Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.927
Cevap
186
Favori
769.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
88. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aldığımız bizeyi yeniletme şansımız varmı arkadaşlar sonuçta elimizde olmayan sebeblerden dolayı gidemiyecez uçuşlar iptal oldu sınır kapıları kapandı boşu boşuna masraf etmiş olduğumuzla kaldık hiç konsoloslukla görüşen oldumu bu konuyla alakalı?

20 mart başlangıçlı vizem yandı benimde bu durumdan dolayı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Redzepi kullanıcısına yanıt
    Hocam konsolosluk alınan vızelerı bu olaydan dolayı uzatmaz mı acaba sonucta dunya genelınde bır sorun elımızde olmayan bır sebep bu bırde vıze aldık gırdı cıktı yapmadık sorun olur dıyolar hadı bunu gectım vıze 1 aylık 27sınde baslıyor 1 ay ıcınde ımkanı yok duzelmez bence bu konuda magdur olan bızız ve konsoloslukla ıletısıme gecmemız lazım ben yazdım ama cevap yok verılen vıze suresı kadar yenıden uzatılsın
  • evet arkadaşlar 17 nisana kadar vizemiz var ama gidemeyeceğiz.
    şimdi en kötü ihtimal uçak biletlerimizi değiştirip uçabiliriz.

ancak malum vize aldık ama elimizde olmayan sebeplerden vizemiz yandı.
    ben konsolosluğa mail attım ama henüz cevap alamadım.
    bu konuda bir ihtimal konsolosluk yeni ucak bileti, yeni seyehat sigortası ve yeni konaklama belgeleri ile yeni bir vize verebilirse maduriyetimiz giderilebilir belki. yoksa yeniden baştan vize sürecine başlamak gerçekten üzücü olacak.

eğer bu konuda bilgi alabilirsek burdan paylaşalım. eminim çok faydalı olacaktır.
  • Konsolosluğa durumu açıklayan bir dilekçe gönderdim vizenin başka bir tarihe alınmasını talep ettim, umudum yok ama bi sonuç çıkarsa buradan paylaşırım. Bence siz de dilekçe yazıp konsolosluğa e-posta, fax yolu ile gönderin.
  • İDATA ile telefonda görüştüm herhangi bir bilgi yok baştan almanız gerekir dedi.
    konsolosluk ve birçok yere mail attım herhangi bir dönüş olmadı.
    sadece bekleyeceğiz ve ümid edeceğiz.
    yoksa baştan bir vize süreci bizi bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bir_masal

İDATA ile telefonda görüştüm herhangi bir bilgi yok baştan almanız gerekir dedi.
    konsolosluk ve birçok yere mail attım herhangi bir dönüş olmadı.
    sadece bekleyeceğiz ve ümid edeceğiz.
    yoksa baştan bir vize süreci bizi bekliyor.
    Direkt konsolosluğu arayın, ben ulaştım yeni bir durum olduğu için belki değerlendirilebilir, siz dilekçenizi bi gönderdin dediler.
  • ben haziran 2 sine bileti aldım.
    süreci takip edeceğim.
    olmadı yine idata yolu göründü
  • Sinwt S kullanıcısına yanıt
    Fax'la mailin etkisi aynı mı bilginiz var mı? Dilekçemizi hangi yoldan göndereceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunahaan

Fax'la mailin etkisi aynı mı bilginiz var mı? Dilekçemizi hangi yoldan göndereceğiz?
    Ben hem fax hem de mail gönderdim ama mail gönderecekseniz dilekçenin çıktısını alıp imzalayıp, sonra taratıp mail ekine eklemeniz gerek. Direkt olarak dilekçenizi yazmayın.
  • konsolosluk gerekli açıklamayı yapmış. bizim umutlarımız suya düştü.
    baştan vize alacağız.
  • 1. Almanya'nın Türkiye'deki dış temsilciliklerindeki vize işlemleri kısıtlı olarak devam etmektedir. Lütfen aşağıdaki uyarılarımızı dikkate alınız:

Geçerliliği Almanya ile olan uçak seferlerinin iptal edildiği süreye denk gelen (Schengen) vize başvuruları, seyahat amacının ortadan kalkmış olması nedeniyle iptal edilecektir veya işleme alınmayacaktır.
    Halihazırda geçerli bir vizeniz varsa, Büyükelçilik vizenizin geçerlilik tarihini artık değiştiremeyecektir.
    Şayet Büyükelçiliğimiz nezdinde başvuruda bulundunuz ve işlemler henüz neticelendirilmediyse, yazılı dilekçe ile başvurunuzu geri çekme hakkınız bulunmaktadır.
    2. Mevcut koşullarda seyahat etmekten vazgeçtiyseniz veya seyahat edemiyorsanız, dilediğiniz zaman yeni bir başvuruda bulunma hakkınız vardır.

3. Almanya'da bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyenler havayolu şirketi ve Türkiye'nin en yakın dış temsilciliği ile irtibata geçmelidirler.

4. Ödemiş olduğunuz vize harcı işlem ücreti olduğundan iadesi mümkün değildir.

5. Hastalık belirtisi olanlar (ateş, öksürük, nezle) vize bölümüne veya hizmet sağlayıcımız iDATA'ya gitmemelidirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunahaan

1. Almanya'nın Türkiye'deki dış temsilciliklerindeki vize işlemleri kısıtlı olarak devam etmektedir. Lütfen aşağıdaki uyarılarımızı dikkate alınız:

Geçerliliği Almanya ile olan uçak seferlerinin iptal edildiği süreye denk gelen (Schengen) vize başvuruları, seyahat amacının ortadan kalkmış olması nedeniyle iptal edilecektir veya işleme alınmayacaktır.
    Halihazırda geçerli bir vizeniz varsa, Büyükelçilik vizenizin geçerlilik tarihini artık değiştiremeyecektir.
    Şayet Büyükelçiliğimiz nezdinde başvuruda bulundunuz ve işlemler henüz neticelendirilmediyse, yazılı dilekçe ile başvurunuzu geri çekme hakkınız bulunmaktadır.
    2. Mevcut koşullarda seyahat etmekten vazgeçtiyseniz veya seyahat edemiyorsanız, dilediğiniz zaman yeni bir başvuruda bulunma hakkınız vardır.

3. Almanya'da bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyenler havayolu şirketi ve Türkiye'nin en yakın dış temsilciliği ile irtibata geçmelidirler.

4. Ödemiş olduğunuz vize harcı işlem ücreti olduğundan iadesi mümkün değildir.

5. Hastalık belirtisi olanlar (ateş, öksürük, nezle) vize bölümüne veya hizmet sağlayıcımız iDATA'ya gitmemelidirler.
    yapacak birşey kalmadı. baştan vize alacağız.

• gönderdiğim maillerden birisine cevap geldi.
    özetle yeniden vize almamız gerektiği yazıyor.
  • 02.03.2020 tarihinde teslim edilen pasaport artik ne zaman nasil sekilde eve gelir Allah bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamarodom61 -- 18 Mart 2020; 15:10:14 >
  • lamarodom61 L kullanıcısına yanıt
    2 martta bende basvuru yapmıştım. gidemiyoruz doğal olarak seyahat saglık sigortasını ve otel rezervasyonunu iptal ettim. bakalım neler olacak izleyip görecegiz
  • Buralar tenhalaşmış. Sanırım bu yıl kimse gidemeyecek. Benim lanım haziranda ama o bile olmayacak gibi.
    Vizelerden bi haber varmı bu arada elçilikler çalışıyormu
  • Ben pasaportları aldım içine bir yazı koymuşlar. İçişleri bakanlığının 17.03.2020 tarihinde verdigi karar dogrultusunda vize evraklarına bakmadan iade etmişler. Basvuru ücretide yanmış. yeni basvuruda yeni ücret ödemeniz gerekiyor.
  • Şu anda konsolosluk kapalımı yoksa basvurulara bakmaya devam ediyorları. Ben haziranda gideceğim diye belirtmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robin.Hood

Şu anda konsolosluk kapalımı yoksa basvurulara bakmaya devam ediyorları. Ben haziranda gideceğim diye belirtmiştim.
    Haziran ayı için durum belli olmadığından pasaportunuzu bekleteceklerdir diye düşünüyorum. En azından Mayıs başına kadar pasaportunuzu bekletirler. Sonrasında duruma göre vize verirler veya iade ederler. Sıradışı günler yaşıyoruz.
  • Hakkımızda hayırlısı olsun. Bu durum bu sene böyle gideek gibi. Bari ordaki yakınlarımız gelebilse.
  • 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.