Şimdi Ara

İddia: 2024 yılında yeni bir Playstation 5 göreceğiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İddia: 2024 yılında yeni bir Playstation 5 göreceğiz

2020’nin sonlarında Playstation 5 sistemini satışa çıkaran Sony, sistemin başarısı ile hızlıca satış rekorları kırmıştı. PS5, özel oyunları ve gücü ile oldukça beğenilse de sistem, devasa boyutu ve ağırlığı nedeniyle göze batmıştı. Geçtiğimiz aylarda Avusturalya’da daha hafif bir PS5 modeli tanıtan Sony, 2024 yılında tamamen farklı bir Playstation 5 sistemi tanıtacak.

Ayrıca Bkz.GTA 6 görüntüleri nasıl sızdırıldı? Rockstar'dan açıklama geldi

Yeni Playstation 5, harici disk sürücüsüne sahip olacak

Birçok oyuncu, Playstation 5 ve Xbox Series X’in Pro versiyonlarını beklese de bahsi geçen yeni PS5, Pro bir model olmayacak. Insider Gaming’in iddialarına göre Eylül 2024’te çıkacak yeni PS5, standart model ile aynı donanım özelliklerine sahip olacak ancak cihaz, harici bir disk sürücüsü ile gelecek. USB-C kablosu ile cihaza bağlanacağı düşünülen harici sürücü, yeni bir PS5 paketi dahilinde satılacak. Ancak Sony, bu sürücüyü paket dışında da satmayı düşünüyor.

Playsation 5’in son fiyat artışı ile Xbox konsollarına göre pahalı gözükmeye başlaması, Sony’i rahatsız etmişe benziyor. Bahsi geçen yeni PS5 gerçek olursa Sony, muhtemelen disk girişli PS5 modelini satmayı bırakacaktır ve daha ucuz olan dijital PS5 daha çok tercih edilecektir.  

Kaynak:https://comicbook.com/gaming/news/ps5-playstation-console-new-2024-release-report/

• harici disk çözümü olması gerekendi,
    böylece tek cihaz olur. isteyen harici sürücü alır hem de büyük ihtimalle sonra çıkan versiyonlarda da kullanır.

• Çok gereksiz bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • GTA 6 çıkış tarihi 2024 O zaman

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kapasite arttırım için dahili NVMe slotu mevcuttu, harici desteğini şuanda da verebilir aslında.

Dahili NVMe yuvasını kaldırıp öyle bir şey yapacaksa saçma olur. Bu arada, Pro versiyon büyük ihtimalle gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 20 Eylül 2022; 11:48:59 >
  • Editör yine sallamış ps5 satış rekoru kırmış vs vs ulan adamlar heryerde yirtiniyor ki ps4 satisinin yarisi kadar yok ps5 satışı diye 😆 ps4 un rekorunu hala gecebilmis değil

• Haberde geçen ps5 özel oyunlarını ben neden göremedim? Elon beni ne ara marsa bıraktın allahsız :)

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    ssd değil de blu ray sürücüyü kastediyor sanırım.

• oly1786 kullanıcısına yanıt

BD sürücüyse, o zaman sadece Digital cihaz üretimi yapılacak demektir.

Mantıklı bir çözüm olur, BD sürücüsü var diye 100 USD/EUR fazla vermek zorunda çünkü şuan insanlar.

• Pro versiyonları 2025 gibi gelebilir şimdiden çok erken. Daha adam gibi oyun yok ki PS5 i zorlayan.

• Haberde söylenen işte bildiğimiz ps5 slimden bahsediyor büyük ihtimalle.Boyutunu iyice ufaltıp disk sürücüsüde yer kaplamasın diye pc lerde kullanıldığı gibi harici şeklinde ekleyecek.Disk sürücü istemeyende almayabilecek gibi duruyor.Bu arada pro versiyonu %100 gelecek.En geç 2025 sonuna kadar göreceğiz.Donanım olarakta am5 ve güncel rdna gpu dan oluşacaktır.ddr5 ve gen5 nvme olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 20 Eylül 2022; 12:56:38 >
  • Halen ps4e oyun geliyorken ps5'in ömrünün azaldığı söylemek inandırıcı olmaz. Büyük ihtimalle slim model gelecek.

• Ancak çıktığını görüyoruz hamdolsun 😡😡

• Pro sürüm çıkacaktır 4k 60 fps bi makine olur muhtemelen diyordum ki editör pro olmayacak demiş bakalım ne gibi bir cihaz olacak pro değil uktimate olur no problem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. MacMillan -- 20 Eylül 2022; 14:17:57 >
  • 3erkay98 3 kullanıcısına yanıt
    O değişir hacı rockstar ın ağzı çok yandı acısını çıkarmak için erteleyebilir oyunu hatta GTAVIce iptal bile olabilir yapmadığı şey değil Rdr 1 remastered iptal edildi Max Payne trilogy remastered da çok ümit vaadetmiyor açıkçası bana çünkü gta trilogy remastered dan gördük kofti bi tadilat gördü oyun daha farklı ip lere yönetebilir rdr 3 falan olabilir ters köşe yapıp cepte bi proje yanılmıyorsam oda geliştirme surecindeydi yalnız bu son sızıntı rockstar a çok koymuş olmalı heriflerin morali çok bozulmuş bu çok belli

• Ps5 Slim lazım acilen, kocaman modem tipinde bir cihazın hiç bir görsel albenisi yok. Ps4 Slim tipinde beyaz-siyah bir tasarımla çıkarsa güzel olur :)

• Cm-rc1000 C kullanıcısına yanıt

PS4 piyasada 10 senedir var neredeyse. ps5 ise onun yarısi kadardır bile yok ve çip krizi olduğundan dolayı çok uretilemedi kara borsaya düştü. çok saçma karşılaştırma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anki ps5 hem kocaman hem de çirkin. Çirkin yani hoş durmuyor. Ufak olsa bu fütüristik tasarım minimalist bir çizgide olunca akla yanaşır bi ryanı olabilirdi ama şu haliyle çok gereksiz bi tipi var. Mutlaka slim model bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ps7 yi bekliyorum ps5 almak için.

• ccguven kullanıcısına yanıt

Ben Sahibindende 1500 tlye 100 oyunlu ps3 aldım hehe. Last of us oynuyom cok iyi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.