Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.935
Cevap
186
Favori
769.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün fax çekmistim bugün aradim ama Ankara cok yogunmus sadece ölüm veya hastalik gibi acil durum varsa onlara öncelik verebiliyorlarmiş onun dışındaki faxlarin önemi yok yani ve suan 26 eylüldeki başvurulari degerlendiriyorlarmis ben 29 eylülde başvuru yapmistim en az 4 gun sonra sonuclanir söylediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbuldaki başvurular daha erken sonuçlaniyormuş Ankara büyükelçiliğinden söylenen bilgi bu şekilde

• InşAllah sizinki de çabuk açıklanır. Bugün mesaj geldi gelip pasaportu alabilir siniz diye ama çıkıp çıkmadığını bilmiyorum çok merak ediyorum inşAllah çıkmıştır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsallah çıkmıştır. Benim çıksada gidemeyeceğim galiba iznimim 1 haftasi bitti böyle olacağini bilseydim başvuru yapmazdim hiç.

• Keşke daha çalışıyor ken basvurup çıktıktan sonra izniniz kullansa idiniz daha iyi olurdu sanki

• Çalisirken başvuru yaptim başvurudan 1 hafta sonra izine ayrildim idatadan bana 10 ekime kadar cikar söylediler bende ona güvendim vizem ciktiktan sonra tekrar izin alabilirsem giderim ama imkansiz gibi bir sey tekrar izin alabilmem.

• ankarada kı konsolukta vıze bolumunde calısan sayısı suan 2 kısıymıs o yuzden daha uzun surecek gıbı gelıyor
  • Dün iData'ya pasaportumu teslim ettim . Ögrenciyim ve çalışıyorum . Rezervasyonum 15.50'ydi . Şirketten belgeleri alıp gitmem 16.40'ı buldu .
    Rezervasyonum oldugu icin numara aldim ve iki dakika da hallettim

SGK İşe giriş belgem yoktu , onu da yanda teslim aldimSGK binasinda işim 40 saniye surdü 😂

Teslim ettim ve bekliyorum . iData'dan ve hızlı hizmetinden memnun kaldım . Umarım vizem de hızlıca ulaşır .

Seyahat Tarihim 29 Aralık - 4 Ocak

• Gidip baktım vize çıkmamış. Geri donecegime dair onları ikna etmem gerekiyor muş...

• Arkadaslar ben 6 ekim de idatanin gaziantep subesinde almanya vizesi icin basvurdum. Bi kac gun sonra basvuru sorgulamada konsoloslukta oldugu yaziyordu. Yalniz 12 ekimde idata ankaradan arayip konsoloslugun parmak izimi tekrar istedigini ve antep subesine gitmem gerektigini soyledi ki ben zaten 6 ekimde parmak izimi vermistim ne hikmetse tekrar istediler.herneyse parmak izimi tekrar verdim.basvuru takibine baktim idata transfer yaziyordu. Ama bugun baktigimda idata basvuru yaziyor. Bunun anlami nedir.yardimci olursaniz cok sevinirim

• Çok ilginç bir vize hikayesini sizinle paylaşmalıyım :) ve en azından varsa bilgilendirebilecek olan bilgilendirsin.

yaklaşık 1 yıldır havacılık üzerine eğitim alıp aynı zamanda büyük bir havacılık firmasında yönetici pozisyonunda çalışıyorum.
    ticari vizeye başvurduğumda hesabımda yaklaşık 30bin euro kadar bir para vardı.
    ilgili uçak fabrikasının sahibinden davetiyem vardı.
    Resmi olarak türkiyeden aldığım kurum kartım vardı.
    Öğrenciyim aynı zamanda havacılık okulunda. öğrenci belgem vardı.
    pasaportumda sayısını unuttuğum yeşil pasaportla avrupa seyahatleri ve amerika ingiltere vizeleri vardı.
    Şirket antetlisinden gerekli izin yazım vardı.
    Bilet rezervasyonları ve oteller hazırdı.
    11 de başvurdum 14te pasaport geldi elime.
    Muhtemelen çıkmıştır artık diye düşünürken ben ve İDATA da çalışan kişiyle kısa süreli bir şok yaşadık.

Reddetmişler red etme sebepleride

8 numaralı işaret ve arka sayfasında da D şıkkını işaretlemişler.

“8-die vorgelegten informationen über den zweck und die bedingungen des beabsichtigten aufenthalts waren nicht glaubhaft”
    D-) Der angegebene reisezweck ist aufgrund der vorgelegten unterlagen/Ihrer mündlichen angaben nicht nachvollziehbar”

bunu iliştirip verdiler.

Benim oraya gidip imza atmam gerekli onun dışında bu ithalat gerçekleşmeyecek. bunu hem almanlar hem de bağlı oldukları havacılık otoritesi biliyor....

ne yapmalı ?

• Arkadaslar gerekli evraklarla ilgili size nacizane bi tavsiyede bulunim. Gerekli evraklari idata yi arayarak ogrenmeye calismayin. Ben denedim bi kac klasik evrak istediler.daha sonra internette herhangi baska bir araci kurulus bulup aradim.adamlar okadar ilgilendi ki.en ince ayrintisina kadar butun evraklari tek tek soyluyorlar ve gercekten cok ilgileniyorlar.bu belgelerin hepsini idataya goturdum.bana soylemedikleri okadar evrak vardi ki hepsini aldilar yinede.ama gerekli evraklari ordan ogrendikten sonra yinede idata ya basvurunuzu yapin mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: seçkin baz

Gidip baktım vize çıkmamış. Geri donecegime dair onları ikna etmem gerekiyor muş...

Nasıl bir başvuru yaptınız ve durumunuz nedir öğrenci özel sektör çalışan devlet memuru esnaf v.s sadece merak ettim neden verilmemiş diye ve adınıza her hangı bır araba ev yada arsa var mı ?
  • basvuru 30 eylul ankara daha sonuc yok kımseden bı ses yok mu acıklanan acaba basvuru tarımıze yakın ??
  • Hocam en kisa surede alirsiniz umarim .. Benim 13.10 iZmir basvuru normalde 3-4 gunde sonuclanirdi ama Izmir'de de yogunluk var sanirim

• Başvuruları cevaplananlar başvuru tarihleri ve şehir ile yazarsa takip edebilmemiz kolaylaşır. 12 Ekim'de Ankara'dan başvurdum. Henüz konsoloslukta. Gidiş tarihimiz 12 Kasım.

@ugurbi hocam sonuçlandığında beni de bilgilendirir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Alper- -- 20 Ekim 2016; 17:05:22 >
  • Eğer kuzenim yalan söylemiyorsa enteresan olan olay ; Kendisi onlarca kez yurtdışına seyahat eden biriydi ve uzun bi sure de yurtdisında eğitim aldi .

Pazartesi vize basvurusu (Italya) yapmış , dün mesaj gelmiş . Nasil 1 günde 6 Aylık multi giriş aldı anlamadim

Ben 8.iş günü oldu . Hala bekliyorum pasaportumu Almanya için :(

• Nereden basvurdunuz acaba ? araci ile basvurdum biraz once vizem ulasmis 18gun vermisler. Isin garip yani idata sitesinden kontrol ettigimde hala konsoloslukta gozukuyor.. Idataya yakin olanlar bir ugrayip baksin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llewyn davis -- 21 Ekim 2016; 15:03:40 >
  • Merhaba,

iDATA Ankara şubesine 13 Ekimde kendim ve ailem için turist vizesi için başvurumu yaptım. Ortalama 15 gün içinde belli olduğu bilgisi verdiler. Ama bu sürenin konsolosluğun araştırmasına göre değiştiğini belirttiler. Her gün verdikleri takip numarasından duruma bakıyorum. Henüz konsoloslukta yazıyor. Sonucu alırsak yazarım, forum üyeleri için zaman bilgisi oluşabilir.

Saygılar.
  • Mrhaba ben 29 eylülde başvuru yapmiştim Trabzon'dan dün öğleden itibaren transfer olarak gözüküyor pasaportum gönderilmiş sanirim. Yani Ankara'daki başvurularda sonuclanan son tarih 29 eylül bilginiz olsun.

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.