Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.920
Cevap
186
Favori
768.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
42. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam naptınız alabildiniz mi vize? Bir dönüş oldu mu? 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 2 martta başvuru yapmıştım. gayrettepe idata. hala bekliyorum.
  • 4 Nisandaki öğretmenler için olan ara tatilde almanyaya gidecektik. Muhtelemen bu tatili öne çekecekler diye düşünüyorum. Öne çekme olursa uçak bileti vize her şey yanacak. Vize güncelleme şeklinde bir şey yok değil mi? Uçak biletini yaza aldırırsam tekrar vize almak zorundayım? Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • birdost1236 B kullanıcısına yanıt
    halen bekliyoruz, suanlik bir haber yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunahaan

4 Nisandaki öğretmenler için olan ara tatilde almanyaya gidecektik. Muhtelemen bu tatili öne çekecekler diye düşünüyorum. Öne çekme olursa uçak bileti vize her şey yanacak. Vize güncelleme şeklinde bir şey yok değil mi? Uçak biletini yaza aldırırsam tekrar vize almak zorundayım? Bu konuda bilgisi olan var mı?
    Zaten o tarihte Almanya'ya gitmeyin. O tarihte ne olacağı belli değil. Evet masraf olacak ama yeniden vizeye başvurursunuz.
  • Evet beklediğim gibi okullar öne alındı ve bizim tatil yandı :) Uçak biletini lufthansadan almıştım 30 nisana kadar olan tüm uçuşlarda ücretsiz iptal daha yeni geldi onu bari kurtardık. Eğer vize iptali diye bir şey yoksa 1500 lira masraf ettiğim 26 gün yolunu gözlediğim vize yandı :) Sağlık olsun.

2020 başından beri o kadar inanılmaz şeyler oluyorki, belki (benim gözümde imkansız olan) vizelerde kalkar bir gün.
  • Eee simdi ne olacak???

Nisan 1 de almanya vizesini almistim 9 gunluk. Sonuna kadar diretecegim gitmek icin. Ama yasal uygulamalar sonucu gidemessek vize tarihini erteleme gibi birsey soz konusu olabilirmi?
    Bur aciklama yok ama tekrardan bastan bas vurmak gercekten zor olur. Kazanilmis herseyi ayarlanmis bir hakkimiz var sonucta

• bir_masal B kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı durumdan muzdaribim. Konuyla ilgili bulabildiğim tüm konsolosluk mail adreslerine mail attım ama bir şey çıkacağını zannetmiyorum.

Lufthansanın açıkladığı iptal hakkı benim uçuşu kapsamıyormuş fakat uçağımın saati değiştiği için ücretsiz iptal hakkınız var dediler. Onu bari kurtardım biraz önce.
  • Ben bekleyecegim son demine kadar. Haddinen fazla abartildi bu surec. Nisan a daha cok var. Bakalim ne olacak. Ama tekrar vize sureci yasamak istemiyorum. Yoksa bir suru evrak yillik izin iptal ettir tekrar yaptir. En az 1 ay vize bekle....

Size katılıyorum. Almanyadaki akrabalar şuan için herhangi sıkıntılı bir durum olmadığını söylediler, nisan ayını bilemeyiz tabi.
    Eşim öğretmen olduğu ve ara tatil öne alındığı için şuan iptal etmek durumunda kaldım. Eğer ara tatil uzarsa bilet alıp gideriz direk.
  • Bende kamu dayim. Valilik izni mevzusu nedir bilginiz varmi? Valilikden izin alinmasi gerekliymis. Bu konuyu da bir netlestirmek lazim.

Hiç bilgim yok fakat şahsi görüşüm; iş icabı gidecek olanlar valilik izniyle gidecekler böylece tatil amacıyla gidenleri engelleyecekler diye düşünüyorum.
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Almanya,Fransa,İspanya,Norveç,Danimarka,Belçika,Avusturya,İsveç ve Hollanda'ya yapılan seferler yarın sabah 08.00'den itibaren 17 Nisan tarihine kadar durdurulmuştur."
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Almanya,Fransa,İspanya,Norveç,Danimarka,Belçika,Avusturya,İsveç ve Hollanda'ya yapılan seferler yarın sabah 08.00'den itibaren 17 Nisan tarihine kadar durdurulmuştur."
    benim de 2 nisanda almanyaya uçuşum vardı erasmus için. ama yandı. herkese geçmiş olsun arkadaşlar. sağlıktan önemli değil hiçbirşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolyordam35 -- 13 Mart 2020; 21:59:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

benim de 2 nisanda almanyaya uçuşum vardı erasmus için. ama yandı. herkese geçmiş olsun arkadaşlar. sağlıktan önemli değil hiçbirşey.

Alıntıları Göster
    Siz uçuşa yasak olmayan Schengen vizesi ile girilebilen bir ülkeye gidip trenle Almanya'ya geçin. Mesela Polonya. Erasmus'u kaçırmayın diye yazdım. Bu uçuşların ne zaman başlayacağı meçhul.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1DA42FF60

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Kimseyi kandırmıyorum. Almanya'da olağanüstü hal daha ilan edilmedi. Bilmeden konuşmayalım. Yol gösteriyorum, Polonyaya gitmesi şart değil başka yoldan da gidebilir.

Mesela İtalya kırmızı alarmda olmasına rağmen komşu ülkeler ile karayolları açık ama havalimanları kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 14 Mart 2020; 9:9:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

Siz uçuşa yasak olmayan Schengen vizesi ile girilebilen bir ülkeye gidip trenle Almanya'ya geçin. Mesela Polonya. Erasmus'u kaçırmayın diye yazdım. Bu uçuşların ne zaman başlayacağı meçhul.

Alıntıları Göster
    yardımınız için teşekkürler. fakat vize türüm ulusal vize diye geçiyor ve erasmus öğrencilerinin ilk girişlerini gidecekleri ülkeden yapmaları gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

yardımınız için teşekkürler. fakat vize türüm ulusal vize diye geçiyor ve erasmus öğrencilerinin ilk girişlerini gidecekleri ülkeden yapmaları gerekiyor.

Alıntıları Göster
    O kadar detay bilmiyorum. İlla ilk giriş Almanya olacaksa aktarmalı başka bir yerden de uçabilirsiniz. Polonya aktarmalı olacaksa Polonyaya girmeden Almanyaya gidebilirsiniz gibi. Aktarma yapınca o ülkeye girmeden devam ediyorsunuz. Olabilir mi bilemedim.

Mesela Türkiyeden vize istemeyen bir ülkeye gidip oradan Almanya'ya geçmek de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 14 Mart 2020; 9:55:22 >

• İşimizden izin aldık, Ankaralara geldik, masraf ettik, vize aldıkve hepsi boşa gitti. Bu konuda hiç bir şey yapılmayacak değil mi. Yeni uçak bileti ve pasaportunu getir yeni vize basalım şeklinde bir hizmet olsa keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

O kadar detay bilmiyorum. İlla ilk giriş Almanya olacaksa aktarmalı başka bir yerden de uçabilirsiniz. Polonya aktarmalı olacaksa Polonyaya girmeden Almanyaya gidebilirsiniz gibi. Aktarma yapınca o ülkeye girmeden devam ediyorsunuz. Olabilir mi bilemedim.

Mesela Türkiyeden vize istemeyen bir ülkeye gidip oradan Almanya'ya geçmek de olabilir.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim hocam önerilerinizi dikkate alacağım.

• 
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.