Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.881
Cevap
185
Favori
765.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    değiştirir tabi ki de, anlamadığım nokta yeşil pasaportu olan biri neden vize başvurusu yapsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scheissenberg kullanıcısına yanıt
    Peki yeşil pasaportun ne olduğunu biliyormusun :)
  • Herkese Merhabalar...
    Annem ve benim ilk Vize başvurularımız sonuçlandı.
    Benim Başvurum İdata kadıköy 29.01.2019 Pasaport teslim 11.02.2019...

sonuç 6 aylık 90 gün kalmalı multi vize...

Annemin ikametgah Erzurum olduğu için İdata kadıköyden 29.01.2019 da yapmış olduğumuz başvuru Ankaraya gönderildi. Pasaport teslim 19.02.2019...

İkimizinde ilk vize başvurusuydu davetiye ile başvurduk... ben kamu çalışanıyım, annem ise çalışmıyor emeklide değil... ikimizinde vize başvurusu olumlu sonuçlandı... Açıkçası bu kadar kolay olacağını beklemiyordum forumda okuduklarımdan sonra ama beklediğim gibi olmadı çok şükür...herkese bol şanslar...
  • toprakmr T kullanıcısına yanıt
    Gözünüz aydın. çok iyi olmuş üstelik ilk vize başvurunuzda da uzun vermişler sonraki dönemlerde size iyi referans olur. Tebrik ederim.
    Davetiye ile beraber de dilekçe yazdınız mı? Bende başvuru yapacağım dilekçe örneği arıyorum 6 aylık almak istiyoruz ailece. bizde davetiye ile başvuracağız bakalım.
    Öncelikle ülkeye girme olasılığınız %0 bile değil 0 rında altında. Gibi birşey:) ayriyeten ülkeden çıkış bile yapamazsınız . Vize baslangic tarihiniz ne ise o zaman girebilirsiniz.

• Daha önceden almış olduğum mult 6.5 aylık vizem vardı aralıkta kullandım 1 haftasını nisanda gene bize almanya yolu gözüktü erkenden biletimi aldim 955 tl e. Gidiş dönüş hayırlısı olsun temmuza kadar vize var nasılsa 90 günü asmadikdan sonra gir cik yapabiliyoruz allah herkese kolaylık versin vize bekleyenler umarım sonuçlanır biran önce. Gene alman polisleri ile çatışmaya girecez havaalanında yallah bismillah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: toprakmr

Herkese Merhabalar...
    Annem ve benim ilk Vize başvurularımız sonuçlandı.
    Benim Başvurum İdata kadıköy 29.01.2019 Pasaport teslim 11.02.2019...

Annemin ikametgah Erzurum olduğu için İdata kadıköyden 29.01.2019 da yapmış olduğumuz başvuru Ankaraya gönderildi. Pasaport teslim 19.02.2019...

İkimizinde ilk vize başvurusuydu davetiye ile başvurduk... ben kamu çalışanıyım, annem ise çalışmıyor emeklide değil... ikimizinde vize başvurusu olumlu sonuçlandı... Açıkçası bu kadar kolay olacağını beklemiyordum forumda okuduklarımdan sonra ama beklediğim gibi olmadı çok şükür...herkese bol şanslar...
    öncelikle hayırlı olsun. forumlarda çok karamsar yazılar var insanı iyice heyecanlandırıp strese sokuyorlar yabancı ülkelerde istenilen ve genellikle bakılan en önemli unsur ülkeden geri çıkış yapma garantisidir. eğer bu konuda adamlar tereddüt ederse vize red kaçınılmaz bir durum tabi istisnalar olmuyor değil. eğer gideceğiniz yabancı ülkede akrabanız ikamet ediyorsa bir sonraki başvurunuzda 6 aylık vize alırsınız.

• CSHBILAL kullanıcısına yanıt
    Aynen kaynanam ve kayınbabam var almanyada. Ama eşim tr de yaşıyor almanyaya zamanında vize alamayınca gitmemiş tr de kalmış. şimdi beraber gideceğiz bakalım.
    Bişey sorabilirmiyim. bende kamu çalışanıyım 4B sözleşmeli. başvuru evraklarında sözleşme belgesinide isterlermi bilgisi olan varmı acaba?
  • komutan2003 K kullanıcısına yanıt
    İstemezler kardeşim sen kurumundan sgk işe giriş bildirgesi al. Maaş bordroları izin kagıdın falan yeterli olur işle ilgili evraklara.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ab konseyinin aldığı karara göre ;
    vize ücretlerine zam geliyor. Avrupa ülkeleri için 60 olan ücret 80 euro olarak güncellenecek ve vize başvuruları 6 ay öncesinden yapılabilinecek...
    Resmileşmesi için avrupa parlamentosunun onayı bekleniyor...
    haydi geçmiş olsun

Üç aydan fazla bir süre orada kalacağı için olabilir mi? Ulusal (D tipi) vize alması gerekmez mi?

• Niko51 N kullanıcısına yanıt
    Hocam eğitim içim gidiyorum kabul mektubumda yazan aralık 6 ay civarı ve nisan 1den başlıyor. Sorum aslında şu, kendimi iyi ifade edemedim: vizemi bu tarihe göre mi başlatırlar yoksa atıyorum birkaç gün erken gitmek istediğimi söylesem ona göre mi düzenlerler?

Evet kendini ifade edememişsin :) Eğitim vizelerinde beraberinde oturum olduğu için kayıt ve eğitim sürelerini kapsayacak şekilde vize veriyorlar zaten.
  • Arkadaşlar Ankara da vize için en son hangi tarih belli oldu..?

• Arkadaşlar 3.maddeden red yedim.esimin hesabında 10 bin dolar vardı.bunu ortak hesap yapıp tekrar başvuru yapsak.ve paranın emanet olmadığıni göstermek için araç satışından geldiğine dair evrakları ibraz etmeniz yeterlimidir.

• Hayatikaya H kullanıcısına yanıt
    Yeniden başvurmadan önce itiraz edin, maaş bordrolarınızı ve bahsettiğiniz hesabınızı dilekçenize ekleyin.

• Arkadaslar anneme almanyadan davetiye geldi. Uzerinde on sayfada 11/02/2019 arkasinda 10/03/2019 yaziyor davetiyenin gecerlilik suresi falan mi acaba ? 10 marttan once randevu alamazsam davetiye yanacak mi bilgisi olan yazarsa sevinirim

• mesutefe kullanıcısına yanıt
    Davetiyelerde geçerlilik süresi yazar. Geçerlilik terihi nedir? Gültig bis von şeklinde belirtir. O nedir?
  • Merhaba Almanya'dan vize başvurusunda red yedim Yunanistan'dan bu hafta başvuruda bulunmak sıkıntı oluşturur mu

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.