kablosuz bağlantı teknolojileri bulundurmalı, menüsü açık ve kolay kullanılabilir olmalı, UMPTS teknolojisi desteklemeli, Eş zamanlı görüntülü iletişimi sağlamalı, çok küçük olmamalı...

Kısacası bir multimedia iletişim cihazı olmalı...
  • pahalı olur o
  • ya iyide farkettiyseniz nokia genelde (KİMSE ALINMASIN) teknolojiden bi haber insanlar için dizayn edilmiş gibi duruyo menüler o kadar basit hazırlanmış ki babaannem bile kullanıyo o kadar yane o yüzden siemens sl45i bide motorola a008 üzerine tanımıyom
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by mg_61</i>
    <br />sana katılmıyorum yba azda olsa 6 ay boyunca telefonculuk yaptım nokya gercek bir marka dedigin dogru olabilir ses kapatma özelliği ta eskiden beri var olabilir ama nokıa bu özelliklerin hepsini toplayıp bi araya getiriyor fenada olmuyor soruyorum senin eski tel gprs veya bulutut varmıydı sanmıyorum nokıa kadar kullanımı basit telefon görmedim ha bide ev telefonum :-))
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Ne kadar az telefonculuk yaptığın belli

Bana söylesene Nokia'nın hangi telefonunda Bluetooth var ( blutut senin deyiminle )

Nokia kadar insanları ahmak yerine koyan bir şirket yoktur . Adamlar sadece şekil değiştirerek telefon piyasaya sürüyorlar . Bana sölermisin 7210 , 6610 , 6100 arasında farkları . Bana sölermisin 7650 , 3650 arasındaki farkı . ( Not arasındaki farklar basit program firmware'lerle düzeltilebiliyor . Yani 3650'de video çekiliyor diye 7650 çekilmez diye bir şey yok . Sadece program kuracaksın )

Bana sölermisin nokia'nın yeni gözbebeği 7250 nedir ? 4096 renk flashsız kamerasından öteye gitmeyen class 6 gprs'i berbat bir telefon . Tasarım 0 . Peki nerde bizim büyük Nokia , işte burda fiyatınıda 750.000.000 koymuş İki tane arkadaşım var 7250 aldı . Ne özellik var dedim ? Kamerası var dedi ? Başka Nokia converter program var dedi. Ama ben converter'ı siemens dahil her telefona yüklüyorum sonuçta java değil mi ? Ve ben gene 190 Milyona C55 alıp ( Gprs 8 Class ) üstüne Dijital Fotoğraf makinesini alıyorum değil mi ? Henüz 450 Milyon etti . Ve gene ben 350 Milyona 1 GB hafızası olan iPod Mp3 çalar alıyorum değil mi ? Şimdi bunların profesyonelliklerini bırak 7250 ne demek anlamışsındır . Her telefon ayrı bir fiyasko .

Türk milleti gösterişe önem verir o yüzden Nokia çok satılıyor .

• Nokia = 0
    Umarım anlatabilmişimdir .
    Nokia 2100 da olan özellikleri yazarmısınız . Ben yazarım özellik yok
    6110 'daki inceliğin fiyatını yazarmısınız 650.000.000

Nokia'nın tekeli 6110 ve 5110 'dan sonra izlediği politikalar nedeniyle bitti .
    Yeni üreticilerin önü açıldı . Şu anda benim için rekabet Siemens ve Samsung arasında . Samsung çok başarılı gidiyor .

Sony- Ericsson daha bir şeyler oturtamadı . Kare tasarımından vazgeçmesi gerekiyor . Ve birde daha fazla özellik .

Nokia bitti zaten .

Motorola kendi halinde ürünler çıkartıyor . Amerika'da iyi satıyor . Burda telsim'in getirdikleri haricinde yok sayılır .
  • Birde gözümüz aydın Microsoft'ta Q-Tek 'le beraber telefon dünyasına girdi . Bi burda eksikti . Fiyatı biraz tuzlu ama özellikleri çok iyi sayılır . Ama denemeden bir şey söylemem sonuçta Windows'un bir çeşit işletim sistemi yüklü

2 Yıl içinde cep telefonları Palm'a dönüşçek . Yani elimizde kalem palm'a sayı yazıp arıyacağız . 1 Gb hafızalarının olması bekleniyor . Ve işletim sistemi falan filan . Güzel olur galiba

-Benim palm'a format atalım çok doldu .
    -Ne o registery çok mu doldu
    -Bilmiyorum kernel.dll hatası verdi.
    -Palm'a nasıl overclock atarız .
    lafları dolancak galiba

• @i3attery
    "Bana söylesene Nokia'nın hangi telefonunda Bluetooth var ( blutut senin deyiminle )"
    6310i,7250 (sadece bunlari biliyorum baska olabilir)
    bende nokia taraftari degilim ama 7250nin ozelliklerine bidaha bak bence ondada BLUTUT var ayrica kullandigi isletim sisteminede bi daha bak.
    ayrica class8 olsa ne fark eder? turkiyede onu destkleyen sebeke varmi?
  • Microsoft bu işe giriyorsa, ctrl+alt+del de koymaları lazım telefonlara, ya da en azından reset tuşu [krl]
  • Ayrıca İ3attery ve YBA' ya katılıyorum, Nokia hep birbirine benzer modeller çıkartıyor, ayrıca yüksek fiyatlara satıyor. Ericsson'da bir türlü belini doğrultamadı. Ben motorola kullanıyorum, ancak bazı temel hatalar var yazılımlarında, ayrıca onlarda çok köşeli model yapıyorlar. Bence de şu an piyasa yarışı Samsung ile Siemens arasında. (Şu aralar LG' de girdi piyasaya ancak onda da iş yok) (Not: Bu en azında bizim ülkemizde böyle, dünyada nokia hala birinci)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by C. Lipton</i>
    <br />
    Microsoft bu işe giriyorsa, ctrl+alt+del de koymaları lazım telefonlara, ya da en azından reset tuşu [krl]

<font size='5'><b>lisans'ı unutmayalım</b></font id='size5'>

[^]
  • sagem
  • siemens'in menüsü çirkin kullanmam onu ben
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by areels</i>
    <br />siemens'in menüsü çirkin kullanmam onu ben
    Sen yeni telefonların menulerini görmedin galiba
    Menü güzel olunca ne oluyor ayrıca . Benim için özellik ve işlevsellik önemlidir . Basit 7 topic ( Nokia ) sınırlı detay önemli değil .
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by MoNstRuM</i>
    <br />@i3attery
    "Bana söylesene Nokia'nın hangi telefonunda Bluetooth var ( blutut senin deyiminle )"
    6310i,7250 (sadece bunlari biliyorum baska olabilir)
    bende nokia taraftari degilim ama 7250nin ozelliklerine bidaha bak bence ondada BLUTUT var ayrica kullandigi isletim sisteminede bi daha bak.
    ayrica class8 olsa ne fark eder? turkiyede onu destkleyen sebeke varmi?
    7250'de Bluetooth var Ben yanlış biliyorum o zaman
    www.nokia.com.tr

Adamların doğru düzgün 1-2 tane bu özelliğe sahip telefonu var . Zaten az olduğundan kocaman harflerle kablosuz teknoloji bluetooth bulunur diye yazıyor . O da 7250 'de pardon 700.000.000 'luk bu telefonda yok Her halde 2 Milyarlık modellerinde koymaya başlayacaklar . Artık 250.000.000 civarı her telefonda bulunmaya başladı bu özellik . Nokia ise hala bluetooth'tan veya modem class'tan kısarak para kazanmaya çalışıyor . Siz ise alıyorsunuz .
    Class 8 ve Class 6 arasında fark yok demişsin . Bu özelliklere sahip iki telefonu al eline ve Gprs'ten internete bağlan arasındaki farkı inan göreceksin .

Bence cevaplar vermeden önce bir şeyleri bilmen gerekiyor yanılıyorum muyum ?

• 3210 umu çaldılar yazın mersinde.. verdik savcılığa imei numarasını bakarsınız gelir..
    onun üstüne telefon tanımam.. 2100 aldım bi acayip telefon düğmeleri çok ufak gözüm görmüyo..gelirse 3210 bunu satarım gider..
  • SONY/ERİCSSON derim o kadar.... Bir ürünün üstünde bu ilk 4 harf var ise kalitelidir...[krl]

Eğer olsa ve bulsam donumu bile SONY alırdım...
  • T610 kullanıyorum ve tek kelimeyle <b>mükemmel</b>...

İdeal cep telefonu

Vee özellikleri...:

Görsel bir deneyim
    Büyük ekranı, gelişmiş tasarımı ve kolay kullanımlı görüntü özellikleriyle, T610 sahip olduğu görsel gücü her açıdan dışa vuruyor.
    QuickShare™ - Yaşadıklarınızı paylaşmanın en kolay yolu
    T610 yaşadıklarınızı paylaşmak için yeni yöntemler sunuyor. QuickShare™ ile unutulmaz anlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmak artık hiç olmadığı kadar kolay. Yerleşik kamera ile resim çekin ve hemen paylaşın. QuickShare™ özelliğinin ardındaki anlayış, yalnızca birkaç tuşa basarak deneyimlerinizi paylaşmanızı sağlamaktır.
    Benzersiz özellikler
    T610'u keşfedin. Yerleşik kamera, yüksek çözünürlükte renkli ekran ve yeni grafik arabirim, T610'u sıra dışı bir cep telefonu yapan özelliklerden yalnızca birkaçı...
    Gerçek renkler
    T610'un büyük ekranı 65,536 renk üretebilir. Şimdi biraz teorik bilgilere bakalım: Bunun, kısaca resimlerinizin daha iyi görüntüleneceği anlamına gelir. Gradyan ve renk nüansları olduğu gibi görünürken, etkileyici renk doygunluğu ile T610'un ekranı, renklerin belirgin ve canlı görünmesini sağlar.
    Geniş depolama alanı
    T610 sık kullandığınız dosyalar için geniş bir alan sunuyor. 2MB boyutunda resim, ekran koruyucu veya ses depolayabilirsiniz.
    Eğlence, kişisel çoklu ortam mesaj alışverişi
    MMS, resim, ses ve metin kullanarak kendi mesajlarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Yerleşik kamerası, QuickShare™ özellikleri ve yüksek çözünürlüklü renkli ekranı ile T610 işlerinizi kolay, kişisel ve eğlenceli hale getiriyor.
    Özellikler:
    Erteleme fonksiyonlu alarm , AMR (Adaptive Multi-Rate voice coding) , Otomatik Saat Dilimi (NITZ) Bluetooth™ Kablosuz Teknoloji , Bookmark saklama (URL hafızası) , Çağrı uyarıcı , Çağrı görüntüleme , Çağrı süresi/çağrı ücreti , Arama kartı servisi , Saat, Renkli ekran , Bağlı Hat Kimlik Gösterimi (COLP) , Data , E-mail müşterisi , E-mail adres saklama , Eklentili e-mail , E-OTD (Gelişmiş Gözlemlenen Zaman Farkı , Oyunlar , Resim Görüntüleyici , Infrared port Joystick , Tuş takımı kilidi , Hafıza durumu , Mobil sohbet , Modem , Resimlerim , Seçenek tuşu , OTA (Havadan indirim) , Telefon kilidi , Resim değişimi Resimli Telefon Defteri , Polifonik zil sesleri Profiller , Otomatik tekrar arama , Ekran koruyucu , Kısa yollar , Telefon defterine kısa yol , SIM kart kopyalama , SIM kart kilidi , Uyku modu/Güç tasarrufu SMS sayacı , Hızlı arama , Durum menüsü , Kronometre , Taşıma kayışı , Sync ML , Temalar , Zaman sayacı , Kullanıcı selamlama , Titreşimli uyarı , Sesli posta tuşu , Sesli hafıza/ses kaydedici , WAP 2.0 , Anten konnektörü (araç içi seti için harici) , Arka plan resmi/duvarkağıdı , Dahili kamera , Özel internet tuşu Java™ , Melodi oluşturucu/MIDI (Müzik DJ) , MMS (Mobil Multimedya Servisi) , Ayrı açma/kapama tuşu RS232 desteği , Seçim tuşları , PC ile senkronizasyon USB desteği

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.