Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.919
Cevap
186
Favori
768.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    burdan da paylaşırsanız çok sevinirim.
  • komutan2003 K kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam,

Evet, direkt konsolosluğa gittim. Görüşme iyi geçti, zaten Erasmus+ programı kapsamında staja gittiğim için dökümanlar ve işleyişle ilgili sorular dışında soru gelmedi. Belgeleri teslim ettim, parmak izim alındı ve çıktım. Bir aksilik çıkmazsa sonuç olumlu olur diye düşünüyorum.
  • FrecoB kullanıcısına yanıt
    Umarım sonuç istediğiniz gibi gelir. Pasaport UPS e verilince sms gelecek değil mi. Bekleyeceğiz bakalım. Sancılı bi süreç.. :(
    İzmir'de Yurtiçi Kargo ile çalışıyorlar. Kargo firmaları tarafından taraflarımıza SMS bilgilendirmesi gelir herhalde. İşlem 8-10 günü geçmez dedi benim görüştüğüm kişi.

Sizin için de hayırlısı olsun.
    Ben de 4B sozlesmeli 8.ve 9.maddelerden ret yedim... 4Blileri insan yerine koymadiklarini bilmiyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valiente03 V kullanıcısına yanıt
    Benim de reddedildi..
    Basvurum degerlendirilirken seyahat tarihim gecmisti onlar yuzunden ve gec basvuru denildi... 8.ve 9.maddelerden de ret verildi... butun sartlar birebir tutuyordu davetiyem ve sigortam her sey vardi.... gelir beyanlari vs. istedikleri her sey..

Tatilim bittigi icin ret cevaba itiraz etmedim etsem de yurtdisina cikamazdim calismak zorundaydim..

Yaz icin tekrar basvuracagim... 4b sozlesmeli ogretmenim.. Sozlesmeli ogretmen olmanin onlarin gozunde bile degeri yok :)

Ankaradan basvurdum.

• Merhaba.. Konsolosluktan basvurmak icin randevuyu idatan mi aliyoruz yine..

• Srkyhsyn2 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Evet idatayı arayıp konsolosluk schengen vizesi için randevu almak istiyorum diyorsunuz. pasaport numarası ile kaydetip randevu veriyorlar. Bavşururken bilgi verirseniz yardımcı olabilieceğim birşey var ise anlatırım.

Sizin seyahat tarihiniz geçti derken. sonuç geç mi açıklandı? (kaç günde açıkladılar.) yoksa siz geç mi başvurdunuz.?

benim 2 ay var seyahatime erkenden başvurdum ne olur ne olmaz diye.
  • Arkadaşlar merhaba. 21 martta almanya ankara konsolosluktan turistik vizeye başvurmuştum. Hala bir haber çıkmadı. Konsolosluğu arayıp bilgi almaya çalışacağım. Fakat vize işleri için hangi numarayı aramam lazım yardımcı olabilicek varmı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yavuzvuslatt Y kullanıcısına yanıt
    Bu diye biliyorum +90 312 455 51 00 ama hattı düşürmek zor olabilir. sabah erken ararsan veya şimdi ararsan ulaşabilirsin vize bölümüne. cuma günleride 13.30 a kadar çalışıyorlarmış.
  • yavuzvuslatt Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba benim dosyamda 21 martta işleme alındı bilgi alabilirseniz burdanda paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrvgrmny -- 29 Mart 2019; 15:58:8 >
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle vize başvuru sürecimde yardımcı olan @Kırcicek ablaya ve @suganday abiye çok teşekkür ederim. Ki bu süreçte çok çok yardımcı oldular.

Ben vize serüvenimi baştan sonra hızlıca anlatayım istiyorum. Yardımım dokunur belki. Kız arkadaşımla birlikte Almanya'ya gitmek istiyorduk ve aracıyla başvuralım dedik. Benim daha önceden İtalya schengenim vardı ancak kız arkadaşımın ilk sefer olacağından nedense aracı kullanmayı tercih etmiştim. Daha sonra konuştuğum aracı 160€ isteyince başka birilerini aradım onlar da 130€ isteyince bireysel olarak başvurmayı düşündüm ve @suganday yani Semih abi ile tanıştım buradan. Daha sonra onun yardımıyla bireysel başvurdum. İlk önce konsolosluktan direkt başvuracaktım ancak randevular en erken 22-23 martta vardı geç olabilir diye iData üzerinden randevu aldık. Kız arkadaşımın ikamet Manisa olduğu için iData çalışanı İstanbul'dan başvurabilir ancak İzmir'de değerlendirilecek o yüzden +4/5 gün fazla olabilir demişti ancak vizesinde veren makam İstanbul yazıyordu neyse.

Kız arkadaşım 15 Mart'a ben de 18 Mart'a randevu aldım. iData'nın sitesindeki belgeleri topladık ne eksik ne fazla. @suganday abi yine orda da yardım etti ancak zaten iData'daki elemanlar sizin yerinize düzenleyip gerekli yerleri de fosforlu kalemle çiziyorlar. Kendileri sizin yerinize sıraya koyuyorlar.

-Idata randevu
    -vize formu
    -Pasaport fotokopisi
    -Dilekce
    -Seyahat sigortasi
    -Ucak rezervasyonu
    -Hostel rezervasyonlari
    -Ogrenci belgesi
    -Izin belgesi
    -Kimlik fotokopisi
    -Vukuatli nufus kayit
    -İkametgah
    -Edevlet giris cikis belgesi
    -Vize fotograflari
    -Banka hesaplari + imza sirkuleri

Sponsor:
    -Dilekce
    -Imza sirkusu
    -Kimlik fotokopi
    -Vukuatli nufus kayit
    -Sigortalilik belgesi
    -4a/b döküm
    -Sicil gazetesi
    -Oda kayit sicil sureti
    -Faaliyet belgesi
    -Vergi levhasi
    -Banka hesap dokumleri + imza sirkuleri

Hostelleri booking.com'dan yaptırdım.İptal etmedim. Uçak THY'nin sitesinden 1 gün 7 saatlik falan bir rezervasyon yaptırdım. Direkt onu verdim. Bunlar benim belgelerim sponsorum annemdi. İş veren pozisyonunda. Kız arkadaşımın babası emekli onun belgeler az diye bir şey yazmadım.

18 Mart'ta başvurumu tamamladım. Bugün 15:30'da mail geldi teslim alabilirsiniz diye. Gidip teslim aldım. 23-29 Nisan olarak belirtip 7 gün istemiştim. Bundan önce 2017 İtalya Schengenim (10 Günlük) vardı.

Bu sefer 23-04-2019/06-11-2019 6 ay 15 günlük 90 gün multi vermişler. Sağ olsunlar.

Kız arkadaşım 15 Mart'ta başvurdu onun sonucu 27 Mart'ta belli oldu. Onda da 10 gün istemiştik 1 ay 10 gün kalmalı çok girişli vermişler.

Tekrardan @Kırcicek ablaya ve @suganday abiye çok teşekkür ederim.

4hafta da aciklandi...

• bekko33 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Bekirim güle güle git gel :)
  • 27 Mart'ta direkt konsolosluk(İzmir) üzerinden yaptığım başvurum 28'inde kabul edildi ve dün(29 Mart) pasaportum kargolandı, bugün de elime ulaştı. Jet hızıyla Schengen vizesi aldım, gerçekten şaşırdım. İyi ki iData'ya başvurup bir de başvuru ücreti vermemişim, belki süreç bile daha uzun sürecekti.
  • bekko33 kullanıcısına yanıt
    Seninde kız arkadasininda gozu aydin :) simdiden iyi tatiller :)

• Gerçekten çok saçma. 4 yıldır çalışıyorum ve tüm belgelerim tam. Bir açıklama olmalı.

Bende de 8. madde seçilmiş. Başka bir almanca sayfada alttaki iki sebep belirtilmiş.
    8. madde: Öngörülen seyahatin amacı ve şartlarını gösteren kanıtlayıcı belgeler inandırıcı değildir
    ---Seyahat amacı ile verilen belge/sözlü ifadelerin uyuşmaması,
    ---Başvurulan tarihlerin izin tarihinize uygun olmaması

Ben şimdi tatilim geçmesine rağmen itiraz etsem bir anlamı yok mu? Eğer geçerken hata varsa, yeniden rezervasyon bilgileri ve pasaportu isteyip, vize verme ihtimalleri yok mu?

Red yemiş halde kalsın istemiyorum. Ne yapabilirim?

• bugün itibari ile İstanbul Almanya konsolosluğu direk başvuru için 09/05 tarihine randevu veriyorlar arkadaşlar.
    bilginiz olsun.
  • Ankarada hangi tarihe bakıyor bilgisi olan varmı. Telefon açtım sabah bi türlü bağlanamadı.
    https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretungen/botschaft/kontakt-formular?preSelectedId=1514656 burdan mail attım hangi tarihler arası inceleniyor bilgi verebilirmisiniz diye. cevap gelmedi hala :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraydin36

bugün itibari ile İstanbul Almanya konsolosluğu direk başvuru için 09/05 tarihine randevu veriyorlar arkadaşlar.
    bilginiz olsun.
    İstanbul Almanya Konsolosluğunun sayfasına bakıyorum, vize randevusu için şunu yazmış: "DİKKAT: Vize ile ilgili işlemler için randevuların, dışarıdan görevlendirilmiş olan IDATA firması üzerinden alınması gerekmektedir!"

Siz hangi yöntemle direk başvuru yapıyorsunuz? Web sitesinden mi, telefonla mı randevu alıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.