Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (261. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: atakancavdar , atakancavdar Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.909
Cevap
185
Favori
768.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
71. Sırada  bugün en iyi #29
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar is yeri sponsor olabiliyor mu ek olarak?
    Ben kendi maddiyatimi karsilayabilecegim hesaba sahibim. Fakat is yeri sponsor olsun diye oneride bulundular.
    Ama hic bir fikrim yok.
    Olmasi mumkunse hangi belegeleri eklemem gerekli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece sirket hesap ozetini mi ekleyeceksiniz? Baska evraklar gerekli mi?

• Kırcicek K kullanıcısına yanıt
    Şirket hesap özeti,
    Banka imza sirküleri ,
    Şirket imza sirkü , gzt vesair kurumsal evraklarını koyacağım.
    Fazla olsun eksik olmasın misali.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam siz ticari vize icin mi basvuruyorsunuz. Turist vizesi icin sirket sponsorlugu oluyor mu ki?
    Calistigimiz icin sirket hesap ozeti haric diger belgeleri eklemek zorundayiz zaten.

Ama ben turist vizesi icin sirketi nasil sponsor gosterecegim konusuna bilgisizim. Yani boyle bise mumkun mu?

Ticari vize icin sirket sponsorlugu gordum ama turist vize icin bir bilgi bulamadim.

Benim bankada hesabim var. Dilekceye ne yazacagim o halde? Masraflari sirketin karsilayacagini mi ekleyecegim. Birinci dereceden yakin olmazsa kabul edilmiyor diye biliyordum

Bilgi verebilirseniz sevinirim

Benim şahsi hesabım ve birikimim aslen yeterli, aileme de kendim sponsor olacagım zaten. Ek olarak çalıştığım şirketten de sponsorluk yazısı alacagım.
    Bu gerekli yada gereksiz bir yol/yöntemdir diyemem , ben böyle yapmayı düşünüyorum sadece.
    Şirketlerin sponsor olmasında ticari bir güdü olması gerekmiyor diye “düşünüyorum”.
    Ha keza kabul görür görmez ona yorum yapamam.
    Dediğim gibi ben sadece , “böyle yapmayı düşünüyorum” modundayım...

• Öncelikle şunu belirteyim ;
    Gerekli evraklar ve en doğru bilgiyi kurumların çağrı merkezinden alabilirsiniz. Benim izleyeceğim yada izlemeyi düşündüğüm yöntem , an itibariyle duygu düşünceden ibaret.
    Eşim ve çocuğumun masraflarını kendim üstleneceğime dair dilekçe sunmayı düşünüyorum.
    Ayrıca ; şirket antetli kağıdına ;
    On küsür yıldır çalışan olduğumu , xx tarihleri arasında izinli olduğumu , bu süre zarfında doğmuş ve doğacak masrafların gider ve temini konusunda çalışanımızın gelir kalemleri dışında xxx şirketi olarakda destekleyici sponsor oldugumuzu beyan ederiz tarzı bir dilekçe vs evrak topluluğu sunmayı düşünüyorum.
    Bu düşüncenin ne denli işe yarar oldugu hakkında bir fikrim yok. Seyehat tarihime daha çok olduğu için idata’yı arayıp “olabilirmi?” Diye de sormadım açıkçası...
    İzleyeceğim yöntemi yol göstermek maksadı ile değil , paylaşmak için yorumladım.
    Bu sebeple aklınız karışsın yada yanlış yönlendirmek istemem arkadaşlar

Anladim cok tsk ederim cvb niz icin :) cunku bende boyle birsey dusunuyordum. Ama simdi daha net oldu cok tsk ederim ;)

Cok tsk ederim. Gercekten guzel bir paylasim oldu benim icin. Cunku bende bunu yapmayi dusunuyordum.
    Birde size tavsiyem ben konsoloslugu arayarak bilgileri aliyorum. Mesela Protokol yazisini benim almam gerekiyormus ve ulkeye giris cikis yazisini.
    Ayrica konsolosluktaki kisi sunu onerdi bana. Bize nekadar cok aciklarsnaiz dhrumunuzu okadar faydali olur bizim icin dedi. Sizede nacizane tavsiyem:)

Eywallah hocam.
    Anlamadığım ; Protokol yazısı , ülkeye giriş çıkış yazısı derken ?

Protokol yazisi eskiden emniyetten aliniyormus.
    Ben eski pasaportumu kaybettigim icin almak zorundaymisim yenibpasaportumla giris cikis yapmadigim icin. Ama sizin durum ne bilmiyorum. Bir bakin hocam
    Ulkeye giris cikis yazisi e devletten aliniyor zaten.

Mutlaka bi anlamı vardır ama vize başvurusu ile giriş çıkış yazısının , protokol yazısının bi bağı yok gibi sanki :) neyse konuyu takip edenler için hatları bayağı bi karıştırdık sanırım...

Hocam bana bunu vize basvurusu icin direkt konsolosluk yetkilisi soyledi :)
    Ben belgeler icine ekleyecegim. Ama tabi herkes kendisi bilir birsey diyemem :)

http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/Pasaport_Protokol_Belgesi.aspx

• Merhabalar 2018 12 Ayda davetiye ile 15 günlük vize almiştim tekrar aynı kişiden davetiye ile 3 aylık vize almak istiyorum bunun için 3 ayı kapsayan davetiye ve seyahat süreli sigorta yaptıracam başka yapmam gereken bir şey varmı yada ters teper mi bu 3 aylık davetiye bilgisi olan varmı bu konuda ? 3 aylık vize almam için sizce ne yapmam gerekir ?

• 55Batu 5 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam..
    Vize vereceği süreyi konsolosluk kendine göre belirliyor. Genelde kademe kademe olacak şekilde veriyor vizeyi. İlk başvurularda genelede 15 güne kadar, ikinci başvurularda 1 aylık ve 3 aylık 6 aylık 1 yıllık şeklinde giderek artırıyorlar. 3 aylık sigorta yapmış olmanız size 3 aylık vize verecekleri anlamına gelmiyor. 3 ay neden almanyada kalmanız gerektiğini açıklamanız gerekiyor eger ekstra bir durum varsa. Onun haricinde 2. vize başvurusu için her zaman 3 aylık vermezler. Birde geridöneceğinize kesin kanaat getirmeleri lazım. Burada uzun zamandır çalıştığınız bir işiniz varsa zaten 3 ay orda kalacagınızı düşünmeyebilirler buda 2. kez vize alacak olmanızdan kaynaklı. 1 ay gidip kalacak gibi evraklarınızı hazırlayıp başvurabilirsiniz. Eğer şensınıza iyi biri denk gelirse 3 aylık vize verebilir ancak.
  • Merhaba kardeş öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim . 3 aylık gitme amacım Nisa’nda bir düğüne katılıcam hazirandada gezmeyi planlıyorum böle dersem vermezler herhalde 1 aylık davetiye ile başvurup sonuç u beklemek herhalde yapmam gereken.

• Hocamlar selam. Daha önce vize pasaport almadım işin cahiliyim, komik olursa sorum maruz görün :D
    Şimdi ben mesela 15/04/2019dan başlayan 4 aylık bir vize aldım. Ama Almanya giriş tarihinde değişiklik oldu ve 13/04/2019 tarihine uçak bileti almam gerekti. Bu durumda vizemin başlangıcından önceki bir tarihte Almanya'ya giriş yapmam gerek. Almanya'dan beni geri mi gönderiyorlar bu durumda? İlla vizenin geçerli olduğu tarih aralığında mı giriş yapmalıyım ülkeye?

• Scheissenberg kullanıcısına yanıt
    hocamlar :)
    üçün beşin hesabını yapmazlar demek isterdim yaparlarsa da ayıp ederler :)
    öncelikle bildiğim kadarıyla vize alsak bile ülkee giriş yapabileceğimizin garantisi yok.
    memurlar binbir soru ve baskı ile seni karşılayabilir.( bugüne kadar okuduklarımdan bunu öğrendim )
    ki sen vize tarihinden önce ülkeye giriş yapmayı düşünüyorsun...
    gerisini senin hayal gücüne bırakıyorum :)
  • Scheissenberg kullanıcısına yanıt
    Bu sorduğun ihtimal dahilinde bile değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scheissenberg

Hocamlar selam. Daha önce vize pasaport almadım işin cahiliyim, komik olursa sorum maruz görün :D
    Şimdi ben mesela 15/04/2019dan başlayan 4 aylık bir vize aldım. Ama Almanya giriş tarihinde değişiklik oldu ve 13/04/2019 tarihine uçak bileti almam gerekti. Bu durumda vizemin başlangıcından önceki bir tarihte Almanya'ya giriş yapmam gerek. Almanya'dan beni geri mi gönderiyorlar bu durumda? İlla vizenin geçerli olduğu tarih aralığında mı giriş yapmalıyım ülkeye?
    keşke almanya ya gidebilsen ama daha tr deki gümrükten çıkamazsın

• Yeşil pasaport olması bir şey değiştirir mi?

• 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.